goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lonoh    194

I tu chyba niestety nie masz racji , z własnego doświadczenia powiem tylko tyle im wcześniej wsadzisz tym wcześniej wykopiesz i tu bym się nie sugerował tymi temperaturami ziemi itd .Jedyne czego można się obawiać po tak wczesnym sadzeniu to przymrozków w kwietniu/maju. jeżeli te ci nie zniszczą ziemniaka to zgarniasz kasę .

to ja w przyszłym roku sadze w styczniu moze kasa bedzie juz na poczatku maja:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego Jeffo, mylisz się, siedzę w tych pyrach już pare ładnych lat i jeszcze nigdy nie widziałem zeby kopał ziemniaki jako pierwszy ten co wsadził w lutym, a jest koło mnie około 1000 ha przykrywanych ziemniaków. Wystarczy taka pogoda jak dzisiaj jeszcze dwa tygodnie i do tego jakiś deszcz. Za dwa tygodnie idż wyrwij sadzeniaka to zobaczysz że nic się z nim nie dzieje. Kiełek nie rośnie, okarwieje i niech mi nikt nie pisze że się korzeni. Ten ziemniak będzie wschodził półtora miesiąca, wiem bo sam praktykowałem. A tak przy okazji daj mu Boże żeby kopał w połowie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Kiełek po prostu gnije, końcówka robi się czarna i puszcza drugi korzeń dlatego wschody się wydłużają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

A przy okazji piszesz o przymrozkach w kwietniu czy w maju. Jak te przymrozki będą to wszystkie wczesne będą na wierzchu, a nie tylko te sadzone w LUTYM,,,,,hi...hi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A przy okazji piszesz o przymrozkach w kwietniu czy w maju. Jak te przymrozki będą to wszystkie wczesne będą na wierzchu, a nie tylko te sadzone w LUTYM,,,,,hi...hi....

 jak wsadzisz ziemniaka to dopóki nie wyjdzie to przymrozki mu nic nie zrobią dlatego najczęściej ścina je koniec kwietnia/początek maja przynajmniej ja tak zaobserwowałem w naszych rejonach ,w innych częściach polski może to wyglądać trochę inaczej ...

Kolego Jeffo, mylisz się, siedzę w tych pyrach już pare ładnych lat i jeszcze nigdy nie widziałem zeby kopał ziemniaki jako pierwszy ten co wsadził w lutym, a jest koło mnie około 1000 ha przykrywanych ziemniaków. Wystarczy taka pogoda jak dzisiaj jeszcze dwa tygodnie i do tego jakiś deszcz. Za dwa tygodnie idż wyrwij sadzeniaka to zobaczysz że nic się z nim nie dzieje. Kiełek nie rośnie, okarwieje i niech mi nikt nie pisze że się korzeni. Ten ziemniak będzie wschodził półtora miesiąca, wiem bo sam praktykowałem. A tak przy okazji daj mu Boże żeby kopał w połowie maja.

To z mojej strony też już jest kilkanaście lat sadzenia ziemniaka wczesnego i jestem pewny że ziemniak wsadzony i okryty np 25 lutego będzie kopany szybciej niż ten którego wsadzono dwa tyg później bo rolnik czekał na właściwą temperaturę ziemi ale każdy ma swoje zdanie.A co do tych 1000ha przykrywanych ziemniaków to pojechałeś ostro można wiedzieć gdzie tak sadzą w Polsce z chęcią bym chciał zobaczyć taką ilość wczesnego ziemniaka u jednego rolnika .

to ja w przyszłym roku sadze w styczniu moze kasa bedzie juz na poczatku maja:D:D

Raz około kilkanaście lat temu sadziliśmy około 20 stycznia więc nic straconego przed tobą ;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jak wsadzisz ziemniaka to dopóki nie wyjdzie to przymrozki mu nic nie zrobią dlatego najczęściej ścina je koniec kwietnia/początek maja przynajmniej ja tak zaobserwowałem w naszych rejonach ,w innych częściach polski może to wyglądać trochę inaczej ...

 

To z mojej strony też już jest kilkanaście lat sadzenia ziemniaka wczesnego i jestem pewny że ziemniak wsadzony i okryty np 25 lutego będzie kopany szybciej niż ten którego wsadzono dwa tyg później bo rolnik czekał na właściwą temperaturę ziemi ale każdy ma swoje zdanie.A co do tych 1000ha przykrywanych ziemniaków to pojechałeś ostro można wiedzieć gdzie tak sadzą w Polsce z chęcią bym chciał zobaczyć taką ilość wczesnego ziemniaka u jednego rolnika .

 

Raz około kilkanaście lat temu sadziliśmy około 20 stycznia więc nic straconego przed tobą ;]

i jak wrażenia przy kopaniu wtedy były?To pewnie plon 25maja był w okolicach 20ton z ha skoro Ty wychodzisz z założenia ze im szybciej sadzisz tym szybciej kopiesz Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

i jak wrażenia przy kopaniu wtedy były?To pewnie plon 25maja był w okolicach 20ton z ha skoro Ty wychodzisz z założenia ze im szybciej sadzisz tym szybciej kopiesz

Jeżeli ich przymrozek nie złapie po tym jak wyjdą to jestem pewny że te które były posadzone wcześniej będą miały lepszy plon i będą wcześniej kopane.Jednak nasz klimat jest taki że nie ma co ryzykować z tak wczesnym sadzeniem według mnie najbardziej optymalny termin to jest początek marca jeśli nam pogoda na to pozwala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Jeffffffffffffffffo nie napisałem że u jednego gospodarza jest 1000ha, tylko wokół mnie a to różnica. Widzę że nie ma co z Tobą dyskutować, życzę wysokich plonów, ja poczekam z sadzeniem na ładną pogodę. A przy okazji u nas nikt nie myśli o sadzeniu na taką pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak co niektórzy pisza że ziemniaki trzeba sadzić jak najwcześniej bo plon duży i szybciej się kopie. To dlaczego nie posadzą ziemniaków w pazdzierniku bedą kopać w styczniu. bedą pierwsi i zarobią  w czym problem??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Wczoraj jak jechałam do Sieradza to widziałam jak w Zawadach sadzili ziemniaki i we Wroblewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

W tym tyg. będzie już pełno ciagników na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Przecież ciągle pada to wątpię żeby ktos mógł sadzić żeby nie było tak że dopiero po świętach da radę w pole wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

potwierdzam, w centrum ładna pogoda i ruch na polach


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

u mnie cały czas pada wiec nie ma co myśleć o sadzeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

powiedzcie mi jak rozsialem tydzien temu sol potasowa czy moglbym np pojutrze posadzic ziemniaki czy wplynie to jakos negatywnie bo zalecaja 2 tygodnie po rozsianiu bo jakis chlorek ma sol i moze kielki uszkodzic powiedzcie czy ktos tak po tygodniu sadzil i czy to wplynelo jakos na ziemniaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

heh siarczan potasu 2800 tona :) mi tylko chodzi o to ze slyszalem gdzies ze chlorek iszkadza kly. i tak juz rozsiana sul jest w nastepnym tygodniu moze cos sie zasadzi jak bedzie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj