Skocz do zawartości

Zdjęcie

kombajny zbozowe

1019 odpowiedzi na ten temat

#441 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 listopad 2010 - 19:32

kombajny zbozowe ej no farmer nie obrażaj się, ale piszesz prawie jak adwokat :)
ja cholernie żałuję ze nie mogłem pojechać do fabryki
miałem zaproszenie w zeszłym tygodniu ale mi coś wypadło i tylko ktoś w moje zastępstwo pojechał ;)
na dniach za to jadę do innej fabryki, AgroFoto.pl dostało zaproszenie na zwiedzanie fabryki kombajnów w Zweibrucken

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kombajny zbozowe Dzisiaj, 20:41
  •  

#442 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:32

kombajny zbozowe generalnie spece od marketingu mowia to co jest im wygodne, a nie prawdziwe ;)

zgadzam sie z tym ze fabryka produkuje tyle ile zamowia dilerzy, ale wiekszosc dilerow zamawia w ciemno, a nie pod rolnika, choc ostatnio zauwazylem pewien trend w ktorym sie to zmienia (chodzi mi o miesieczne upusty, czyli zamawianie z wyprzedzeniem).

czesc sprzetow jest bezposrednio u dilerow kompletowana.

jest bardzo duzo rozwiazan, w zaleznosci od specyfikacji produkowanego dobra, polityki firmy i mnostwa innych czynnikow, ktore sa na dodatek tajemnica. jedno jest pewne nie mozna generalizowac, ze wszystkie kombajny sa robione pod konkretne zamowienie, itp. jesli ktos tak mowi, znaczy ze zajmuje sie marketingiem i chce wplynac na tok myslenia zainteresowanej osoby.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#443 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:35

kombajny zbozowe z racji tego ze moje 2 poprzednie prace były zwiazane z duzymi firmami - potężnymi, jedna zatrudniała 20tys. ludzi na całym swiecie, druga aż 60tys. wiem ze planowanie produkcji to mega istotna kwestia.
Dla mnie to jest oczywiste ze każdy producent kombajnów musi planować i im wczesniej ktos zamówi tym dla firmy lepiej, tym bardziej moga pracować wydajniej.
Przeciez jak ustawią linię produkcyjną to mogą klepach tysiące sztuk, a takie przestawienie lini produkcyjnej to na pewno nie jest kwestia kilku godzin, bardziej bym obstawiał w kilka dni, moze nawet i tygodni.

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:46

kombajny zbozowe Czyli yacenty będziesz miał okazje zapytać o sprawy planowania produkcji i mam nadzieje że się z nami podzielisz zdobytą wiedza tak jak ja to zrobiłem.Aha i nie daj się tam wyprać ;)
Brzozak, ja myślę że łatwiej jest produkować wiedząc że dana maszyna się sprzeda w miare na pewno.Wiadomo ze kombajn to nie ciągnik.Kombajn jest potrzebny wszystkim przed żniwami i nie sposób w maju zrobić 500 kombajnów.Temu mają służyć jesienne upusty by zachęcić do zamawiania w listopadzie a odbiór to wiadomo, jak na kredyt to przed samymi żniwami.Ale zamówione i firma wie że trzeba zrobić tyle i tyle.Zamawia więc tyle silników.Producent też nie ma tych silników na stukane tysięcy na placu tylko robi pod popyt.

#445 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:03

kombajny zbozowe podziele się

#446 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 22 listopad 2010 - 20:57

kombajny zbozowe Koledzy a w szczególności farmerfm każdy ma po trochu rację ale Ty sporo przesadziłeś i tak koledzy napisali chyba za dużo ludzi z marketingu się nasłuchałeś.
Mam spore doświadczenie więc Ci opiszę że nie jest tak do końca jak mówisz. Planowanie produkcji to mega ważna sprawa bo fabryka czy to NH czy JD, claas i inne muszą planować produkcję bo jak trafnie któryś kolega określił silnik, skrzynia, mosty , lampy itd produkują poddostawcy a produkcja to nie piekarnia. Zgadza się kombajn czy też ciągnik są określone dla jakiego dealera a nie personalnie pan X czy Y bo dla fabryki zamówienie to ciąg cyfrowo-literowy, ciekawe jak zamówienia są np: na rynek Indie, Chiny, i jeszcze kilka innych egzotycznych to jest ktoś w stanie znać te języki logika panowie. Co do wyposażenia to każda marka ma swoje standardy to co jest najlepiej sprzedawalne i co akceptują klienci, koszmar jak każdy kombajn miałby zjechać inny z linii. Dlatego też jest pewna grupa doposażeń możliwych do zamontowania przed dealera a inne są albo bardzo kosztowne albo nie do zrobienia. Np wymiana opon przód może pociągać za sobą zmianę osi i piast lub hamulców. Dlatego też teraz jak ktoś kupuje kombajn może sobie wybrać co chce i za rozsądne lub nie pieniądze bo jest na to czas a na 2- 3 miesiące przed żniwami komfortu wyboru nie ma. Fabryka CNH w Płocku niczym się nie różni od innych światowych fabryk. Wybierając kombajn trzeba się dopytać czy interesująca nas opcja jest możliwa do zamontowania nawet po 2-3 latach od kupna jak obecnie nie jest nas na to stać. I jak to powiedział farmerfm nie tylko koguta da się zamontować później. Dlatego też słusznie zauważył kolega że są promocje jesienno-zimowe na maszyny aby zapewnić ciągłość produkcji a tym samym pracę dla wielu osób.
Pozdrawiam wszystkich.

#447 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:39

kombajny zbozowe Nie bardzo wyobrażam sobie zamontowanie poza linią produkcyjna podstawowego wyposażenia kombajnu jak np.separator,mechanizm blokady mostu,poziomowanie,szerszych kół z nowymi osiami itp.W ciągniku jak stoi na placu produkcyjnym ze prostą skrzynią też nikt ci nie dołoży 4 półbiegów .

#448 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:42

kombajny zbozowe praca jak praca, liczy się tez "wydolność" linii produkcyjnej.
Teraz czysto hiptetycznie - jesli linia moze zrobić tylko 3 kombajny dziennie to aby wyprodukować 400 muszą robić 133 dni.
Co by było jakby wszyscy kombajny zamówili w marcu a linia dalej moze robić 3 sztuki dziennie?
kto pierwszy dostałby jeszcze w marcu a kto ostatni ten w sierpniu czyli juz po zniwach ;)

#449 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 22 listopad 2010 - 23:33

kombajny zbozowe kolego farmerfm ja nie mówię o podstawowym wyposażeniu np. silnik, separator tylko o dodatkowym np.
- regulowane elektrycznie kierownice rozrzutu słomy przy rozdrabniaczu
- system poziomowania sit
- akurat kopiowanie terenu jest możliwe domontowanie
- elektrycznie sterowane sita
- szersze ogumienie to już fakt problem ale nie jest to nie możliwe
- zamontowanie napędu 4x4 czyli napęd osi tylnej
- dodatkowe elementy wyposażenia przezbrojenia na kukurydzę
- dodatkowe oświetlenie

To tylko przykłady chyba napisałem wcześniej że pewne elementy chociaż możliwe to zbyt kosztowne i trudne aby to zrobił dealer i dlatego zalecone jest zamówienie maszyny z fabryki. Ja tylko Ci udowadniam że sprali Ci głowę jaka to fabryka jest rewelacja itd a jest normalna sam sporo fabryk widziałem i byłem na liniach produkcyjnych to tak naprawdę wszędzie jest prawie tak samo. A gwoli to fabryka w PRONARZE mimo że możecie się śmiać z przykładu pod względem jej wyposażenia jak i organizacji niczym nie odbiega od tych światowych czasem nawet przewyższa nie mówię tutaj o jakości i produktach bo to inna sprawa.
Yacenty dobrze i w skrócie opisał fabryka nie jest z gumy każda ma swoje moce przerobowe i nie da się wycisnąć więcej i Płock nie jest niczym nadzwyczajnym że raptem produkuje indywidualnie pod każdego klienta bo udowodniliśmy że tak nie jest na 100%.
Moim zdaniem temat wyczerpany.
Pozdrawiam

#450 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 07:45

kombajny zbozowe Mieszkam blisko fabryki Pronara i bywam tam dosyć często.Musze przyznać że od 1990r, kiedy to zakład zaczynał od importu ciągników i jednej hali firma rozrastała się w wręcz nieprawdopodobnym tempie.Dziś jest bardzo dobrze wyposażona i zorganizowana firma ale te ma dobrych analityków i konstruktorów.
Nie wiem czy wiecie ,w pronarze na kołowni robią około 1000 wzorów felg dla bardzo wielu producentów maszyn rolniczych za granicą min.potinger, fendt.Sam zamawiałem wąskie koła i niestety nie było takiego wzoru to konstruktor mi narysował projekt i poszło na produkcje.
Wracając do kombajnów to firma z Płocka oczywiście się nie różni od innych a służy nam tylko za przykład do dyskusji.
Jeśli firma nie robi pod dilerów to dlaczego trzeba czekać 4miesiace na kombajn? Skoro mówicie że tego jest w ch.j na placu ,to by od ręki przywieli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 10:26

kombajny zbozowe idz do innego dilera to dostaniesz za miesiac, a u jeszcze innego od reki. z reszta co za roznica i cos sie tak uczepil swojej racji, jestes technologiem produkcji w zakladzie w plocku?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#452 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 11:27

kombajny zbozowe Z Płockiem nie mam nic wspólnego, ale mniejsza ztym ...

#453 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 11:46

kombajny zbozowe

Ja obstaje przy swoim bo jestem bardzo świeżo w tym temacie.Żadem kombajn z taśmy nie zjezdza z przeznaczeniem że może ktoś go weźmie.Kazdy jeden jak zjeżdża z taśmy to wiadomo do jakiego dilera pojedzie.

Ja kupowałem i Claasa i JD takiego jak stał na placu u dealera...Spojrz tylko na plac Korbanka albo Contractus w Sokółce...tam są dziesiatki kombajnów czekających na to aż w koncu ktos je kupi...
Oczywiscie jak ktos chce to sobie wybiera specyfike kombajnu i wtedy jemu taki skladaja..

#454 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 listopad 2010 - 20:02

kombajny zbozowe

es - nie znam się dokładnie ale wydaje mi się ze bardziej kilka niż wiele
wyobrażasz sobie ze w kwietniu możesz domówić poziomowanie hedera do kombajnu który tego nie miał fabrycznie?
na pewno się da tylko czy będzie to miało sens ekonomicznie?
to jak mój kumpel kupił golfa V, wybierając nie chciał dopłacić ok 5tys do klimy, po pół roku stwierdził ze jednak chce miec klimę - poszedł do serwisu aby dołożyli to mu zaśpiewano kwotę ok 10tyś, bo muszą kilka elementów wymienić - robocizna kosztuje, czesci nie hurtowo tylko indywidualnie i prosze jeździ autem bez klimy

można i to bez problemu założyć to poziomowanie, mało tego to i znam przypadek załozenia tylnego napędu przez dilera .

#455 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:10

kombajny zbozowe poziomowanie można na 100% dołożyć, przynajmniej w claasie

#456 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 21:18

kombajny zbozowe Poziomowanie to był tylko przykład, nie rozpędzajcie się chłopaki. Nikt nie zrobi Wam kombajnu górskiego na placu. :)

Wracajmy do tematu; jest to temat o cenach kombajnów, a nie o fabrykach, dilerach, wyposażeniu.

#457 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 24 listopad 2010 - 09:56

kombajny zbozowe Z tym montowaniem koguta to przesadziliście. Mój dealer NH obecnie zakłada do jednego TC kopiowanie hedera ponieważ kombajn był zamówiony w starej cenie i opłaca się nawet go przezbroić i tak wyjdzie taniej. W mokre żniwa jakie za nami właśnie są jeden z właścicieli nowego CR9080 stwierdził ze kombajn nie daje rady i montowali mu napędzanę tylnia oś- na szczescie obyło się bez wymiany na inne koła tylnie ponieważ ich mocowanie nieróżni się przy wariancie osi tak jak w Claasie. Kolejną modyffikacją dodawaną przez mojego dealera jest to że w CR montują dodatkowe przewody pneumatyczne i co jakiś czas przedmuchiwane są newralgiczne miejsca w kombajnie - bo tak to ta spęrżarka by mało była wykorzystana. Ciekawym wariantem kompletacji jednego TC ,który był sprzedany przed żniwam 2010 było jego wyposarzenie w heder Vario( nie pamiętam jak on w NH się nazywa), trzeba było zamontować pompę od CX i trochę pogrzebać w hydraulice aby dorobić jedna sekcję do obsługi podłogi hedera; a wejście mi znajdźcie gdzie w folderze TC występuje z takim stołem- nie ma takiej opcji fabrycznie. Jak widać dealer może wiele zrobić jeśli chce i ma odpowiednich mechaników. Zgodzę się że w Płocku czy też innych fabrykach nie produkuję się pod klijenta ale pod dealera.
Farmer- pisałeś coś że Łukaszenka nie kupił BS i Płock musiał paść , nie wiem z kąd takich mądrości się dowiedziałeś . Płock został sprzedany NH latem 1998 roku. Przygoda z BS-ami miała miejsce w 2001 roku , w maju okazało się że Białoruś ich nie kupi i NH ma z nimi problem , w 2004 roku te kombajny mozna było kupić za ok. 200 tys czyli połowę tego co chcieli na początku , ale to juz nie miało pływu na polskiego Bizona bo juz go nie było.

#458 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 12:03

kombajny zbozowe Przed nowymi żniwami ma być już dostępny heder vario do TC jak by kto zamawiał to mozna sie upierać choć w cenniku jeszcze tego niema.
Tc56, chyba coś nie tak.Problemy z BS miał bizon bo wiem dokładnie że bank który był właścicielem bizona domagał się zysków z zakładu a ci nie mieli kasy bo stało 400sztuk kombajnów i nikt ich nie chciał.Kto je potem sprzedał,czy jeszcze bizon czy już nh to nie wiem.

#459 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 25 listopad 2010 - 10:39

kombajny zbozowe Dobrze ,że zmądrzeli i posłuchali sugestii klijentów i mozna będzie kupić to vario - jeszcze tylo sita i kierownice szarpacza regulowane elektrycznie mogli by zrobić. Jak bede w Płocku z wizyta w fabryce to ich opiepsze czemu nie ma na wyposarzeniu jakich kolwiek kluczy i narzedzi do maszyn, Claas potrafi dać tawotnicę do kombajnu , a oni co ; przy takiej ilosci maszyn jak kupuja to moga całky kontener zestawów zaraz zamówić i to śmieszna kwota będzie ,a już inna postawa wobec klijenta. Farmermf mniejsza z tym nie będziemy się o to spierać to i tak nie wskrzesi Bizona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 12:25

kombajny zbozowe Tc56, ochrzań ich ochrzań, powiedz niech mi choć towotnice wrzucą :D
Do Lamborghini to choć dali troche kluczy nasadowych i tawotnice a do NH to nawet śrubokręta niedali.Do mtzta kiedyś to całą skrzynio paletę części i narzędzi dali.

Dodaj odpowiedź