Skocz do zawartości

Zdjęcie

import jałówek cielnych

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 15 luty 2012 - 08:13

import jałówek cielnych http://www.google.pl...jcjf54Q&cad=rja Tam dostaniesz najświeższe informacje, bo dosyć dynamicznie się to zmienia i być może wprowadziłem Ciebie w błąd.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
import jałówek cielnych Dzisiaj, 00:54
  •  

#22 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 15 luty 2012 - 11:10

import jałówek cielnych Montbeliardy to nic innego tylko francuska odmiana simentala.Po co za cięzki pieniądze sprowadzać je z zagranicy.Mając swoje ,dobre bydło mleczne wystarczy je zacząć krzyżować z montbeliardem,z nasieniem buhajów nie ma najmniejszego problemu a krzyżówki są zdrowe,wydajne w mleko, a byczki fajnie przyrastają.

#23 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 15 luty 2012 - 12:57

import jałówek cielnych powiem szczerze, ze jezeli ktoś chce pordukować tylko i wyłącznie mleko nie polecam tej rasy, gdyz nie są az tak wybitne jak sie o tym mowi. z HF mozna o wiele wicej wycisnąć. i niech nikt nie mowi ze roznice w produkcji zabierze weterynarz bo to nie prawda. chociaż łatwiej jest zadbać o zdrowotność Montbéliard bo są mniej wymagające.

#24 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 luty 2012 - 17:58

import jałówek cielnych @padalec.Tak masz racje.Ale po wiec ile jeszcze trzeba żeby swoje bydło było takie jak te kupne.Ile trzeba je razy zacielać inseminowanym nasieniem i po ilu latach otrzymamy dany efekt.
Ja obstawiam ze min 2 lub 3 lata.A to jest dużo

#25 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:26

import jałówek cielnych

Montbeliardy to nic innego tylko francuska odmiana simentala.Po co za ciężkie pieniądze sprowadzać je z zagranicy.Mając swoje ,dobre bydło mleczne wystarczy je zacząć krzyżować z montbeliardem,z nasieniem buhajów nie ma najmniejszego problemu a krzyżówki są zdrowe,wydajne w mleko, a byczki fajnie przyrastają.

No właśnie "Mając dobre bydło mleczne". Ja niestety nie mam już na tyle dużych sztuk, aby móc kryć je Montbeliardem i dlatego muszę wprowadzić do swojego stada nową rasę. To jest najszybszy sposób.
Co do postu kolegi @a8185 HF mam a właściwie miałem, bo błędy żywieniowe i słaba opieka weterynaryjna w poprzednich latach doprowadziły do tego, że ze stada wypadło sporo sztuk. Ja nie oczekuję, że nadoję z nich nie wiadomo ile mleka. Podchodzę do tego tak, niech ona da te 20-30litrów na dzień i dość ale za to niech regularnie się cieli, bo to drugie to u mnie największy kłopot. Poza tym coroczne susze i słabe ziemie nie pozwalają na intensywną hodowlę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share AGHIAprvPL

AGHIAprvPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 15:55

import jałówek cielnych W moich okolicach jest dużo krów Montbéliard, może dają mniej mleka litrowo ale jest ono "gęstsze" bardziej cenione smakowo i poszukiwane do produkcji serów (jest wiele serów z regionu Montbéliard rzeczywiście smacznych)
Do tego Montbéliard są tęższe postawniejsze od HF. Gdy jest jakaś choroba to Montbéliard więcej wytrzyma od HF, ich metabolizm nie jest tak wrażliwy.
U mnie wielu hodowców wyzbywa się HF żeby mieć więcej (lub tylko) Montbéliardy.

Są pod moją opieką dwie fermy wysyłające na eksport jałówki cielne, przyjeżdżam wtedy żeby pobrać krew czy nie są chore na IBR ani na paratuberkulozę, robię próbę gruźliczą oraz robię usg żeby potwierdzić że są cielne ok.4 mca.
Taka jest prawda że każdy gospodarz najpiękniejsze sztuki zatrzymuje dla siebie na pozostawienie w stadzie, a sprzedaje te mniej piękne. Tylko jak jest hodowla która ma non stop medale na różnych wystawach to nawet te gorsze sztuki są piękne.
www.aghia.prv.pl - mój wiejski francuski blog

#27 Share marian95545

marian95545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 13:13

import jałówek cielnych

siema

chce kupić jałówki cielne rasy montbeliarde sztuk 10
jeszcze jakiś czas temu ph Konrad za sztukę brał 6,500 zł teraz 6,900

do tej pory nie brałem importu pod uwagę, ze względu na dobrostan zwierząt
ale 4 tysiące więcej do wydania skłania mnie do zakupu z zagranicy.
Transport nie będzie tani to oczywiste ale przyszło mi do głowy że może nie jestem sam na tej polskiej ziemi, w końcu czym więcej sztuk tym mniej złotówek na sztukę

jest ktoś zainteresowany?

to w P olsce już nie mamy krów????????????????????????????????????????????????

#28 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 16:26

import jałówek cielnych witam, u mnie kryliśmy montebeliard kilka krów i się urodziło 5 byków i 1 jałówka ... na września się ocieli ...ale jest pewne że zostanie w stadzie natomiast byczki .... jeden już pojechał to znacząco lepszy przyrost miał niż hf oraz niż limusone .. tak więc chyba wart jeśli ktoś hoduje również młodzież całą

#29 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 18:59

import jałówek cielnych co nieco cze ba sprostować montebeliard to rasa francuska a nie odwrotnie w Czechach bodajże są nie do kupienia tylko simy i Chandlerze sprzedają je za montebeliard co do sprowadzania za granicy to mnie 4 lata temu sprowadzał bis 20sztuk z czech i nie było żadnych problemów tylko simy mleczne które w papierach miały sim a prawie większość była po bykach francuskich montebeliard i pokryte tak samo , a od jakich 7 lat tylko kryje montebeliard i nie zamierzam zmieniać a co do stad czystej rasy w Polsce to jest praktycznie jedno stado http://www.montagro.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share konkret

konkret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 październik 2012 - 11:56

import jałówek cielnych ysy w Czechach na 160 tys szt. bydła czerowneg 6% to Mondbeliardy dlatego tak jest jak piszesz ale jak bys znał obore w Kolowcu to bys wiedział że 100 Mnd tez tam jest (na 880 szt Mają prawie 10 tys z obory) i budowali ją na imporcie z francji.
To wszystko zależy od sprzedającego i kupujacego A w genetyce widac co to jest pomimo ze mają wspólną ksiege.