Skocz do zawartości

Zdjęcie

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 07 luty 2012 - 17:29

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 chciałbym wstawic drugi siłownik wspomagający do forterry 115 bo ostro po d*pie dostaje podnośnik 4 obrotowa i agregat 2 tonowy, a tak byłoby bezpieczniej, a może niepotrzebny proszę o porade. problem z tym że nie ma lewego ramienia na siłownik może od innego ciągnika pasuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Dzisiaj, 06:34
  •  

#2 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:51

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Myślę, że jest to do zrobienia. Forterra 135 ma już 2 siłowniki z tego co się orientuje. Trzeba tylko zakupić takie ramie, drugi siłownik no i wspawać kawałem sworznia do podtrzymywania siłownika, otwór jest już wywiercony. Aaaa i trzeba jeszcze trochę pokombinować przy wężach, ale sprawa jest do zrobienia. Pytanie tylko ile to będzie kosztować????
Zetor Team

#3 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:30

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 poz nr zetor opis

039 78.400.040 Ramię kompletne 1
040 10.400.030 Ramię prawe kompletne 1 +sk453a
041 78.400.180 Ramię lewe kompletne 1
042 10.400.040 Ramię lewe kompletne 1 +sk453a
043 78.400.024 Sworzeń 2
044 78.400.251 Sworzeń 2
045 78.400.073 Sworzeń 1

Dodany obrazek

#4 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:50

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 kolego z rysunku nic nie wynika w prawym swożeń pod siłownik w lewym brak :( bo ten sworzeń pod siłownik to 45 z tego schematu wynika

#5 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:19

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 ja kiedyś jednemu podobnie nawiedzonemu wybiłem z głowy zakładanie drugiego siłownika jak podłączyłem mu zegar ciśnienia na podnośniku i przy najcięższej maszynie gdzie mu przód odrywało to miał ciśnienie niecałe 110bar. proponował bym najpierw sprawdzić ciśnienie bo jeśli nie przekroczy 150-170 bar to po co sobie kosztów robić i spowalniać działanie podnośnika??

#6 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:26

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 dlatego pytam byc moze nie potrzebny, tylko chodzi o to że jeden w środku drugi prawy podpiera i czy w razie czego tego lewego ramienia łamac nie będzie, czy te 150 bar to maksymalne cisnienie, bo węże to można pewnie na jeszcze większe

#7 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:57

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 pierwsze to sprawdź ciśnienie potem będziemy myśleć co dalej. ciśnienie maksymalne to takie jakie masz w układzie całej hydrauliki.

#8 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:53

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 moim zdaniem ten silownik w tym ciagniku jest zbedny, sam uzytkuja frotke 11441 z bardzo pokaznym agregatem upr siewnym przy ktorym ibis to pikus, i nie widze zeby podnosnik jakos bardzo cierpial, podnosi wszystko bardzo ladnie wiec nie widac zeby hydraulika dostawala po tylku, a jak hydraulika nie dostaje to i mechanika tez, radzilbym przedewszystkim pamietac wlaczac amortyzacje podnosnika bo to jest piekna rzecz raz dla komfortu ale przedewszystkim dla zdrowia maszyn zawieszanych jak i ramion podnosnika. mysle rowniez ze jak ci przyjdzie wydac minimum 2tys na czesci to ci sie odechce kombinowac. moim zdaniem jak i pewnie wiekszosci uzytkownikow nie warto.

Edytowany przez slawny, 07 luty 2012 - 20:54.

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 luty 2012 - 21:01

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Ja ugniatałem kukurydzę z tym obciążnikiem i podnośnika dawał sobie radę. Prawdopodobna masa 2,4-2,6t
http://www.agrofoto....7987-obciaznik/

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:20

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 pawelek98 tutaj możesz zobaczyć mój pomysł i wykonanie http://www.agrofoto....erra-11441-tuz/ , a tutaj w wykonaniu fabryki www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/318343-zetor-forterra-140-16v/

Edytowany przez fento, 07 luty 2012 - 22:25.

#11 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:38

pawelek98 tutaj możesz zobaczyć mój pomysł i wykonanie http://www.agrofoto....erra-11441-tuz/ , a tutaj w wykonaniu fabryki www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/318343-zetor-forterra-140-16v/

właśnie mi o to chodzi, tylko jak zrobiłeś to drugie ramię czy jest do kupienia z tym sworzniem pod lewy siłownik ?

#12 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 08 luty 2012 - 15:56

moim zdaniem ten silownik w tym ciagniku jest zbedny, sam uzytkuja frotke 11441 z bardzo pokaznym agregatem upr siewnym przy ktorym ibis to pikus, i nie widze zeby podnosnik jakos bardzo cierpial, podnosi wszystko bardzo ladnie wiec nie widac zeby hydraulika dostawala po tylku, a jak hydraulika nie dostaje to i mechanika tez, radzilbym przedewszystkim pamietac wlaczac amortyzacje podnosnika bo to jest piekna rzecz raz dla komfortu ale przedewszystkim dla zdrowia maszyn zawieszanych jak i ramion podnosnika. mysle rowniez ze jak ci przyjdzie wydac minimum 2tys na czesci to ci sie odechce kombinowac. moim zdaniem jak i pewnie wiekszosci uzytkownikow nie warto.

Kolego ja mam tylko jedno małe pytanie jak działa u Ciebie ta amortyzacja TUZ ciągle pływa jak jedziesz czy jak jakaś większa dziura to wtedy trochę bujnie. Bo ja raz tak z ciekawości jak miałem agregat podpięty włączyłem amortyzacje i zacząłem bujać tym agregatem ale nic się nie działo siłownik zewnętrzny w miejscu stał.

League of Legends

#13 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:25

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 a wiec tak kolego, ciekaw jestem czy czytales instrukcje, amortyzacja dziala wtedy jak dzwignia podnosnika jest ustawiona w pozycjii (podniesiony) na stopie nie dziala nie moze sie swiecic ta czerwona diodka z ksiazka bo wtedy tez nie dziala, ustawia sie wajche na podniesiony i wlaczasz amortyzacje wtedy sie czuje i widzi ze narzedzie lekko opadnie po to zeby podnosnik mial pewien bufor do tlumienia, amortyzacja dziala tak ze gdy wzrosnie cisnienie bo np plug opada podczas bujniecia to zaworem upuszcza troche oleju zeby nie bylo pierdykniecia po czym po chwili spowrotem dopompuje ten olej, takze te operacje beda sygnalizowane przez te diodki w ksztalcie trojkata ktore pokazuja opuszczanie i podnoszenie podnosnika. heh z ciekawosci wlaczyles, ja sobie nie wyobrazam jezdzic z czymkolwiek ciezszym bez wlaczonej, a ty kolego przez niewiedze niszczysz sobie sprzet;/ amortzacje trzeba wlaczac za kazdym razem po zgaszeniu ciagnika tak samo jak ruszyc wajcha od pozycji podnosnika zeby odblokowac jego dzialanie,

Edytowany przez slawny, 10 luty 2012 - 09:12.

#14 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:39

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 pytanie po co producenci piszą instrukcje obsługi....

#15 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 11 luty 2012 - 16:35

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Zawsze włączam (przynajmniej ja) i przełącznik w pozycji podniesiony. Po włączeniu widzę że opada, diody migają ale jakoś nie mogę dostrzec tego bujania.

League of Legends

#16 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 13 luty 2012 - 20:31

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Z tego co widziałem ostatnio i dzwoniłem do dilera to zetor wprowadził zmiany i forterra wychodzi teraz z dwoma siłownikami w standardzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 15:20

drugi siłownik wspomagającu w forterra 115 Jeśli masz ciężkie maszyny to zakładaj ten siłownik, nawet się nie zastanawiaj. Po zakupie agregatu uprawowo-siewnego (1300 kg) zauważyłem że lewa strona (ta z siłownikiem) podnośnika mojego Zetora 7340 podnosi szybciej. Zadzwoniłem do Agro-Zet w Kaliszu i przysłali mi za ok.1000 zł kompletny zestaw (ramię, sworzeń, wąż, siłownik). Tyle tylko, że do podłączenia węża trzeba było nieco kabinę podnieść.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super