danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

PITER88    33
2 godziny temu, John175 napisał:

ZELKOW - nie porównuj 6cio klawiszowego Fendta do reszty 5 klawiszowych- jak już to do JD W650 albo Tucano 440.
NH CX bije na głowe JD czy to w małych czy to w dużych kombajnach. Wykonanie w JD blach, malowania itd. na bardzo niskim poziomie, kabina sprawia dobre wrażenie ale tylko do chwili wyjazdu w pole (jeździłem T660, kumpel ma W650 - odstające drzwi, trzeszcząca konstrukcja, głośnio.
JD więcej zgubi od NH - straty w JD mają już niechlubną legendę.
Jak kombajn to jeśli cie stać - Claas, jeśli tanio a dobrze - NH, reszta się nie liczy...
Aktualnie najbardziej presje sprzedażową ma chyba NH.
 

Odezwał się wszechwiedzący który ma najmniej sensownych informacji do przekazania a najwięcej krzyczy....

Krowa która duuużo ryczy mało mleka daje !

Z tobą jest dokładnie tak samo.

Legendy i bajki to możesz dzieciom opowiadać a nie tu na forum gdzie spotykają się rolnicy aby wymienić poglądy.

Straty w W 540 zostały zminimalizowane poprzez stanowcze zwiększenie powierzchni sit i wytrząsaczy - dokładne wartości podałem kilka postów wcześniej - zapraszam do lektury i doszkolenia się. Przyda ci się to na pewno !

Jeździłeś dwoma kombajnami JD i nagle przekreślasz całą markę o światowym zasięgu - bardzo ciekawe podejście. Pogratulować inteligencji !

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Dnia 20.02.2018 o 23:36, damianzbr napisał:

Aż taki przeskok w powierzchni wytrząsaczy? Nie możliwe chyba.. aby zwiększyli prawie o 50%.

A sita to wiem że coś pozmieniali w tej najnowszej generacji ale aż tyle powierzchni przybyło??? Może pierwszy prospekt podawał bez sita wstępnego? Kiedyś byłem bardziej w temacie gdy wybierałem kombajn, teraz o tych najnowszych wersjach t nie wiem nic. :(

W konia Cię robi i tyle, albo broszurkę ma żle przetłumaczoną z polskiego na nasze.  W wersji 2007-11 dł. wytrząsaczy jest 4,6 pow. 6,4 a sita 4,84 W nowszej wersji dł. wyt. 4.8, czyli pow. 6,7 a sita pow. 5,2. Czyli wytrząsacze wydłużyli o 20cm a pow. sit zwiększyli o 0,4m kwadrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
@John175, to że nie jeździłeś innymi markami to nie znaczy że reszta jest do d... , ja porównuje tylko co do ceny te kombajny że do niektórych markowych 5klawiszowych dołożysz 50tys i masz 6klawiszowca "niby" gorszej marki , Jd i claas trzymają cene a fendt czy Nh wcale nie ustępują jakością do tych marek a mają niższą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Piter88 - twoja opinia nie będzie rzetelna bo widząc po awatarze i wypowiedziach jesteś fanatykiem JD... (chociaż sam lubie marke JD)
Zelkow - jeździłem także Fendtem 5220 i NH TX 36 (chyba) więc mam porównanie.  JD jest tani w kombajnach (ceny porównywalne do NH - przynajmniej jak ja kupowałem) a za Fendta 5255 chcieli tyle samo co za Tucano 420 więc nie wiem czy Fendt taki tani.
ptaszyna  - widać że JD musiał coś zrobić z sitami bo sypał niemiłosiernie (chociaż dzisiaj także sypie)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
dlatego też fajnym tematem na AF co do którego w tym przypadku można by było się odnieść, to "wydajności kombajnów zbożowych". w którym każdy użytkownik danego sprzętu mógłby podać wydajność rzeczywistą swojego kombajnu, na podstawie czego moglibyśmy określić czy zbliżone parametry elementów młócących, czyszczacych w różnych markach przynoszą określoną wydajność którą zapewnia producent. Lecz niestety temat ten stał się Targowicą czy "Mój Bizon" wykosi 0,9 czy też 1,1ha. Dlatego mój pomysł by zwrócić się do kogoś kto zarządza tym forum by pod każdym postem zrobić skalę zasadności danej wypowiedzi w temacie. przykładowo od "irytujący" przez "nic nie wnoszący do tematu" aż po "przydatny". Myślę że wtedy moglibyśmy trochę uporządkować dyskusje.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
14 godzin temu, jacek472 napisał:

A jak ten separator bardzo potrzebny? 

No w tym wyposażeniu by mi odpowiadał.

Czyli tak jak twój bez separatora na dzisiaj 410 będzie  rozsądną cena?

Mi kombajn bez separatora z poprzedniego roku(2015-16r) chcieli ostatecznie sprzedać za 395netto ale ten sam kombajn rok prędzej jak przed żniwami się podpytywałem oddaliby za 380netto  więc sobie darowałem tym bardziej że chciałem koniecznie z separatorem. Czy cena rozsądna? Jeśli ci zależny na kombajnie 6cylindrowym to może i tak ale kombajn z separatorem przy odsprzedaży będzie chyba jednak więcej warty jak bez i szybciej pogonisz 

Separator do rzepaku jest niepotrzebny bo nawet w instrukcji jest zalecane żeby opuścić klepisko i przełożyć pas napędowy na niższe obroty w pszenicy niby tez ale w instrukcji zalecają podniesione klepisko i pas przełożyć na większe obroty więc chyba coś tam daje. Separator najlepiej się sprawdza przy omłocie pszenżyta jęczmienia i przy młóceniu gdy rosa wejdzie bo dzięki temu klawiszami nie wali.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Separator dla rzepaku jest potrzebny kolego masa szybciej przechodzi nie ma efektu zapychania się bębna młócącego...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
Dnia 24.02.2018 o 08:22, John175 napisał:

Piter88 - twoja opinia nie będzie rzetelna bo widząc po awatarze i wypowiedziach jesteś fanatykiem JD... (chociaż sam lubie marke JD)
Zelkow - jeździłem także Fendtem 5220 i NH TX 36 (chyba) więc mam porównanie.  JD jest tani w kombajnach (ceny porównywalne do NH - przynajmniej jak ja kupowałem) a za Fendta 5255 chcieli tyle samo co za Tucano 420 więc nie wiem czy Fendt taki tani.
ptaszyna  - widać że JD musiał coś zrobić z sitami bo sypał niemiłosiernie (chociaż dzisiaj także sypie)
 

Miałeś do czynienia z najnowszym modelem W540 drugiej generacji twierdząc, że JD nadal sypie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
new Holland CR 8.80 opony przód 900, lampy LED, twin pich, elektryczne kierownice przepływu masy, wał przed rotorami rozkładający masę, rozrzutnik plew, czujnik pozwalający na jazde z optymalną prędkością względem strat lub obciazenia, przezbrojenie do kukurydzy. cena netto 980tyś zł. bez zespołu żniwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
farifeed 7.6+ wozek 120tys netto do kukurydzy 8 składany 180 tys netto
. a i zapomniałem o poziomowanym koszu sitowym (mistrzowskie rozwiązanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiej mocy silnik w ty NH i jaką prodcent podaje wydajność?

To jak za W540 i tucany 420 teraz sobie krzyczą po 600 netto to lepiej dołożyć i za bańkę kupić naprawdę konkretny sprzęt. Bo taki W540 czy tucaniec 420 to na rodzinne gospodarstwa i nie wiadomo kiedy to się zwróci na tych swoich 200ha, a kombajnem za bańkę można śmiało startować do przetargów na koszenie zboża w dużych spółkach rolnych i tam rocznie ogarnąć sobie po 500 - 800 ha usługowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Mi za tucano 320 z vario 5,6 krzyknęli 630netto, bez bajerów. 

Tc5.80 okolice 500 przy varifeed 6,1m  praktycznie full bez gps. 

 

Jest różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
silnik cursor 11 moc 450km max490km. Pytając o wwydajność dostaje zapewnienie że najmniejszy rotor będzie wydajniejszy od flagowego klawiszowca. bo klawiszowe maja wydajność do pewnej granicy, której nie przeskoczysz. dochodzisz do ściany i tyle. Rotor (w ty m przypadku podwójne) rotor jest w stanie zwiększać wydajność w zależności od warunków. Tyle teorii sprzedanej od przedstawiciela CNH. Co do wydajność w liczbach wypowiadać się powinien nie ten co zamierza kupić, lecz ten co użytkuję. I to najlepiej kilka sezonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
Sam kombajn waży ok 20 ton więc tylko na wprowadzenie go w ruch potrzebne będzie kilka kucyków mocy. dlatego silnik 11 litr a nie jak w modelu niższym 9 litr, głowie o moment obrotowy chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Witam forumowiczów, dołączam się do tematu. Czy wiecie coś o rosyjskiej machinerii Rostselmash Vector 420\425? Proszę o konkrety. Pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

VIKTOR7 A miałeś z nim jakąkolwiek styczność, że taka opinia wystawiona? Dość niewiarygodna się wydaje :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIKTOR7    0

Nawet nie patrz na Ja na nim nie pracowałem, ale u nas rosyjskie Rostselmash nie popularne,łatwe w naprawie,są niezawodne w działaniu.niego, to nie kombajn, wiadro z wkrętami.

2 minuty temu, VIKTOR7 napisał:

Nawet nie patrz na Ja na nim nie pracowałem, ale u nas rosyjskie Rostselmash nie popularne,łatwe w naprawie,są niezawodne w działaniu.niegо.

 

2 minuty temu, VIKTOR7 napisał:

Nawet nie patrz na Ja na nim nie pracowałem, ale u nas rosyjskie Rostselmash nie popularne,łatwe w naprawie,są niezawodne w działaniu.niego, to nie kombajn, wiadro z wkrętami.

 

Ciężko mi rozmawiać z tłumaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119
Dnia 6.03.2018 o 17:59, Siwecki97 napisał:

Witam forumowiczów, dołączam się do tematu. Czy wiecie coś o rosyjskiej machinerii Rostselmash Vector 420\425? Proszę o konkrety. Pozdrawiam! 

Też kilka lat temu byłem zainteresowany takim kombajnem ładny stosunek wydajności do ceny miał a teraz ile za niego wołają bo ja bez większych negocjacji miałem ofertę na 330netto Vector 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Mi 395 netto ze wszystkim prócz GPS (30-35 tys dodatkowo) i przystawki do qq, a tak to full ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Witam.

Czy zna ktoś orientacyjne ceny tych kombajnów:

- Claas Tucano 320

- Claas Tucano 420

- Deutz Fahr C6205

- Fendt E5225

-NH CX 5.80

Byłbym bardzo wdzięczny, bo chciałbym być troszke mądrzejszy przed rozmowami z dilerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj