Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:21

ziemniaki bardzo wczesne

I tu chyba niestety nie masz racji , z własnego doświadczenia powiem tylko tyle im wcześniej wsadzisz tym wcześniej wykopiesz i tu bym się nie sugerował tymi temperaturami ziemi itd .Jedyne czego można się obawiać po tak wczesnym sadzeniu to przymrozków w kwietniu/maju. jeżeli te ci nie zniszczą ziemniaka to zgarniasz kasę .

to ja w przyszłym roku sadze w styczniu moze kasa bedzie juz na poczatku maja:D:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 15:06
  •  

#1802 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:36

ziemniaki bardzo wczesne

Kolego Jeffo, mylisz się, siedzę w tych pyrach już pare ładnych lat i jeszcze nigdy nie widziałem zeby kopał ziemniaki jako pierwszy ten co wsadził w lutym, a jest koło mnie około 1000 ha przykrywanych ziemniaków. Wystarczy taka pogoda jak dzisiaj jeszcze dwa tygodnie i do tego jakiś deszcz. Za dwa tygodnie idż wyrwij sadzeniaka to zobaczysz że nic się z nim nie dzieje. Kiełek nie rośnie, okarwieje i niech mi nikt nie pisze że się korzeni. Ten ziemniak będzie wschodził półtora miesiąca, wiem bo sam praktykowałem. A tak przy okazji daj mu Boże żeby kopał w połowie maja.

#1803 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:38

ziemniaki bardzo wczesne

Kiełek po prostu gnije, końcówka robi się czarna i puszcza drugi korzeń dlatego wschody się wydłużają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:42

ziemniaki bardzo wczesne

A przy okazji piszesz o przymrozkach w kwietniu czy w maju. Jak te przymrozki będą to wszystkie wczesne będą na wierzchu, a nie tylko te sadzone w LUTYM,,,,,hi...hi....

#1805 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:23

ziemniaki bardzo wczesne

A przy okazji piszesz o przymrozkach w kwietniu czy w maju. Jak te przymrozki będą to wszystkie wczesne będą na wierzchu, a nie tylko te sadzone w LUTYM,,,,,hi...hi....

jak wsadzisz ziemniaka to dopóki nie wyjdzie to przymrozki mu nic nie zrobią dlatego najczęściej ścina je koniec kwietnia/początek maja przynajmniej ja tak zaobserwowałem w naszych rejonach ,w innych częściach polski może to wyglądać trochę inaczej ...

Kolego Jeffo, mylisz się, siedzę w tych pyrach już pare ładnych lat i jeszcze nigdy nie widziałem zeby kopał ziemniaki jako pierwszy ten co wsadził w lutym, a jest koło mnie około 1000 ha przykrywanych ziemniaków. Wystarczy taka pogoda jak dzisiaj jeszcze dwa tygodnie i do tego jakiś deszcz. Za dwa tygodnie idż wyrwij sadzeniaka to zobaczysz że nic się z nim nie dzieje. Kiełek nie rośnie, okarwieje i niech mi nikt nie pisze że się korzeni. Ten ziemniak będzie wschodził półtora miesiąca, wiem bo sam praktykowałem. A tak przy okazji daj mu Boże żeby kopał w połowie maja.

To z mojej strony też już jest kilkanaście lat sadzenia ziemniaka wczesnego i jestem pewny że ziemniak wsadzony i okryty np 25 lutego będzie kopany szybciej niż ten którego wsadzono dwa tyg później bo rolnik czekał na właściwą temperaturę ziemi ale każdy ma swoje zdanie.A co do tych 1000ha przykrywanych ziemniaków to pojechałeś ostro można wiedzieć gdzie tak sadzą w Polsce z chęcią bym chciał zobaczyć taką ilość wczesnego ziemniaka u jednego rolnika .

to ja w przyszłym roku sadze w styczniu moze kasa bedzie juz na poczatku maja:D:D

Raz około kilkanaście lat temu sadziliśmy około 20 stycznia więc nic straconego przed tobą ;] 

#1806 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:32

ziemniaki bardzo wczesne

jak wsadzisz ziemniaka to dopóki nie wyjdzie to przymrozki mu nic nie zrobią dlatego najczęściej ścina je koniec kwietnia/początek maja przynajmniej ja tak zaobserwowałem w naszych rejonach ,w innych częściach polski może to wyglądać trochę inaczej ...

To z mojej strony też już jest kilkanaście lat sadzenia ziemniaka wczesnego i jestem pewny że ziemniak wsadzony i okryty np 25 lutego będzie kopany szybciej niż ten którego wsadzono dwa tyg później bo rolnik czekał na właściwą temperaturę ziemi ale każdy ma swoje zdanie.A co do tych 1000ha przykrywanych ziemniaków to pojechałeś ostro można wiedzieć gdzie tak sadzą w Polsce z chęcią bym chciał zobaczyć taką ilość wczesnego ziemniaka u jednego rolnika .

Raz około kilkanaście lat temu sadziliśmy około 20 stycznia więc nic straconego przed tobą ;]

i jak wrażenia przy kopaniu wtedy były?To pewnie plon 25maja był w okolicach 20ton z ha skoro Ty wychodzisz z założenia ze im szybciej sadzisz tym szybciej kopiesz

Edytowany przez lonoh, 06 marzec 2016 - 19:33.

#1807 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:46

ziemniaki bardzo wczesne

i jak wrażenia przy kopaniu wtedy były?To pewnie plon 25maja był w okolicach 20ton z ha skoro Ty wychodzisz z założenia ze im szybciej sadzisz tym szybciej kopiesz

Jeżeli ich przymrozek nie złapie po tym jak wyjdą to jestem pewny że te które były posadzone wcześniej będą miały lepszy plon i będą wcześniej kopane.Jednak nasz klimat jest taki że nie ma co ryzykować z tak wczesnym sadzeniem według mnie najbardziej optymalny termin to jest początek marca jeśli nam pogoda na to pozwala. 

#1808 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:38

ziemniaki bardzo wczesne

Jeffffffffffffffffo nie napisałem że u jednego gospodarza jest 1000ha, tylko wokół mnie a to różnica. Widzę że nie ma co z Tobą dyskutować, życzę wysokich plonów, ja poczekam z sadzeniem na ładną pogodę. A przy okazji u nas nikt nie myśli o sadzeniu na taką pogodę.

#1809 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 05:29

ziemniaki bardzo wczesne 20 stycznia co najwyzej nastawiales ziemniaki do kielkowania.

#1810 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 09:45

ziemniaki bardzo wczesne

Jak co niektórzy pisza że ziemniaki trzeba sadzić jak najwcześniej bo plon duży i szybciej się kopie. To dlaczego nie posadzą ziemniaków w pazdzierniku bedą kopać w styczniu. bedą pierwsi i zarobią  w czym problem??? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 16:10

ziemniaki bardzo wczesne

witam  sadziliscie juz cos ? 

#1812 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 18:38

ziemniaki bardzo wczesne Wczoraj jak jechałam do Sieradza to widziałam jak w Zawadach sadzili ziemniaki i we Wroblewie.

#1813 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:03

ziemniaki bardzo wczesne

W tym tyg. będzie już pełno ciagników na polu.

#1814 Share Antoni2014

Antoni2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:16

ziemniaki bardzo wczesne Ja jestem w centrum także u nas ladna ppgoda jak narazie. Oby tak dalej.Ja mam okryte ziemniaki.

#1815 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:44

ziemniaki bardzo wczesne

Przecież ciągle pada to wątpię żeby ktos mógł sadzić żeby nie było tak że dopiero po świętach da radę w pole wjechać

#1816 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:08

ziemniaki bardzo wczesne

potwierdzam, w centrum ładna pogoda i ruch na polach

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1817 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:23

ziemniaki bardzo wczesne

u mnie cały czas pada wiec nie ma co myśleć o sadzeniu...

#1818 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 06:14

ziemniaki bardzo wczesne U mnie z kolei jest biało i zimno wiec nie ma co myslec o sadzeniu w najblizszych dniach.

#1819 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 06:57

ziemniaki bardzo wczesne U nas w centrum ladna pogoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 08:29