danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

imrahill    0
19 minut temu, damianzbr napisał:

Aż tyle to nie łyknie, 20t/godz to już sporo jak na 5 klawiszy. Wiem bo mam takiego.

APS i 30% omłotu to tylko kolorowa broszurka, rzeczywistość jest inna.

To się zgadza, JD W540 w kukurydzy jednak brakuje mocy aby ostro przykurwić na drugim biegu w 6 rządkowej przystawce bo bebechy przerobią towar ale silnik się dusi, ale jak by nie było to tylko 238 KM.

Damian - mam takiego czyli jakiego ? W540 - który rocznik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wiem. Ja tam nie widziałem na oczy takiego zboża jak 9t/ha na na kawałku 40ha. Może jak sypał w locie, zawracał jak szatan, słomy było całe nic, kosił wysoko, pole płaskie to może i się udało zebrać te 20t/ha

 

EDIT:

@imrahill rocznik 2014 ostatnia sztuka bez adblue ale z PDFem niestety.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
2 minuty temu, damianzbr napisał:

No nie wiem. Ja tam nie widziałem na oczy takiego zboża jak 9t/ha na na kawałku 40ha. Może jak sypał w locie, zawracał jak szatan, słomy było całe nic, kosił wysoko, pole płaskie to może i się udało zebrać te 20t/ha

 

EDIT:

@imrahill rocznik 2014 ostatnia sztuka bez adblue ale z PDFem niestety.

Czyli masz jeszcze pierwszą generacje W540 - z tego co wiem to ludzie narzekali na starty ze względu na za małą powierzchnie sit do możliwości maszyny, dlatego w drugiej generacji przebudowano całkowicie kosz sitowy w celu zmniejszenia start. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tzn. chyba drugą generację. Na moje to są 3 generacje. pierwsza jakieś lata 2008, druga lata 2012 , trzecia od 2017 roku.

 

Coś słyszałem o tym koszu sitowym, ale ja tego nie zauważyłem. U mnie kombajn gubi tylko na klawiszach. Na sitach to rzadkość. Zresztą tucano 420 którego miałem na testach także gubił klawiszem a nie sitem. Kosz sitwy w dzisiejszych kombajnach to nie BIZON i tam za bardzo nie ma jak zgubić, kwestia odpowiedniego ustawienia. No chyba że ktoś sita pozamyka, wiatr jak w huraganie to wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
10 minut temu, damianzbr napisał:

Tzn. chyba drugą generację. Na moje to są 3 generacje. pierwsza jakieś lata 2008, druga lata 2012 , trzecia od 2017 roku.

 

Coś słyszałem o tym koszu sitowym, ale ja tego nie zauważyłem. U mnie kombajn gubi tylko na klawiszach. Na sitach to rzadkość. Zresztą tucano 420 którego miałem na testach także gubił klawiszem a nie sitem. Kosz sitwy w dzisiejszych kombajnach to nie BIZON i tam za bardzo nie ma jak zgubić, kwestia odpowiedniego ustawienia. No chyba że ktoś sita pozamyka, wiatr jak w huraganie to wyleci.

To teraz możemy pogadać do rzeczy.

Masz jeszcze starszą generację w której były właśnie za krótkie wytrząsacze i każdy na to narzekał.

Mam katalog z 2013 roku gdzie powierzchnia wytrząsaczy wynosiła 4,60m2 a obecnie jest to 6,70m2.

Zwiększyli również powierzchnie sit z 3,70m2 do 5,20m2 obecnie.

To ogromny przeskok w wydajności kombajnu więc teraz chyba jednak jest realna wydajność +  20t / godz....

Kosz sitowy wykonany jest w całości z aluminium, połączenia nitowane, obniżenie jego wagi o ponad 200kg i można by jeszcze sporo wymieniać.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aż taki przeskok w powierzchni wytrząsaczy? Nie możliwe chyba.. aby zwiększyli prawie o 50%.

A sita to wiem że coś pozmieniali w tej najnowszej generacji ale aż tyle powierzchni przybyło??? Może pierwszy prospekt podawał bez sita wstępnego? Kiedyś byłem bardziej w temacie gdy wybierałem kombajn, teraz o tych najnowszych wersjach t nie wiem nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33

Raczej jednak możliwe.

Ja akurat jestem teraz na bieżąco z nowymi, tydzień temu byłem w Niemczech w fabryce i bardzo podkreślali że kombajny W540 dawniej a dziś to dwie zupełnie inne maszyny.

Jakość wykonania na wzorowym poziomie, wielokrotne testy i sprawdzanie poszczególnych podzespołów przez 2-3 innych pracowników po sobie.

Kolega był rok temu w claasie to sami się przyznali że sprawdzają tylko 30% elementów dostarczanych przez podwykonawców i claas to montownia zbieranych części a nie fabryka z prawdziwego zdarzenia która składa praktycznie 100% swoich własnych podzespołów jak John Deere.

John Deere może i trzyma wysoką cene ale jest ona na pewno adekwatna do wykonania i jakości maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie jest silnik 306KM także jest czym napędzić go, to i moim jak się chce mieć za sobą zielono to i 35t w porywach do 40 wymłóci w godzinę ale straty już są duże ja staram się nie przekraczać 25t/h w pszenżycie bo w pszenicy można kape szybciej pojechać

nie wiem jak w claasie ale u mnie dodatkowy bęben muszę rozłączać(czyli podnosić końcowe klepisko) bo o ile w zbożu nic nie robi ale w grochu,łubinie czy rzepaku potem jest do groma połówek

wybierając kombajn trzeba tez brać pod uwagę rozdrobnienie, bo tak jak mój 6klawiszowy w sezonie powinien na spokojnie 500ha zdjąć ale rozdrobnienie robi swoje i maks jak mi się udało wykosić to 350ha, i teraz biorąc 5klawiszowca napewno bym musiał zrezygnować z usług bo więcej jak 250ha bym nie wykosił , a teraz weź pod uwagę skoś 100ha więcej rocznie to dodatkowa kasa a tak jak mówiłeś różnica 50tys to odrobisz w ciągu 3 lat , oczywiście jeśli u was biorą na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
17 godzin temu, PITER88 napisał:

Raczej jednak możliwe.

Ja akurat jestem teraz na bieżąco z nowymi, tydzień temu byłem w Niemczech w fabryce i bardzo podkreślali że kombajny W540 dawniej a dziś to dwie zupełnie inne maszyny.

Jakość wykonania na wzorowym poziomie, wielokrotne testy i sprawdzanie poszczególnych podzespołów przez 2-3 innych pracowników po sobie.

Kolega był rok temu w claasie to sami się przyznali że sprawdzają tylko 30% elementów dostarczanych przez podwykonawców i claas to montownia zbieranych części a nie fabryka z prawdziwego zdarzenia która składa praktycznie 100% swoich własnych podzespołów jak John Deere.

John Deere może i trzyma wysoką cene ale jest ona na pewno adekwatna do wykonania i jakości maszyny.

Też nie raz byłem w różnych fabrykach i szkoleniach związanych z maszynami rolniczymi - każdy chwali swoje i trzeba brać na to poprawkę - oglądałem i JD i Claasa na żywo i jeśli chodzi o jakość wykonania to akurat te firmy są na tym samym poziomie - NH trochę odstaję, chodź w 3 generacji CX już widać poprawę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

do koszenia mam pszenice 16 ha rzepak 32ha koniczyne 10ha kukurydze 35ha, czy warto do tego brać separator w nh tc 5.70? Byłem wczoraj u dilera to mają z 5 wolnych na placu tc5.70 i każdy jest bez separatora, gadał mi przedstawiciel że do tego kombajnu za mały silnik do separatora i że niewiadomo ile on nie daje, a czasami nawet zbytnio mieli słome jak sucho. A czy warto brać szersze opony 750 mitasa, czy 620 michelina wystarczą? Do qq mam przystawkę 4 rzędy i wydaje mi się że opony 750 będą za szerokie do 4 rzędów? No i po wąskich drogach jeździć ciężej

 

Mam chęć wziąć z placu bo ponoć już nowozamawiane będą w 4 garach

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dokładną cenę będę znał po niedzieli ma przedstawiciel przyjechać i podać wycene, ale ze wstępnych ustaleń coś około 440-445tys. 

Jaka cena powinna być 

TC 5.70

-naped z obu stron hedera 

-fotel pneumat

-ogrzewanie

-bez separatora

-sita elektryczne

-opony 620

-heder 4,5m

-stół dość tani

-wózek

wg mnie max 420tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
co miałeś na myśli pisząc o gorszej jakości new hollanda? wykonanie plastików w kabinie faktycznie odstaje od JD, blachy na zewnątrz zbiornika ziarna w których pod swiatło widać wklesniecia? Jeżeli tak to tu się zgodzę ,lecz jeżeli chodzi o awaryjnośc, a pod tym względem oceniał bym jakość sprzętu, to NH niczym nie odstaje. Z autopsji jako użytkownik przez 6 lat nh cx5080 wymieniłem tylko jedno łożysko na podajniku pochyłym. w sezonie kosiłem cały czas bez awarii, gdzie znajomi rolnicy w nowych claasach co chwilę wymieniali to łożysko, to sprężarkę klimy, to wiązki kabli od sterownika. Jestem na tyle zadowolony ze swojego nh ze, wymieniając kombajn na większy wybór padł dalej na tą firmę. i muszę powiedzieć że jakość w kabinie została poprawiona lecz do JD jeszcze trochę brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528
Dnia 12.01.2018 o 22:31, safar napisał:

witam. potrzebuję wymienić się informacją dotyczącej ceny New Holland CX 6.80 lub 6.90 oferta którą ja dostałem to 635tys netto za cx6.80 w wyposażeniu: -koła przód 900. tył 520r26 Michelin -3 siłowniki do podnoszenia ciężkich hederów -rura wyładowczy 5,5m -rozrzutnik plew -swiatła led full -fotel skóra -klima auto -przezbrojenie do kukurydzy abr -wilgotnościometr -blokada dyferencjału -3 kamery nie podaje wyposażenia bazowego. interesują mnie konkretne ceny w konkretnym wyposażeniu. z góry dziękuję za pomoc

heder varifeed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, jacek472 napisał:

Mam chęć wziąć z placu bo ponoć już nowozamawiane będą w 4 garach

Cooooo kur..na??? Całkiem im  na łeb padło, 4 gary w kombajnie. To teraz silniki w kombajnach będą miały krótszą żywotność od pasa młocarni? Paranoja. Do ilu KM mają robić 4 garówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

w NH chyba seria TC z tego co słyszałem tylko nie wiem czy wszystkie serie czy tylko do 4 klawiszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
varifeed 7,6. ale cena podana bez zespołu żniwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
1 godzinę temu, XTRO napisał:

w NH chyba seria TC z tego co słyszałem tylko nie wiem czy wszystkie serie czy tylko do 4 klawiszy

z tego co słyszałem cała seria tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

TC 4.90 i 5.70 mają być w 4 cylindrach a TC 5.80 niby dalej na 6cyl. Podobno podyktowane jest to nowymi normami emisji spalin ale moim zdanie to jest ściema i cięcie kosztów a cenniki w górę oczywiście... A jakość coraz niższa

W tamtym roku kupiłem TC 5.70 heder 4,5m stół, wózek, sieczkarnia, separator, koła 750 ogrzewanie pełne oświetlenie za 408tys netto Miałem się w sumie wstrzymać z zakupem o rok bo miałem w planach inne inwestycje ale usłyszałem że od września ten model będzie tylko w 4cyl 

Patrząc na dzisiejsze ceny(zdzierstwo totalne jak dla mnie) kombajnów myślę że to była dobra decyzja 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ten diler piepszy że z  seperatorem za mały silnik bo che  sprzedać te bez seperatora co stoją mu na placu.  Ja mam TC 5060 RS  i 170 km  i nie odczuwam braku mocy na silniku. W górkach jak już to 1 bieg włączam, a tak to zawsze na 2 biegu koszę.

Heder 4,5 m stanowczo za mały, żałuję do tej pory że na taki mnie namówili, minimum 5,2 trza do niego. Opony mam 750 a  z tyłu 400 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
1 godzinę temu, Przemo85 napisał:

TC 4.90 i 5.70 mają być w 4 cylindrach a TC 5.80 niby dalej na 6cyl. Podobno podyktowane jest to nowymi normami emisji spalin ale moim zdanie to jest ściema i cięcie kosztów a cenniki w górę oczywiście... A jakość coraz niższa

W tamtym roku kupiłem TC 5.70 heder 4,5m stół, wózek, sieczkarnia, separator, koła 750 ogrzewanie pełne oświetlenie za 408tys netto Miałem się w sumie wstrzymać z zakupem o rok bo miałem w planach inne inwestycje ale usłyszałem że od września ten model będzie tylko w 4cyl 

Patrząc na dzisiejsze ceny(zdzierstwo totalne jak dla mnie) kombajnów myślę że to była dobra decyzja 

 

A jak ten separator bardzo potrzebny? 

No w tym wyposażeniu by mi odpowiadał.

Czyli tak jak twój bez separatora na dzisiaj 410 będzie  rozsądną cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

ZELKOW - nie porównuj 6cio klawiszowego Fendta do reszty 5 klawiszowych- jak już to do JD W650 albo Tucano 440.
NH CX bije na głowe JD czy to w małych czy to w dużych kombajnach. Wykonanie w JD blach, malowania itd. na bardzo niskim poziomie, kabina sprawia dobre wrażenie ale tylko do chwili wyjazdu w pole (jeździłem T660, kumpel ma W650 - odstające drzwi, trzeszcząca konstrukcja, głośnio.
JD więcej zgubi od NH - straty w JD mają już niechlubną legendę.
Jak kombajn to jeśli cie stać - Claas, jeśli tanio a dobrze - NH, reszta się nie liczy...
Aktualnie najbardziej presje sprzedażową ma chyba NH.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

w ubiegłym roku udało mi się kupić z Francji kombajn z 2004 roku z przebiegiem 900 godzin, od rolnika,  rozsądne pieniądze. Prosty kombajn, silnik na pompie rzędowej Bosch. 4 cylindry to były dobre w Sampo. Świat schodzi na psy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj