goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DarekGaudyn    10

W Krakowie w niedziele pod wieczór wołali 12zł za worek czyli sie cena podniosła, jak na innych giełdach z cenami sytuacja wygląda?

 

no to kolego nie jestes na bierząco bo juz w tym tygodniu była cena 4.5 za worek tak ze kolorowo i chyba tak zrobie ze zostawie ziemniaka na jesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

tak na zjazdowej chyba w czwartek o ile się nie myle były też po 5zł;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpaciu okolice Dębicy w piaskowej ziemi nie ma co kopać najwięksi nie sprzedają bo mówią, że się z fritaru nie wywiążą, bo nie maiom ziemniaka pośrednicy pchają się drzwiami i oknami, by dostać ziemniaki raz płacom po 4.5 a czasem po 6, niema ziemniaków a nadal taka niska cena a nie wiecie, czy Słowak już bieżę ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

niema ziemniakow i nie bedzie  tygodniowo 300 workow z domu po 7 zl towar 4 +  odmiana cyprian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

jak tu ma byc cena jak rolnicy wystawiaja ze sprzedadza ziemniaki po 5 zl ....... zobaczy chandlarz to da 4  bezmyslność .. rolnika sam se robi zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a potem mówi że w rolnictwie jest d*pa i że się nie można dorobić, można ale trzeba myśleć a nie ładować komuś peniądze do kieszeni a potem płakać, panowie niech kopią ile się da za miesiąc będzie mniej, tego już nie przybywa, a zapowiadają upały to znowu dostanie ziemniak po zaworach w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Sprzedawajcie to 5-6 zł a handlarze rozprzedają wasz towar w Broniszach po 10zł brawo...

Jestem tam prawie co dzień i handlarzy jest coraz więcej wszyscy handluja żółtym ziemniakiem przywożą po 10-15 ton i nic nie robiąc zarobią na jednym kursie więcej jak Wy w cały rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

bo chlop to chlop on musi sie narobic:D;D; najpierw musza nasadzic ponad stan a pozniej jakos to bedzie, komus sie opchnie towar:D:D i jak zwykle handlarz zarabia na takich gamoniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Powiedzcie co za chorobe mam w ziemniakach (lord i santa), i czy jest na to jakiś środek , w tym roku pewno za późno ,może na przyszłość dało by sie zapobiec

post-14290-0-25052600-1438948569_thumb.jpg

post-14290-0-59362400-1438948609_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ktoś wybiera się jutro na spotkanie organizowane przez Magre?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

http://olx.pl/oferta/sadzarka-do-ziemniakow-podkielkowanych-structural-CID757-ID994Ix.html#0a127b5d93     Panowie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was użytkuje taką sadzarkę do ziemniaków. Chodzi mi o ziemniaki sadzone na wczesny zbiór. Jeśli tak to chciałbym poznać opinie na jej temat, bo chcę takowy sprzęt zakupić. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innej sadzarki do bardzo wczesnych ziemniaków nie kupisz, chyba że korę czy gruse, które trochę obijają ziemniaki na całym olx nic innego nie ma a ta sadzarka jest specjalna do podkiełkowanych ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego chyba się nie zrozumieliśmy, ja sadzarkę na pasy (kora, gruse) to mam i wiem jak ona sadzi, ale na bardzo wczesny zbiór się nie nadaje. Do tej pory na wczesne sadzę 4-rzędową na talerze ze strzelc opolskich, no ale 5 osób musi być a sami wiecie jak to z tymi pracownikami jest....... Dlatego chcę się dowiedzieć jak wychodą młode ziemniaki po structural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Powiem ci, że jak dla mnie to szału to nie robi ten structural sadziłem dwu rzędowym grusem podkiełkowanego miłka a obok sąsiad sadził też miłka takim structuralem i powiem ci, że wschody miałem równiejsze. A na wczesny zbiór to od tej sadzarki którą masz + 4 ogarnięte osoby które potrafią sadzić tak żeby kiełków nie niszczyć nic lepszego nie wymyślisz, takie jest moje zdanie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

lukasx21 jest różnica i to wielka miedzy structuralem a kubełkowa np.gruse. Wszystko zależy jak kto zadbał o kiełki, widocznie miałeś lepiej zahartowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Lorda czy denara możesz rzucać i kiełek się nie obłamie a weżcie wolunie to nie wiem jak zahartujesz to delikatne jak igiełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No a w tym structuralu ze skrzynek wysypuje się do zbiornika i już wtedy dużo kiełków się obtrąci, na to nie ma bata


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal83    0

Panowiejak myslicie, jaka wybrac sadzarka kubelkowa alby najlepiej radzila sobie z kulkami? Dwu rzedowa, mysle ze z zachodnich o czywiscie uzywana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jak okrywacie ziemniaki to zostawiacie 1 redlinę nirokrytą czy odstęp w sadzeniu??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

znajomi robią różnie, ja 4 redliny i mała przerwa odpowiadająca połowie szerosci rednily

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

mógłby ktoś napisać jak u was wygląda cały proces podkiełkowania ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek999    1

Panowie mam odmiane magda, wystartowaly juz mocno, myslicie ze jak teraz oberwe kielki to w styczniu wystartują na nowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj