PanJoker

Eżektory dwustrumieniowe, ale jakie??

Polecane posty

PanJoker    4

Z racji tego że dużymi krokami zbliża się okres wiosenny, postanowiłem zgłębić ten temat. Chciałbym zakupić do opryskiwacza eżektory 2 strumieniowe. I pytanie się nasuwa takie, czy ktoś z użytkowników tak owe posiada? Czy jesteście z nich zadowoleni, i jaką ilością cieczy pryskacie na ha??? Chciałbym troszkę zejść z ilością cieczy na ha więc zastanawiam się nad pryskaniem w granicach 200-230l z prędkościami w granicach 6-8km/h w związku z tym jaki kolor dysz jest mi potrzebny? 025(fioletowe) czy 03(niebieskie)? Wiem że są różnego rodzaju tabele itd chciałbym jednak uzyskać jak najlepszy efekt czyli prawdopodobnie takim najlepszym pośrednim rozwiązaniem będzie średnia kropla ale nie wiem z której dyszy efekt będzie najlepszy.

 

Czy przy mniejszej ilości cieczy na ha, pasowało by jeździć wolniej czyli zamiast 8km/h to jeździć 6km/h?? Czy tu akurat te 2km\h nie będą miały jakiegoś kolosalnego znaczenia na jakość oprysku? Jak sobie coś jeszcze na ten temat przypomnę to dopiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jakieś trzy lata temu kupiłem dysze dwu strumieniowe 02 żółte (ze względu na to że prędkość roboczą miałem około 5km/h wydatek cieczy na ha 200l) jednak moim zdaniem była to porażka ;[ . Głównym problemem jest zatykanie się końcówek. Jak wiadomo otwór na końcu dyszy jest podzielony na dwa więc przy żółtych dwójkach otwory są minimalne, nawet przy zastosowaniu gęstszych filtrów i specjalnych filterków w głowicach nie udało mi się uzyskać idealnie czystej cieczy. Teraz leżą sobie na półce w garażu :( . Drugim powodem zrezygnowania z tych końcówek była zmiana opryskiwacza i zwiększenie prędkości roboczej (okazały się za mało wydajne). Dla ciebie przy tych prędkościach najlepsze będą niebieskie 03, no i może nie będą się zatykać mając większe otwory <_< . Obecnie pryskam też na niebieskich eżektorach ale na pojedynczym strumieniu, przy większych ilościach wody (środki doglebowe) końcówki czerwone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Od kilku sezonów używam dysz albuz twin koloru niebieskiego jestem z nich bardzo zadowolony duża sprawność i efekt nic mi się nie zapycha, używam zgodnych z zaleceniami filterków i jest ok.

dokupiłem teraz takie same ale w kolorze żółtym by zejść z ilością wody do 150l przy opryskach herbicydami nalistnymi myślę że nie będzie problemów. Wszystkiego o takich dyszach dowiesz się dzwoniąc do firmy BOTT http://www.bott.pl/agro/articlesView.php?id=10


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Wiem o tej stronce, już rozmawiałem z przedstawicielem. Jednak chciałbym też poznać opinie użytkowników takowych dysz. Bo wiadomo to jest dość spory wydatek więc chciałbym być z niego jak najbardziej zadowolony. U mnie w okolicy nikt z takimi dyszami raczej doczynienia nie ma więc pozostaje mi się tylko tutaj dowiedzieć od Was.

 

Kolego Siwy7406 a możesz mi powiedzieć jaką ilość cieczy pryskasz tymi niebieskimi i przy jakiej prędkości? Ja się zastanawiam nad tymi pośrednimi czyli fioletowymi lub właśnie niebieskimi. Na razie chciałbym zejść w granice tak jak napisałem wcześniej czyli te 220-230.

 

Kolego grzegorz13174 Czy te niebieskie dwustrumieniowe z tymi filterkami też będą się zatykać? Które wg Ciebie dysze są lepsze te dwustrumieniowe czy pojedyńcze? Bo próbowałeś tych i tych więc jakieś informacje na ten temat powinieneś posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysze które mam też są Albuza i kupowałem je w firmie Bott łącznie z zalecanymi filterkami a jednak problem wystąpił <_< . Czy niebieskie będą się zatykać - loteria, wypowiedziało się nas dwóch i dwie różne opinie :mellow: Które lepsze (pojedyncze-podwójne)? - ciężko powiedzieć ponieważ wg mnie zarówno po jednych jak i po drugich efekt zabiegu jest bardzo dobry (jeśli wykona się go w odpowiednim terminie) ;) , teoretycznie producenci zachwalają w podwójnych lepsze pokrycie blaszek liściowych przez co lepszą skuteczność środków (gołym okiem tego nie widać) :( , możliwość zejścia do mniejszych dawek oprysków i cieczy (widać w kieszeni) :) , ale co do zakupu to musisz sam się zdecydować co chcesz osiągnąć. Przy stosowaniu 200l i więcej na ha każde będą dobre, poniżej skłaniałbym się do dwustrumieniowych ale nie mniejszych jak 03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Wydatek wody ok 210l. przy 8km/h bardzo dobre pokrycie bardzo niskie znoszenie i używam je do wszystkich oprysków a oprawy mam na 4 dysze. wcześniej też używalem jednostrumieniowych eżektorowych z teejeta ale to nie to samo., Właśnie z tego powodu, że jakość oprysku jtymi dyszami jest bardzo wysoka zdecydowwalem się na obniżenie ilości wody i kupiłem bezpośrenio unich żółte bo nigdzie taniej nie kupisz, po za tym jeszcze jeden plus to trwałość ja pryskamnimi już 3 sezony 100ha a sprwaność ich nie spada tak więc to prawda co mówią o ceramice. Polecam napewno się nie zawiedziesz.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kupiłem z Albuza eżektory dwu strumieniowe czerwone. Pryskam ponad 10km i z 200 litrów wody na ha. Przeważnie na 5 bar, i więcej. Jeszcze ich nie używałem. Ale muszę filterki dokupić, może jakieś polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

kup od albuza dobre ma

 

jesli kupiles od kolegi albuz to tam możesz kupic filterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie sobie kup http://www.bartniktw...Agrotop/HiSpeed mam 2 komplety fioletowe i niebieskie nic ci nie będzie się zapychać ponieważ w nich nic nie dzielisz na dwa, ponieważ masz w środku dyszą wirową np 0,3 i potem dwie płaskie szczeliny po 0,3.

 

Witam,

 

Jeśli używasz rozpylaczy jak w przesłanym linku to użyte wkładki ceramiczne są różowe i są to dokładnie wkładkami ALBUZA od dyszy AVI TWIN. Firma Agrotop kupuje je od ALBUZA i montuje w swoich rozpylaczach HiSpeed. Są to dobre rozpylacze. Wkładka jest osadzona pod kątem względem osi symetrii celem kompensacji odchylania strumienia czieczy wynikającej z prędkości poruszania się ciągnika.

 

Dysze które mam też są Albuza i kupowałem je w firmie Bott łącznie z zalecanymi filterkami a jednak problem wystąpił <_< . Czy niebieskie będą się zatykać - loteria, wypowiedziało się nas dwóch i dwie różne opinie :mellow: Które lepsze (pojedyncze-podwójne)? - ciężko powiedzieć ponieważ wg mnie zarówno po jednych jak i po drugich efekt zabiegu jest bardzo dobry (jeśli wykona się go w odpowiednim terminie) ;) , teoretycznie producenci zachwalają w podwójnych lepsze pokrycie blaszek liściowych przez co lepszą skuteczność środków (gołym okiem tego nie widać) :( , możliwość zejścia do mniejszych dawek oprysków i cieczy (widać w kieszeni) :) , ale co do zakupu to musisz sam się zdecydować co chcesz osiągnąć. Przy stosowaniu 200l i więcej na ha każde będą dobre, poniżej skłaniałbym się do dwustrumieniowych ale nie mniejszych jak 03.

 

Problem zatykania się dysz nie jest problemem rozpylacza lecz filtrowania cieczy roboczej i doboru właściwych filtrów. Często pomaga zastosowanie filtrów sekcyjnych liniowych przy samej belce polowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Albuz ja nigdzie nie napisałem że winą są rozpylacze. Napisałem że moje się zatykały ale nie dlatego że są do d.....y. Myślałem o tych filterkach na każdą sekcję bo ktoś z Bota mi je doradził na Agro-Techu ale nastąpiła zmiana sprzętu i tam zainwestowałem w inne dysze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekNowak    1

A czy ktoś orientuje się w cenach takowych dysz. Wiem tylko, że AVI TWIN od albuza to 41zł brutto za sztukę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Jak zamawiałem opryskiwacz to za dwustrumieniowe stalowe 0,6 czyli dwie szczeliny po 0,3 dopłacałem 38zł netto za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

 

Chciałbym wyposażyć mój opryskiwacz w końcówki AVI Twin ALBUZ. W sumie mam dość leciwy opryskiwacz Pilmet o szerokości 13,5 (tak mi pasuje do siewnika) i pryskam rozpylaczami niebieskimi 03 z ilością wody 250l/ha przy prędkości ok 7km/h i ciśnieniu 2,5 bar. Wiem, iż te koncówki albuza powinny mieć ciśnienie minim 3bar, w sumie wychodzi, że przy takiej dawce i prędkości powinno być ustawione ciśnienie 4 bar. Już w sumie kupiłem jeden rozpylacz na próbe, aby zobaczyć jak się to sprawuje, czy nie zatyka się. Stosuje domieszki mocznika, nawozów dolistnych te wproszku również. Zrobiłem próbe z mocznikiem, bor i nawóz dolistny w proszku i mając tylko ten filterek 50 przy rozpylaczy nic nie zapychało się, tylko ten strumień był jakiś słaby, dosłownie widac było krople. Pewnie to jest wina zbyt nisko ustawionego ciśnienia. I tu moje pytanie teraz mam koncówki również niebieski takie zwykłe teejet (plastik) 2 sezony i nawet dla nich jest napisane, że przy takiej dawce wody 250 l i predkości 7 km/h powinno być ciśnienie 4 bar, ja mam ustawione 2,5 skąd taka różnica, ze dawka wody wychodzi mi 250, w tabeli przy moich ustawieniach wychodzi dawka 180 l/ha. Co jest powodem, czy moje roz[ylacze są już tak zużyte i tyle wody leją, że takie małe cisnienie wystarcza, bo róznica jest z byt duża. Może tak bedzię, że jak wszystkie rozpylacze bym wymienił to uzyskałbym prawidłowe ciśnienie, tylko się boje czy to się sprawdzi bo inwestycja nie jest mała. Może macie jakieś sugestie, nadmienie iż pompa jest z pilmetu, ale to nie powinna być jej wina, bo wszystko zależy od ciśnienia i prędkości. Prosze o jakieś sugestie?

pozdrawiam :)

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

A manometr jest sprawny, był konntrolowany ze wzorcem może to on jest winien.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Dysze mogą być już tak zużyte , sprawdz menzurką wydatek z jednej dyszy na min. . A może masz nieprawidłowe wskazanie prędkości ?

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

700ha zrobione Albuzem twin avi i żadna końcówka mi sie nie zatkała. Higiena wody i standardowe filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

 

Chciałbym wyposażyć mój opryskiwacz w końcówki AVI Twin ALBUZ. W sumie mam dość leciwy opryskiwacz Pilmet o szerokości 13,5 (tak mi pasuje do siewnika) i pryskam rozpylaczami niebieskimi 03 z ilością wody 250l/ha przy prędkości ok 7km/h i ciśnieniu 2,5 bar. Wiem, iż te koncówki albuza powinny mieć ciśnienie minim 3bar, w sumie wychodzi, że przy takiej dawce i prędkości powinno być ustawione ciśnienie 4 bar. Już w sumie kupiłem jeden rozpylacz na próbe, aby zobaczyć jak się to sprawuje, czy nie zatyka się. Stosuje domieszki mocznika, nawozów dolistnych te wproszku również. Zrobiłem próbe z mocznikiem, bor i nawóz dolistny w proszku i mając tylko ten filterek 50 przy rozpylaczy nic nie zapychało się, tylko ten strumień był jakiś słaby, dosłownie widac było krople. Pewnie to jest wina zbyt nisko ustawionego ciśnienia. I tu moje pytanie teraz mam koncówki również niebieski takie zwykłe teejet (plastik) 2 sezony i nawet dla nich jest napisane, że przy takiej dawce wody 250 l i predkości 7 km/h powinno być ciśnienie 4 bar, ja mam ustawione 2,5 skąd taka różnica, ze dawka wody wychodzi mi 250, w tabeli przy moich ustawieniach wychodzi dawka 180 l/ha. Co jest powodem, czy moje roz[ylacze są już tak zużyte i tyle wody leją, że takie małe cisnienie wystarcza, bo róznica jest z byt duża. Może tak bedzię, że jak wszystkie rozpylacze bym wymienił to uzyskałbym prawidłowe ciśnienie, tylko się boje czy to się sprawdzi bo inwestycja nie jest mała. Może macie jakieś sugestie, nadmienie iż pompa jest z pilmetu, ale to nie powinna być jej wina, bo wszystko zależy od ciśnienia i prędkości. Prosze o jakieś sugestie?

pozdrawiam :)

Arek

 

sprawdzając w tabeli Teejet przy 7 km/h i 2,5 bar nowy rozpylacz koloru niebieskiego 03 powinien mieć wydatek 185 l/ha, jeśli przy tych parametrach wydatek wynosi 250 l/ha, a parametry są prawidłowe to rozpylacz jest rozkalibrowany o 35%!!!

Jeśli ma być wydatek na niebieskim AVI TWIN 11003 250 l/ha przy 7 km/h, to należy ustawić ciśnienie 4,5 bar

szczegóły i dobór parametrów na http://bott.com.pl/agro/omaCMS/uploads/pdfs/2011_katalog_ALBUZ_12_str.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Zrób prostą próbę weź słoik litrowy czy 0,7l obojętnie i sprawdź czas napełniania z dyszy AVI TWIN i swojej starej jeżeli czas napełniania z albuza bęzie dużo dłuższy to wszystkie twoje stare dzyszę są mocno zużyte i nadają się do wymiany.

Używam dysz AVI TWIN niebieskich z 4 sezony na 100ha więc rocznie przyskam ok 600ha mimotak intensywnego użytkowania dysze te trzymają sprawność i jeszcze niezdażylo mi się żeby zabrakło mi wody w opryskiwaczu dla załozonej pow.

Taraz używam żółtych do niektórych oprysków bo chchciałem zmnieszyć ilość zużywanej wody i też jest ok. Wszystkomieści się w normach z tabel.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??

 

proszę podać ile dysz jest w opryskiwaczu i jaki to jest komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A powiedzcie mi taką rzecz, używam właśnie dysz Avi Twin 03, w komputerze mam ustawiony wydatek cieczy 250l a pryskam ciśniemiem prawie 5bar a z tabeli i jeżdżę z prędkością 6km/h i tak nie jestem pewien czy akurat pryska mi te 250. W komputerze liczy mi ha i ilość wypryskanej cieczy. Ale nie wiem czy mam się tym sugerować bo niby w komputerze wychodzi dobrze bo na 11ha pomylił się o 0,5L ale czy w praktyce jest tak samo? A i jak pryskam to przepływ pokazuję w granicach 50l/min. Jak to wszystko policzyć czy to dobrze pryska??

 

Ręce opadają.

Podziel ilość wlanej wody do opryskiwacza przez opryskaną powiedzchnę pola.

Jak to dla ciebie za wysoka matematyka to wlej sobie z 500l wody i opryskaj pole o powierzchni 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

To że trzeba wlać tą wody i opryskać to wiem ale, mi chodzi o to że nie pokrywają mi się parametry z tabel od dysz. Lance 18 czyli 36 dysz 03. Komputer to Bravo 180. Zmieniłem również sobie stałą koła w komputerze ale nie wiem czy to był dobry pomysł. Ale niby teraz prędkość w komputerze i ciągniku się zgadza. I też dziwne jest to że pryskam z prędkością 6km/h obroty mam wtedy ok 1400 a ciśnienie wynosi 5bar. I wtedy na kompie wychodzi te 250L ale jakoś to dziwnie że pryskam na tak małych obrotach. Tak powinno być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj