danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

jacek472    40

Nie w temacie, ale tu pewnie najszybciej uzyskam odpowiedź.

Jakiej przystawki szukać do hollanda tc 5.70 5 rzędów czy może o 6-ciu myśleć? qq kosze mało około 30-40ha rocznie, siane 4 rzędowym siwnikiem. chodzi mi o poręczność i inne aspekty, aktualnie mam geringhoffa pc 4 rzędy przy bizonie, ale jak na placu mierzyłem swój kombajn to ma 3,5m po kołach, więc 4 rządki chyba średnio się sprawdzą? (w końcu zgodziłem na szerokich kołach 750 bo miałem brać 620 po których jest wąższy od bizona 10cm)

Brać nową emmarolu czy szukać jakiejś używki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

po to pytam bo nie mam pojęcia czy podniesie, gardziel w tc 5.70 jest chyba taka sama jak w tc 5.80, a tu zalecają 6 rzędów, ale siłownika 3-ciego nie będę miał bo biorę heder 4,5m ze stołem, a ponoć 3-ci siłownik dają do hederów ponad 5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przystawka 6 rządków to przynajmniej ledwo ale jakieś bliźniaki założysz. Ale z drugiej str. na 40ha czy to się opłaci. Raz w życiu jak będzie mokro to wynajmiesz kogoś na gąsienicach do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stare 56 nie podniosło  stołu    do rzepaku na  5,2 heder, nowe mają lepszą hydraulikę i podnosi.  Ale raczej będziesz myślał o 3 siłowniku bo mój TC 5060  z stołem do rzepaku  przy 4,5 m heder  całkiem inaczej podnosi. To jest prawie to samo co 5,70  tylko inna kabina i obudowa.

6 nie bierz bo będą problemy, Nie jest dobry za duzy sprzęt do maszyny, ja już o tym się przekonałem, lepiej mniejszy, szybciej i bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

to czyli zakładać geringhoffa 4 rzedy, zamontować go prawym dziobem po prawym kole, a z lewej koło bedzie wystawać 40cm? bo przystawka ma 3,1 szerokości po dziobach. Na jedno wolę kosić po 4 rządki bo jak ktoś sieje nie równo to chyba średnio zbierać 5 rzędy po 4 rzędowym siewniku? poza tym średnio mi się usmiecha dać 75tys za przystawkę skoro mam w miare sprawną starą, tylko kwestia przerobienia. 

Dnia 26.04.2018 o 00:00, damianzbr napisał:

Przystawka 6 rządków to przynajmniej ledwo ale jakieś bliźniaki założysz. Ale z drugiej str. na 40ha czy to się opłaci. Raz w życiu jak będzie mokro to wynajmiesz kogoś na gąsienicach do koszenia.

Gdybym miał kogoś na glistach a nawett na kołach to bym kombajnu nie kupował wogóle, u nas prawie nie istnieje rynek usług, pomijając 40 letnie bizony, ale nie w qq.

poza tym koszę qq w kilku razach, najpierw na ccm u siebie, brata stryjecznego, i u 2 krowiarzy, potem po 2, 3 przyczepy kilka razy i suszę, no i jak mi się suszenie zaczyna snić po nocach to mokrą na handel, więc wątpie aby ktoś przyjechał do mnie na taką usługę z 8 razy a już napewno nie na gąsiennicach, bo  w promieniu 50km gąsiennic chyba nikt nie ma, a już napewno nie w qq na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0

Witam,

Czy ktoś z Was w ostatnim czasie zakupił Claasa Tucano 440? Interesuje mnie ostateczna cena i konfiguracja. Z góry dziękuję za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojak69    0
opłaca się kupić Bizona Z056 za 13 tys. niby wszystko sprawne, do tego heder z wózkiem. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

jacek472 

 Możesz mi powiedzie za ile ostatecznie kupiłeś ten kombajn, ponieważ jutro wybieram się do Świdnika negocjować taki sam z podobnym wyposażeniem i chciałbym żebyś mi podał numer telefonu do siebie w wiadomości prywatnej lub jeżeli nie chcesz to napisz w jakiej specyfikacji go wziąłeś i czy coś z nich stargowales? 

Niestety mój nh tc5.70 będzie już z 4 cylindrami. 

Dnia 20.03.2018 o 15:15, jacek472 napisał:

tc5.70

ZDALNE STEROWANIE SIT
ŚWIATŁA: TYNE I ŚCIERNISKA
DOD.LUSTERKA STEROWANE RĘCZNIE
FOTEL OPERATORA PNEUMATYCZNY
GAŚNICA PPOŻ. - DRABINKA KAB.
INSTRUKCJA OBSŁUGI JĘZ. POL.
ZESTAW KAMER
KATALOG CZĘŚCI
KLIMATYZACJA RĘCZNA Z OGRZEW.
KOSZ SITOWY STAŁY FS
KOŁA TW620/75R26-166A8 MEGAXBIB.
KOŁA SW400/70R20 14PR
PŁYTY KŁOSOWNIKA
LUSTERKO ELEKTRYCZNE
BĘBEN STD+KLEP. ZBOŻOWE
NAKLEJKA TOP SERVICE
ROZDRABNIACZ SŁOMY MANUALNY
STAŁA OŚ TYLNA
NAPĘD HYDROSTATYCZNY
OŚ NAPĘDOWA STD
KABINA OPERATORA
PORTFOLIO W JĘZ. POLSKIM
BRAK PRZEBUDOWY NA RYŻ
WYDŁUŻ.POMOSTU KABINY 70MM FI
PRZENOŚNIK POCHYŁY BEZ RAMKI LF
NAPĘD WOM PODWÓJNY WZMOC. HC
PRZENOŚNIK STANDARD
RADIO BLUETHOOTH
ŚLIMAK ROZŁADOWCZY 3.85M
DOD.FILTR PAL. & SEPAR.WODY FI
SILNIK NISKOEMISYJNY
ZESTAW SPRYSK SZYBY PRZEDN FF
TABLICA WYRÓŻNIAJACA FF
TABLICE OSTRZEGAWCZE FI
WYPOSAŻ. DROGOWE EUROPA
WYPOSAŻ. STD. KOMBAJNU
WYTRZASĄCZ , BRAK SEP. ODŚROD.
OBROTOWY ZACZEP WÓZKA FF
ZAWORY MRD HHC
ZBIORNIK ZIARNA STD.

Bez stołu i wózka 414tys netto dzisiaj mi krzykneli

Co wy na to za ile się zgodzić, bo dzisiaj się nie dogadałem w rolmaxie, powiedziałem że mogę dać im za niego 410k z wózkiem rolmako i stołem tucholskim (coś ponoć 7tys + 14tys) z 2ma kamerami i 2ma przegladami w cenie. Ile wg was za to dać bo mam chęć kupić ze względu na te 6cyl. 

Jutro mają do mnie przyjechać aby coś ustalić

Odnosnie tego postu pisze .  Czy taka specyfikacje zostawiłeś? 

Edytowano przez olimpik111
Błąd interpunkcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Tak, cena 430 tys netto stół do rzepaku, heder 4,55m. opony  750  i takie tam podstawy jak lusterka elektryczne, elektryczne sita, wzmocniony napęd hedra no i silnik niestety 4 cyl.Przepłaciłem czy nie, jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, olimpik111 napisał:

Tak, cena 430 tys netto stół do rzepaku, heder 4,55m. opony  750  i takie tam podstawy jak lusterka elektryczne, elektryczne sita, wzmocniony napęd hedra no i silnik niestety 4 cyl.Przepłaciłem czy nie, jak uważacie?

wózek też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Tak z wózkiem w rolmaxie. Bez RS, bo chyba jednak u mnie by to się nie sprawdziło. Jacek 472  u ciebie taniej było czy porównywalnie. Były tańsze opcje ale nh to chyba najrozsądniejszym wybór. 

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Taniej.

Wybór myślę że bdb u mnie około 120ha zrobił w żniwa i nie mam się do czego przyczepić. Jak dla mnie spełnienie marzeń.

Jutro zobaczę jak będzie szło z qq bo dzisiaj w końcu dojechała przystawka z emmarolu

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

TC 5.70 bez RS w 4 cylindrach za 430netto (rozumiem że z sieczkarnia) w ofercie wrześniowej(czyt. najtańszej)  Po....ło ich z tymi cenami

Nie żebym miał coś do ciebie. Twoje pieniądze/kredyt twoja sprawa 

Ile jest dopłaty do TC 5.80 z RS w podobnym wyposażeniu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

No niestety żerują ile się da. Te maszyny powinny wszystkie kosztować 100 tys niżej. Tak sieczkarnia standard. Nie wiem ile tc5.80 ale z 50 tys droższy przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
20 godzin temu, olimpik111 napisał:

Jaki koszt przystawki? 

75 tys netto wczoraj dopiero serwisant uruchomił bo nie takie wałki dali na 6 frezów zamiast 21 i wykosiłem narazie około 30a i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, nie spodziewałem się tak pięknej pracy, poprzednio kosiłem geringhoff pc to emmarol bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

kupiłem z firmy osko-plast z ryk klepisko i zaślepki bębna i tyle, oryginał przezbrojenie 25 tys w rolmaxie coś wspominali, a ja zamknąłem się w 3200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj