Skocz do zawartości

Zdjęcie

wskaźnik 1224

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,

Napisany 07 luty 2012 - 21:45

wskaźnik 1224 witam kupilem 1224 miesiac temu Potrzebuje kilku odpowiedzi nt. Mam katrolke od kierunkow i 1 czerwona A sa jeszcze 4 Moze ktos pomoc? jestem nowy Proszę o wyrozumiałość pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wskaźnik 1224 Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2012 - 22:11

wskaźnik 1224 Są cztery, po za zegarem, o tych mówisz?
1. lewa górna - ciśnienia mikro pompki.
2.lewa dolna - włączania przedniego napędu.
3.prawa górna - ciśnienia powietrza, jak spadnie poniżej 4 at. to się zapala.
4.prawa dolna - ręcznego hamulca.

#3 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 luty 2012 - 10:30

wskaźnik 1224 kolego chodzi mi o kontrolki właśnie na zegarze Innych u mnie niema niestety a przy okazji czy jest kontrolka od przedniego napędu bez blokady?

Edytowany przez milanreal1, 16 luty 2012 - 22:16.
cytowanie poprzedniego posta

#4 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 luty 2012 - 14:07

wskaźnik 1224 W zegarze masz kierunki, ciśnienie oleju, ładowanie i światła drogowe.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#5 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 14 luty 2012 - 17:13

wskaźnik 1224 nie chcę tu nikogo w błąd wprowadzać ale w oryginalnym zegarze są tylko kierunki, światła drogowe i kontrolka od ładowania czyli raptem 4 szt. a o kontrolce od ciśnienia oleju to pierwsze słysze a poza tym to nie ma chyba nigdzie czujnika przy silniku od tego tylko zegar jest
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 luty 2012 - 17:53

wskaźnik 1224 Od ciśnienia oleju w skrzyni biegów z mikropompy. Od napędu w starych nie było, ale prosto można dorobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:43

wskaźnik 1224 witam rozebrałem deskę i jest tak;
1 jest od kierunkowskazów
2-czerwona nie działa
3-wzbudzenie alternatora-ładowanie
4-swiatla drogowe
od czego jest ta 2 ?
Ciśnienie oleju jest na zegarze,jak mogę podłączyć kontrolka od załączania przedniego napędu ,jest załączany linka
Jeśli chodzi o mikropompke to chyba jej nie mam bo ten co sprzedał mówił ze te ciągniki nie miały Zólwia i Zająca!

Zapomniałem dodać ciągnik jest z 1982 roku-może to jakaś przejściówka

Edytowany przez milanreal1, 16 luty 2012 - 22:13.

#8 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 14 luty 2012 - 23:01

wskaźnik 1224 mikropompka jest w każdym egzemplarzu bo jak by jej nie było to by ci wałek nie kręcił i napęd nie działał bo ona to właśnie zasila oraz żółwia, a u ciebie najwidoczniej żółw został zaspawany, jeśli chcesz mieć kontrolkę od przedniego napędu to chyba trudno będzie ją założyć skoro masz na linkę aczkolwiek można by spróbować założyć od ciśnienia mikropompki (na szkrzyni biegów u góry pod podłogą jest na to miejsce ale nie we wszystkich typach skrzyń przynajmniej w tych starszych może nie być) to wtedy byś miał jako takie rozeznanie czy mikropompka ma ciśnienie bo jak się włącza napęd to ciśnienie spada i jeśli była by już mikropompka trochę słabsza to wtedy czujnik podczas włączonego napędu mógłby się zaświecić ale to nie było by raczej takie dokładne wskazywanie czy napęd jest włączony czy nie. Najlepiej jest zawsze sprawdzić ręką czy linka jest wyciągnięta czy nie i wtedy jesteś pewny na 100% jaka jest sytuacja :) myślę że trochę pomogłem :)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#9 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 luty 2012 - 16:11

wskaźnik 1224 witam Dzięki za podpowiedz MOCHER Przedni napęd jest ok. działa. Jeśli chodzi o załączanie walka to nie dziala Mogę tylko pod siedzeniem. Skrzynia jest 4 biegowa Jeśli chodzi o przedni napęd to gdzie ta linka idzie? jest podłączona. Ja mam mtz-a od 6 lat i tam przedni napęd jest tez na linkę. przy skręcie kol się rozłącza. Przy okazji np. orki to za każdym razem muszę załączać przedni napęd,czy wystarczy raz na początku orki

pomyliłem się w mtz-cie to TYLNY napęd jest na linke załączany hydraulicznie SORKI Pozdrawiam wszystkich userow

Edytowany przez milanreal1, 16 luty 2012 - 22:04.

#10 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:53

wskaźnik 1224 w ursusie to jak raz zaciągniesz linkę to masz "włączony i włączony" napęd aż go wyłączysz, a koniec linki znajduje się przy tylnym moscie z tej obudowy co wychodzi wał napędowy na przedni napęd.

#11 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 luty 2012 - 13:52

wskaźnik 1224 dzięki MOCHER za rady Rozumie ze włączając przedni napęd na początku orki a wyłączam jak skończę pole orać Przedni napęd nie przeszkadza na uwrociach i nie muszę go wyłączać

Edytowany przez milanreal1, 16 luty 2012 - 22:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:34

wskaźnik 1224 YASKO1980 dokładnie tak jak mówisz B) na początku włączasz a jak skończysz to wyłączasz