asienkarolniczka

Szkoła rolnicza, kursy

Polecane posty

Witam, czy ktoś orientuje się czy w woj. wielkopolskim, najlepiej okolicach gniezna lub poznania sa jakieś szkoly w trybie dziennym lub kursy rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Szkoła to pojęcie szerokie dosyć. Srednia- technikum..? Studia podyplomowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0
Napisano (edytowany)

Okolice Śremu, Grzybno ale to trochę za daleko dla ciebie. Szkoła średnia-technikum oraz kursy trzyletnie zaoczne (dwa trzy razy pokażesz się w semestrze i zaoczne zdane xD) Bardzo łatwa zdawalność. Jakby co to na priv

Edytowano przez david697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razmus22    1

Okolice Śremu, Grzybno ale to trochę za daleko dla ciebie. Szkoła średnia-technikum oraz kursy trzyletnie zaoczne (dwa trzy razy pokażesz się w semestrze i zaoczne zdane xD) Bardzo łatwa zdawalność. Jakby co to na priv

 

czesc chcialem sie sptac w wojewodztwie kujawsko pomorskim gdze i szybko mozna uzyskac zawod rolnika,czy mosowao sa szkoly kilku letnie? bo ja nie mam jeszcze gospodarstwa ale kupoje sprzet za wlasne pieniadze a chcialbym cos skorzystac z Agencji aby kupic nowy sprzet co jest wymagane oprocz zawodu czy inaczej szkol? bym byl wdzieczny za pelna odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

dołączam się do pytania, chciałbym się dowiedzieć , czy po technikum elektronicznym mógłbym iść do jakiejś szkoły rolniczej zaocznej , aby po niej naprawiać traktory które posiadam ( zawsze taniej niż wzywać mechanika :) ) województwo mazowieckie i świętokrzyskie , bo mieszkam w okolicach Radomia, więc nawet do świętokrzyskiego blisko ; )

EDIT : obecnie kończę 2 gimnazjum , jeśli po gimnazjum zaoczna szkoła rolnicza by była, to prosilbym o namiary , wiem ze musiałbym 2 szkoly prowadzic ale trudno , jakos sobie bym poradził : )

Edytowano przez sim12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

dołączam się do pytania, chciałbym się dowiedzieć , czy po technikum elektronicznym mógłbym iść do jakiejś szkoły rolniczej zaocznej , aby po niej naprawiać traktory które posiadam ( zawsze taniej niż wzywać mechanika :) ) województwo mazowieckie i świętokrzyskie , bo mieszkam w okolicach Radomia, więc nawet do świętokrzyskiego blisko ; )

EDIT : obecnie kończę 2 gimnazjum , jeśli po gimnazjum zaoczna szkoła rolnicza by była, to prosilbym o namiary , wiem ze musiałbym 2 szkoly prowadzic ale trudno , jakos sobie bym poradził : )

Chyba coś się tobie kolego pomyliło, jeśli masz ukończone gimnazjum to możesz pójść do JEDNEJ szkoły ponad ginmazjalnej. To nie studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Skończyłem zawodóke o profilu mechanik samochodowy i w nie dalekiej przyszłości będe przejmował gospodarstwo i teraz pytanie jak w najkrótrzym czasie musze uzyskać wykształcenie rolnicze i znalazłem kwalifikacyjne kursy zawodowe i zawód rolnik kurs trwa 3 semetry czy po takim czymś mógł bym przejąć gospodarstwo i uzyskać premie MR i PROW ? Gdzie w mazowieckim organizowane są takie kursy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

aha aha ok , czyli dopiero po skonczonej sredniej moge isc do jakiejs zaocznej ;) dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modelarz    0

Witam, może orientuje się ktoś czy na dolnym śląsku są organizowane kursy na rolnika lub jakieś studia zaoczne ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianCeys    0

czesc pany i panie :) chcialbym sie dowiedziec czy po szkole zawodowej nie rolniczej bez sredniego a w gospodarstwie robie i teraz chcialbym gospodarstwo przejac to gdzie bym musial sie udac na jaki kurs w woj.wielkopolskim bym musial uczeszczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wie ktoś może gdzie w Poznaniu lub okolicach zrobię Kwalifikacyjny kurs zawodowy na Rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ile u was kosztuje zrobienie kursu na kombajniste bo ja spotkałem sie w mojej okolicy z dwiema cenami. Pierwsza w ZSP Chwałowice 600 zł, a druga to w szkole agrotechnicznej w Radomiu za 300 zł zaś ODR u mnie nie organizuje takich szkoleń.

 

Ile u was kosztuje zrobienie kursu na kombajniste bo ja spotkałem sie w mojej okolicy z dwiema cenami. Pierwsza w ZSP Chwałowice 600 zł, a druga to w szkole agrotechnicznej w Radomiu za 300 zł zaś ODR u mnie nie organizuje takich szkoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile u was kosztuje zrobienie kursu na kombajniste bo ja spotkałem sie w mojej okolicy z dwiema cenami. Pierwsza w ZSP Chwałowice 600 zł, a druga to w szkole agrotechnicznej w Radomiu za 300 zł zaś ODR u mnie nie organizuje takich szkoleń.

 

Ile u was kosztuje zrobienie kursu na kombajniste bo ja spotkałem sie w mojej okolicy z dwiema cenami. Pierwsza w ZSP Chwałowice 600 zł, a druga to w szkole agrotechnicznej w Radomiu za 300 zł zaś ODR u mnie nie organizuje takich szkoleń.

w piątek byłem na szkoleniu chemizacyjnym organizowanym przez firmę Szkoltex i pani prowadząca szkolenie zachęcała do wzięcia udziału w kursie na kombajnistę, który kosztuje 500 zł. Z tego co mówiła organizują kursy w województwie lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiva001    0

Polecam Wam szkołę w Brzostowie ;) Jeśli chodzi o kury to co roku jest organizowane spotkanie i można uzyskać kursy na kombajny , wózki widłowe , kosę oraz opryskiwacz za niewielką kwotę. Zależy od liczby zainteresowanych. W tym roku koszty kursów wynosiły 1000zł jeśli sie brało cały pakiet czyli kombajny, opryskiwacz, kosę, piłę oraz wózek widłowy ;)

 

Szkoła w Brzostowie jest kameralną szkołą w której każdy każdego zna :) Nauczyciele są do dyspozycji , nie ma problemu z zaliczaniem bądź jeśli się ma problemy w nauce też zostają po lekcjach ;) W szkole jest internat za który płaci się nie wielką sumę , najwięcej za miesiąc jest 160 zł ;)

 

Są też różnorakie kółka zainteresowań ;) Jeśli ktoś fascynuje się jazdą konną to nasza szkoła prowadzi kółko jeździeckie w którym można nabyć lub kształcić swoje umiejętności;)

 

Zapraszam do naszej szkoły :) Nie będziecie na pewno żałować swojego wyboru :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartecki    0

CKU BIAŁYSTOK KURS TRWA PRAWIE ROK.POZDRO ALE TO DLA INNYCH BO CI PEWNIE ZA DALEKO HEHEH

 

Caps Lock

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartkus    0

Po tym kursie technik rolnik z cku w białym dostane MR i PROW, jeśli mam średnie w innym zawodzie? Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiowa    0

Czy ktoś orientuje się w temacie KKZ-rolnik. Najlepiej Kielce, Radom. Wiem że na tych terenach działa APEdukacja, która oferuje takie kursy, ale może ma ktoś informacje na temat innych szkół i cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez wiesiek85
      Witam serdecznie,
      Chciałem zapytać czy ktoś zna jakąś szkołę w Trójmieście lub niedalekiej okolicy gdzie szybko zdobędę jakiekolwiek wykształcenie w zawodzie rolnik?
      Jestem zainteresowany programem 'Młody Rolnik' i takie wykształcenie będę musiał zdobyć. Zawczasu chciałem sprawdzić gdzie i za ile i w jakim czasie mogę jakiś dyplom uzyskać i w internecie nic nie mogę znaleźć.
      Mam swoje typy jeśli chodzi o specjalizację ale w zasadzie może być cokolwiek co daje wykształcenie rolnicze bo do tego zobliguje mnie 'Młody Rolnik'. Oczywiście w grę chodzi tylko edukacja zaoczna ewentualnie wieczorowa. Może być technik lub zawodówka. Im prościej, taniej i oczywiście szybciej tym lepiej
      Za namiary będę wdzięczny, dzięki
    • Przez stajniabagieniec
      WItam, założyłam tu konto, w poszukiwaniu pomocy co do olimpiady, którą bym chciala napisać. Chodze do LO, nie mialam nigdy żadnych lekcji w związku z rolnictwem, ale interesuje się tym, tato ma gospodarstwo, a za kilka lat chciałabym je przejąć.
       
      Nie znalazlam nigdzie informacji z jakich materiałów można się przygotowywać, kiedy podchodziłam do Olimpiady Geograficznej, dostalam cały wykaz z jakich lektur będą pytania. Nie wiem też na czym polega pierwszy etap. Czy juz na tym poziomie wybieramy jeden blok, któym jesteśmy zainteresowani, czy jest to egzamin ogolny. Prosze o pomoc, jeśli ktoś coś wie na ten temat
       
      Pozdrawiam, Marysia
    • Przez LatajacyBober
      Witam 
       
      Wiem, że podobne tematy już istnieją ale ja wolę na swoim przykładzie poznać odwiedź na pytanie
      Jeśli komuś to przeszkadza, że piszę to samo co inni to przepraszam.
       
      Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i przede mną, jak i przed każdym rodzi się pytanie do jakiej szkoły pójść.
      Nie chcę się przechwalać ale uczę się dobrze - średnia 4.5. Najlepiej idzie mi matematyka i nauki przyrodnicze, oprócz fizyki. Humanistyka idzie mi gorzej, a angielski to w ogóle nie idzie
      Wyniki w nauce mam dobre, więc mam duże szanse dostać dobrą pracę, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać. Dodam, że nie lubię się uczyć. Gdybym się naprawdę uczył do średnia spokojnie mogła by być 5.00 - 5.5
       
      Po pierwsze typ szkoły - liceum albo technikum. Nauczyciele chcą abym poszedł do liceum ale mi się wydaje, że bardziej korzystne jest technikum i prawdopodobnie pójdę do technikum.
       
      Po drugie to kierunek w jakim chcę się kształcić. Tutaj nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć ale interesuję się rolnictwem. Dodatkowo mam kanał na YT ( https://www.youtube.com/channel/UCw0r3zoHUKBxKdb6Y6NdF7A ). Lubię robić filmiki ale dużo mi brakuje jeszcze do innych filmów na YT
       
      Tak jak pisałem, lubię rolnictwo. Moje pytanie brzmi czy warto iść do technikum rolniczego ?
      Czytałem trochę na temat Technikum Modernizacji Rolnictwa i ten kierunek odpowiada moim zainteresowaniom. Tylko czy w przyszłości ten kierunek da mi jakiś zarobek.
      Mamy 4 ha ziemi, 2 Ursusy (C330 i C360) i maszyny.
      W okolicy jest dużo małych gospodarstw, a w gminie chyba żadne gospodarstwo nie przekracza 100 ha.
       
      Ile hektarów ziemi bym musiał mieć aby prowadzenie gospodarstwa opłaciło się, bo przy 4 ha to więcej jest dokładania do maszyn niż zysków.
       
      Trochę się rozpisałem.
      Podsumowując: 
      - Czy z moimi możliwościami warto iść do TMR ?
      - Czy opłaca się zostać rolnikiem przy tak małym areale ziem ?
      - Czy zawód rolnika będzie opłacalny za kilka lat ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj