bonio85

Jaki polecacie ciągnik o mocy ok 90KM do 170tys. i maszyny do niego???

Polecane posty

bonio85    12

Witam w czerwcu mam zamiar kupić ciągnik do 170 tys około 90KM

Mam 23ha słabej ziemi 4 klasa i w huhu kamieni maszyny które mi polecili w KORBANKU to:

pług IBIS LH 3+ 31000zł

agregat uprawowo siewny ARES L3 P2,7m 17000zł

siewnik POZNANIAK XL 2,7/370 27000zł

ceny oczywiście brutto

proszę o pomoc i propozycje

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

a to ma być nowy?? bo mogę załatwić nh 6010 golasa z klimą 2011r 300mtg. stoi u kumpla. i ceni go 160tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje ciągnik z ursusa seri h sprawdzony osobiście prze zemnie http://www.ursus-salon.pl/ polecam żaden inny ciągnik nie dorównuje mu parametrami jak i technologią np. hamulce przednie automatycznie za lanczane, auto lift,ehr,klima ,szyby atermiczne itp. za te pieniadze nie kupisz innego lepszego ciagnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

Nowy, a co myslicie o CASE JX 95 facet mi wycenił na 168 tys w tym klima pneumatyka i rewers EH???

 

A pług nie za mały??? może ktoś ma takiego JXa i poradzi przy jakim pracuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja ci powiem że te 3 skiby napewno ci wystarczą na taki areał a ten pług ile ma cm na korpus?

Co do ciągnika myślę że udało by się massey - a 5430 kupić za te 160 tyś netto po małym targowaniu a ciągnik rewelacja doskonała widoczność super skrzynia eh rewers zmian biegów w rewersie oszczędny dobry silnik sisu co tu dużo mówić rewelacja.

 

A w ursusy to ja bym się nie pchał są o wiele lepsze ciągniki o lepszym wyposażeniu i lepiej wykonane z Ursusem wszystko możliwe jak ci co pierdyknie to wtedy będziesz miał kłopot narazie lepiej troche poczekać niech sprawdzą rolnicy czy dobre itd.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

Polecam Ci John Deere'a 5090 M. Traktor wygodny, elektrohydrauliczny rewers, wszystko masz pod ręką, klima w standardzie, sam jestem posiadaczem traktora z tej serii, mamy go od ponad roku i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Poprawka.. MF 5430 ma silnik Perkins też oszczędny i popularny.

Ja bym brał jednak JD 5R. A najlepiej do tura JD 6130 bo moc taka sama. przednia oś mocniejsza niż te cararo w 5R czyli więcej wytrzyma. ciągnik stabilniejszy cięższy i lepiej wyposażony.

Ja żałuję że nie wybrałem zamiast JD 5720 JD 6130 dzisiaj jak wezmę balot z sianokiszonki to tył już się podnosi i muszę obciążnik z Fendta zakładać. A mogłem dopłacić te 2 000 euro i bym miał porządniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jaki masz ładowacz na nim ?Pamiętam że kiedyś Niemiaszki bawiły się którymś tam ładowczem (oryginalnym) to ponoć spokojnie targali 1350 kg i nic nie unosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Ja bym ci polecił Deutz- Fahra, Case Jx będzie za lekki jak już John Deere. Ursus nie tego nie bierz za mało rozwinięty technicznie. Słaby komfort pracy ogółem jak masz tyle kasy wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

JD 5R fajny ciągnik tylko go nie kupisz za 170. co najwyżej M-kę.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

chłopie jak nie kupisz. mi oferuja 5100R co ma 100kucy za 175tys netto i oferte miałęm jak euro było po 4.40zł a teraz masz 4.20zł i pewnie mniejsza 90konna dostaniesz za 165tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Kolega bonio85 pisał o cenach brutto...


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

A co myslicie o JD 5720? 80KM poradzi sobie z agregatem 2,7m i z ibisem L 3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To ma być nowy ciągnik na prow? Mf a 5430, agrofarma 420 pl i jd 5090r spokojnie kupisz. Do tego sprzętu spokojnie wystarczą. Wybór marki to już twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

Nowy

Byłem dzisiaj w JD mieli do sprzedania JD 5720 z 2009 roku na zdjeciach wszystko ok a jak pojechalem to porysowany i wogole i jeszcze cena 145 tys netto a nowy 5090M 152. nie wiem co im odbilo gosciu sie tłumaczyl ze duzo za niego zaplacili normaknie smiech na sali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

A za tego JD 5090M,to brutto ?.Ja mam oferte na NH td 5050 max wyposarzony za 148 brutto do negocjacii,rozważam też agrofarma 410,klima,szyberdach wyjściowa 160 brutto,zależna od kursu ojro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragunov96    24

za 148 brutto td to moze nie drogo a jak chcesz lepiej wyposazony to t5040 fajne traktorki i mysle do 160 brutto moze sie wyrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

netto a ta oferte z tego roku masz??

Z tego roku ze stycznia,oczywiście bez przedniego TUZ i WOM, tak myśle że ok 140,pójdzie. A t 5040 już niezamówisz tylko t 5,ale to już i cena inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj