PanJoker

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie??

Polecane posty

marekgizio    4

Zaczynasz mieszać i mącić w prostej jak drut sprawie.

Naipierw piszesz że komputer pokazał powierzchnie pola i ilość wypryskanej cieczy co dało wynik taki jak powinien być. I pytasz się czy rzeczywiście tyle wypryskał.

Odpowiedź na to jest taka że sobie podziel ilość wody jaką wypryskałeś przez powierzchnię pola i jeśli wynik zgodzi się z danymi które pokazuje komputer tj. Jeśli ilość wypryskanej cieczy z komputera zgadza się ze stanem w zbiorniku i jeśli powierzchnia pola zliczona przez komputer zgadza sie z powierzchnią pola to dane pokazywane przez komputer muszą być poprawne.

Zakładam że nie robiłeś zakładek czy omijaków.

 

 

I co cię obchodzą obroty silnika? Możesz sobie dać i 2000obr a ilość cieczy i tak się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No właśnie dam wyższe obroty to i wydatek cieczy się zmienia, nie wiem co jest tego przyczyną. Niby pryskam na automacie ale jakoś jest to dziwne. Na wyświetlaczu pokazuje 2 dane ilość cieczy na ha i np przepływ czyli litry na minutę. I jak pryskam na 250L z prędkością 6km/h i przepływem cieczy w granicach 50l/min to jest ok ale jak już np przyśpiesze do 6,5km\h to już piszczy że za szybko i wydatek cieczy na ha rośne z 250 do np 260 :/ A powinno cały czas niby trzymać te 250 nie wiem czemu tak się dzieje. I denerwuje mnie fakt że czujnik od prędkości jest zamontowany tylko na jednym kole, bo jak zakręcam to jedeno koło kręci się bardzo powoli a drugie szybciej i mało wtedy pryska :/ bo to koło na którym jest czujnik to staje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Stałą sobie policzyłem wg tego co instrukcja pisze że obliczyć długość 20 obrotów koła itd... i tak też zrobiłem, i prędkość w komputerze niby zgadza się z opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorek1212    0

Witam,

Przeglądam opinię wszystkich forowiczów i generalnie każdy ma swoją markę, którą będzie chwalił. Chciałbym wyrazić własną, praktyczną opinię na temat rozpylaczy ALBUZ AVI TWIN.

Miałem już teejeta, lechlera i biorąc pod uwagę:

- cenę

- jakość

- wytrzymałość

- łatwość obsługi ( czyszczenia )

- dostępność

- asortyment

uważam że oferta firmy ALBUZ jest naprawdę kożystniejsza. Udało mi się znaleźć firmę która sprzedała mi je za 39 zł brutto/szt. pracują już kilka sezonów, badania na rozkład poprzeczny opryskiwacz przechodzi bez problemów.

Na początku rozmowy, wypytywali mnie o każdy szegół mojego gospodarstwa ( areał, jakie uprawy, czy wiatr jest silny, jakie uprawy przeważają, jakie filtry na opryskiwaczu, czy stabilizacja belki, czy sąsiad ma sady obok, czy jest rękaw, jakie ciśnienie pracy, prędkość jazdy itp, ). Było to trochę irytujące, ale dobrali mi naprawdę profesjonalny zestaw rozpylaczy.

Ja wziąłem AVI TWIN, ADI, ESI i mam rozpylacze na wszystko.

Mało tego po pierwszym sezonie odezwali się czy były jakieś problemy.

Zależało mi na precyzyjnych zabiegach i takie właśnie są z ALBUZEM.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorek1212    0

Witam,

Zapomniałem dodać że przy 2 strumieniowych rozpylaczach najlepiej sprawdzają się filtry na sekcjach. Te na belce tuż przed rozpylaczem dość szybko się zatykają i trzeba wyskakiwać z ciągnika i czyścić na polu. I tak właśnie pozbyłem się 1 rozpylacza. Te filtry na sekcjach mają większą powierzchnię filtrowania i ja akurat czyszczę je za każdym razem jak tankuję. Wystarczy odkręcić 6 tych szklanek, wyciągnąć wkład ze stali nierdzewnej i przepłukać ( 10 min roboty ). Warto kupić dobrej jakości filtry na sekcję. Ja np. mam te ARAG i są dobre. Ważne żeby miały wkład z siatki ze stali nierdzewnej.

 

Mam nadzieję że trochę pomogłem

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

znalazłem dysze dwustrumieniowe eżektorowe firmy mmat za 15 zł sztuka brutto cena dobra ... jakosc tez niczego sobie a sporo tansze od zagranicznych bo wiadomo polskie .. co o nich myślicie ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wszystko rozbija się o trwałość i jakość pracy, a to niestety bardzo ściśle koreluje się z ceną. O ile jakość pracy może być trochę trudniejsza do zauważenia, to trwałość szybko wyjdzie w praniu-pryskaniu. Ja co roku kupowałem zwykłe dysze, które pod koniec sezonu tak zwiększały wydatek, że raz spaliłem zasiew, zainwestowałem w dysze z ceramiką i już 4 sezon mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ceramika to koszt około 40 zł za sztuke ... kolega dwa lata je urzytkuje i narazie mowi ze jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To jakie w końcu polecacie, ja też muszę kupić bo te zwykłe dały mi w kość, a co zadzwonię lub spotkam się ze sprzedawcą danej firmy mówi że jego jest najlepsze reszta to dziadostwo.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ma z Albuza z różową ceramiką i nic nie narzekam. Można pryskać z wyższym ciśnieniem, do 8 bar,i dość szybko. Takie chciałem. Koło 40 zł brutto kupi się je.Przedtem miałem z Tee deet uderzeniowe Turbo , to nie zbyt podobały mi się, ale nie narzekałem na skuteczność.

Dysze wbrew pozorom po 40 zł to nie są drogie zważywszy fakt ile kasy wydaję się na środki i jak możne podnieść skutecznosć oprysku redukując przy tym ilość środka na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

40 zł to drogo jest za sztuke razy u mnie 30 sztuk 1200 zł .. fak ze dłuzej wytrzymują


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorek1212    0

Te EŻK TWIN z MMAT to produkcja polska. To chyba jedyne rozpylacze polskiej produkcji które mają atest ENTAM z Niemiec. Były badane na rozkład poprzeczny i na wytrzymałość specjalnym środkiem ściernym. Z tego co wiem wyniki badań są ogólnie dostępne na stronie producenta. Na targach w Kielcach patrzyłem i naprawdę wygląda to dobrze. Według przeprowadzonych testów wypadły lepiej niż Lechlera IDKT i Teejeta.

Według opinii innych, wytrzymują tak na jakieś 1000 ha.

Wszystko zależy od tego jak duże masz gospodarstwo. Jeżeli tak do 40-50 ha to weź z tworzywa, no chyba że warzywa to bierz ceramikę.

tylko niech Ci dobrze dobiorą zestaw pod twoją uprawę razem z filtrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj