Skocz do zawartości

Zdjęcie

McCormik 105 CX czy zetor 11441?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pasior

Pasior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 październik 2007 - 21:32

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Jestem użytkownikiem Same Roller 70. Jest to ciągnik główny w gospodarstwie 30 ha i jestm z niego zbytnio nie zadowolny. Jest bardzo awaryjny i za małą moc posiada. Teraz chce go zminić. Nastawiony byłem na Zetora 110 KM. Ale niedawno został zaproponowany mi Mc Cormik 98 KM. Ciągnik ma byc uniwersalny w gospodarswie. Używany do pługa agregatu ale także do trannsportu. Co mam zrobić? MOże jeszcze coś innego ale w tych granicach cenwych?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
McCormik 105 CX czy zetor 11441? Dzisiaj, 04:31
  •  

#2 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 październik 2007 - 21:40

McCormik 105 CX czy zetor 11441? ja bez wachania bym wzioł Mc Cormik 98 KM choć mam zetoa i jestem z niego zadowolony ale słyszałem że te nowe zetoy to kupa zlomu wszystko sie psuje to już nie te podćwe 7211 chyba że kupujesz używanego to jeśli bys barał z silnikiem 6 cylindrowym to moge Ci polecić zetora tańszy w utrzymaniu i po zatym maszyna nie do zajeżdzenia a te nowe to odrazu powini z nich żyletki robić
Zetor i tylko Zetor

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2007 - 21:45

ja bez wachania bym wzioł Mc Cormik 98 KM choć mam zetoa i jestem z niego zadowolony ale słyszałem że te nowe zetoy to kupa zlomu wszystko sie psuje to już nie te podćwe 7211 chyba że kupujesz używanego to jeśli bys barał z silnikiem 6 cylindrowym to moge Ci polecić zetora tańszy w utrzymaniu i po zatym maszyna nie do zajeżdzenia a te nowe to odrazu powini z nich żyletki robić

Prezesmax dlaczego taki cięty na nowe jesteś sam masz niestarego i chwalisz, z tego co ja się orientuje najgorsze były brane te na spo i przed watem takie jak Twój, teraz proximy i forterry to już chyba lepsza jakość jak ta stara seria taka jak Twoja :P
Co do wyboru nie mam styczności ani z jednym ani z drugim, ale zetor chyba będzie trochę tańszy, ale najlepszej opini w okolicy nie ma, a co zachodniach to zachodniak i w dodatku perkins przynajmniej na paliwie zaoszczędzisz a myśle że dłużej wytrzyma bez remontu od zetora

#4 Share Pasior

Pasior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 październik 2007 - 22:06

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2007 - 22:12

Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

A co Ci tak ten roller szfankował przecież to dobre ciągniki moze pracownik ma za ciężką nogę :P , ile palił roller? jak jeszcze spo to nad czym się tu zastanawiać tylko MC

#6 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 październik 2007 - 22:13

Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

McCormik pociągnie spokojnie 4 skiby umnie somsjsd ms JD 90 konego i pług ibis 4 skipowy i na 1i2 klasie to sobie radzi bez problemu tylko to są tereny plaskie bez wzniesień
Zetor i tylko Zetor

#7 Share Pasior

Pasior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 październik 2007 - 22:41

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Też tereny płaskie. Cenny tych ciągników biorąc pod uwage wyposażenie są wyrównane. Tylk że Mc ma małą mase tylko 3800kg. Przy Rollerze szwankowala pompa od podnośnika, elektryka no i posiadałe małe niedorópki. dlatego jestem uprzedzony do tej marki bo inaczej bym brał większego Sama. Jego spalanie było niezachwycające jak na ten typ ciągnika. Przepraszam ale pomyliły mi się oznaczenia. Ma być to C-Max 105

http://www.agrofoto....t...i&img=27223

Ma być to C-Max a nie CX!!! Sorki za błąd

#8 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 26 październik 2007 - 07:23

McCormik 105 CX czy zetor 11441? jezeli to ma byc C max to zmienia postac rzeczy bo jest to ciagnik maly gabarytowo dosc lekkion pasowalbymi najbardziej do tura i transportu oraz lzejszych prac zetor jest za to ciezszy wiekszy ale pozostaje pytanie o jego jakosc bo nawet dilezy mowia ze to juz nie to co dawniej a apropo rollera to ile masz w nim mtg z ktorego jest roku i jesli mozesz to napisz dokladniej ile ci spala

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 07:31

jezeli to ma byc C max to zmienia postac rzeczy bo jest to ciagnik maly gabarytowo dosc lekkion pasowalbymi najbardziej do tura i transportu oraz lzejszych prac zetor jest za to ciezszy wiekszy ale pozostaje pytanie o jego jakosc bo nawet dilezy mowia ze to juz nie to co dawniej a apropo rollera to ile masz w nim mtg z ktorego jest roku i jesli mozesz to napisz dokladniej ile ci spala

Forterry już nie ta jakość a proximy to też już nie ta jakosc? :P
Co do rollera z którego jest roku, koleś ma u nas same explorer z 98 r i jest bardzo zadowolony jest kilka lambo 100 km i również ludzie nie maja absolutnie żadnych problemów, podobno duże lambo i same są produkowane w niemczech,, może trafił Ci się taki roller kumplowi trafil się taki DF wadliwy np

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 październik 2007 - 12:50

McCormik 105 CX czy zetor 11441? C-Max 105 jest za lekki to 4 skib w obrocie, a tym bardziej, że ziemie zwięzłe.jak spalanie Rollera Cię nie zadowala to w zetorze może Cię zaskoczyć- i to niemiło.... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 12:55

McCormik 105 CX czy zetor 11441? To pronar p5 :P

#12 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 październik 2007 - 13:01

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!
I w 4 obrot problemu nie będzie a co do mc to niewypowiem się bo na jego temat nic nie wiem

#13 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 26 październik 2007 - 13:40

Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!
I w 4 obrot problemu nie będzie a co do mc to niewypowiem się bo na jego temat nic nie wiem

popieram cię znajomi maja zetor typu 7211 7245 itp i mówią , ze nie pala duzo tylko mają mało przełozen i przez to ciągle są na obrotach
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#14 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2007 - 13:44

Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!

Tak niektóre maja spalanie jak sześćdziesiątka albo trochę wyższe.
Popieram wybór zetora 11441 znajomy obrabia 200ha takim sprzętem i jest idealny na taka powierzchnie

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 13:51

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Nie dużo tzn ile? a co do c 360 to jak jest w złym stanie chla po 6 - 8 l, dobra c360 4 -5,5l/godz zegarową, druga sprawa mtg w nowych zetorach jest krótka i realne spalanie wychodzi wyższe,
Moze ktoś ma poównanie w końcu, bo bardzo jestem ciekaw czy 7245 pali więcej od 8441 i czy ta proxima pali więcej od 7340?

#16 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 październik 2007 - 16:12

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Ja zawsze podaje spalanie na godzine zegarową a nie na mtg :P
a po druge jak do ciagnika podepniesz za małe lub za duze maszyny wiadomo ze spali wiecej
powiem tak
żeby ocenic spalanie to kup go zrób nim pare mtg i wtedy oceń czy on dużo czy mało
niewiem skąd sie wzielo te powiedzenie ze "zetory to chlajusy" albo zetory to dyzo palą" :D :angry:

#17 Share Pasior

Pasior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 październik 2007 - 16:23

McCormik 105 CX czy zetor 11441? Jest to Roller z 2003r. Ma 2200mtg. Jak miałem okazje porównywać to zetro i roller spaliły podobnie. Nawet w lekkim transporcie nie żałował sobie paliwa. Przy orce 20l/ha szło lekko. Zależy jeszcze od tego po jakich uprawach.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 16:31

Jest to Roller z 2003r. Ma 2200mtg. Jak miałem okazje porównywać to zetro i roller spaliły podobnie. Nawet w lekkim transporcie nie żałował sobie paliwa. Przy orce 20l/ha szło lekko. Zależy jeszcze od tego po jakich uprawach.

Z jakim zetorem porównywałeś to spalanie?

#19 Share Pasior

Pasior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 październik 2007 - 17:02

McCormik 105 CX czy zetor 11441? 80KM. MI ten ciągnik nie odp, ale jeśi ktoś szuka takiego to w przyszłym roku go sprzedaje bo ma dopiero 4 lata a był brany na Sapard

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 październik 2007 - 17:33

McCormik 105 CX czy zetor 11441? a jakim pługiem orałeś?
ile zaorałes w ciągu godziny?

Dodaj odpowiedź