Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:03

ziemniaki bardzo wczesne Nie bedzie tak zle na ziemniaku z pod oslon. Mroz z zeszlego tygodnia miejscami zdziesiatkowal uprawy kielkowanych. Mysle ze cena moze siegnac dna w polowie lipca.

A wracajac do tych 40gr, czy to dobra czy zla cena? Wszystko zalezy od wydajnosci
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 18:11
  •  

#1022 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:24

ziemniaki bardzo wczesne

Dlaczego

Takiej komosy Sencorem ani tym bardziej Titusem nie zwalczysz, jedynie co trochę przyhamujesz. W zeszłym roku po sąsiedzku widziałem plantacje zarośniętą na całej powierzchni, ledwo było widać redliny. Dziwiłem się że nie poszedł glifosat przedwschodowo, bo warunki były dobre. Później był dwukrotny przejazd metrybuzyną, a komosa jak to komosa-została ciut przyhamowana, poczuła warunki stresowe i na szybkiego wydała jeszcze nasiona, mając 30-45cm. Z komosą trzeba walczyc jak najwcześniej, choć w naszych warunkach wybór herbicydów jest śmiesznie niski. Może tak jak kolega mówi spróbować Basagran, jeżeli nie boisz się kosztów.

#1023 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 maj 2014 - 18:51

ziemniaki bardzo wczesne Cenę polskiego ziemniaka już psuje rumuński i bułgarski jest połowę tańszy od polskiego a robi za polskiego, przekonałem się o tym dziś na własnej skórze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 maj 2014 - 21:25

ziemniaki bardzo wczesne Z tego co słyszę od znajomych to mają po niedzieli zaczynać wykopki.. Ale jak będzie naprawdę to powiem na dniach

#1025 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:29

ziemniaki bardzo wczesne Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
ja mam coś takiego :) to jest z 3 krzaków ilość.

#1026 Share Lampo91

Lampo91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:59

ziemniaki bardzo wczesne TenPolski z 3 krzakow tyle ziemniakow? to pewnie wydajnosc bedzie dobra a co za tym idze niska cena ;> jaka odmiana tego ziemniaczka ? Lord,Denar?

#1027 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:07

ziemniaki bardzo wczesne tak, z 3, ale powiem szczerze że wybrałem takie krzaki co mi się najbardziej podobały. około 1,6 kg. lord. aktualnie cena jest dobra, ale niewiadomo jak dlugo. dziś u mnie tak popadało że woda stała w redlinach.

#1028 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:08

ziemniaki bardzo wczesne I zaczęło się Panowie, Wągłczew/pow. sieradzki kopie. Szczegółów na razie nie znam..

#1029 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:22

ziemniaki bardzo wczesne

tak, z 3, ale powiem szczerze że wybrałem takie krzaki co mi się najbardziej podobały. około 1,6 kg. lord. aktualnie cena jest dobra, ale niewiadomo jak dlugo. dziś u mnie tak popadało że woda stała w redlinach.

Zrzucil juz kwiat?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1030 Share eudezetka

eudezetka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:59

ziemniaki bardzo wczesne

I zaczęło się Panowie, Wągłczew/pow. sieradzki kopie. Szczegółów na razie nie znam..

Uuu jak te bambry zaczęły kopać to zaraz cena spadnie....
A ten co ma sklep już zaczął kopać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 maj 2014 - 18:03

ziemniaki bardzo wczesne @tenpolski a czym miałeś przykryte? pewnie pod folią?

#1032 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 12 maj 2014 - 18:16

ziemniaki bardzo wczesne A cypryjski w tesco po 2,5zł jak dobrze pamiętam. Francuski dziadostwo po 1,4zł (gdzie ta jakość Mikad?)

#1033 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 maj 2014 - 18:19

ziemniaki bardzo wczesne Ja jak następnym razem będę w markecie to zrobię fotkę tej zagranicznej "jakości" i wrzuce na forum

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1034 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 maj 2014 - 18:43

ziemniaki bardzo wczesne @przemol87 jeszcze nie wszystkie, były kilka razy przymrozkiem przypalone i to hamowało rozwój.. @krzychu94 tak, były okryte, ale jedne włókniną a drugie folią i nie widze specjalnej różnicy, może w barwie krzaka.

#1035 Share Mack1993

Mack1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:08

ziemniaki bardzo wczesne Odnośnie ziemniaków, mam pytanie. Wsadziłem ziemniaki już dłuższy czas temu. Jedna odmiana w miarę dobrze wyrzędowała, a inne z kolei nie mają zielonej początkowej naci, tylko po prostu sadzeniak leży w ziemi i już ma koło siebie młode, malutkie- wielkości zakrączek od butelki ziemniaczki. Czym to może być spowodowane? Sadzeniaki były miarowe i miały dużo kiełków. Czekam na jakieś propozycje odnośnie problemu

Edit: Przepraszam, pomyliłem temat. :(

Edytowany przez Mack1993, 12 maj 2014 - 19:10.

#1036 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:10

ziemniaki bardzo wczesne Podobna sytuacja miała miejsce u mojego znajomego który pod koniec lipca sadził.... "bo albo za sucho albo za mokro miał". Sadzeniak przesilony był, za zimno, dzień krótki. A co u Ciebie to spowodowało... niech się wypowiedzą mądrzejsi.

#1037 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 12 maj 2014 - 19:24

ziemniaki bardzo wczesne na co dzień mam styk z ziemniakami z Francji i zapewniam was że jakość produktu spakowanego, umytego i posortowanego wychodzącego na centra zaopatrzeniowe marketów jest i będzie przez minimum 5lat jeszcze dla nas nieosiągalna... smutne ale prawdziwe... a że na sklepach towar psują , no co poradzić??

#1038 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:43

ziemniaki bardzo wczesne @polomaksi Szkoda strzępić języka a właściwie szkoda klawiatury na pisanie. Zaścianek pozostanie zaściankowy, zarówno polski rolnik, polski konsument jak i polska obsługa sklepów nie dorośli do dobrego towaru. Lepiej narzekać na wszystko w koło, pluć jadem w necie i walić berbeluchę pod sklepem niż wziąć się za robotę.

#1039 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:14

ziemniaki bardzo wczesne Być może polski konsument za mało zarabia żeby kupować ziemniaka szczotkowanego który pięknie wygląda a niekoniecznie dobrze smakuje i jest dużo dużo droższy. Mikad... szacunku trochę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 maj 2014 - 04:54

ziemniaki bardzo wczesne jak się sprawdzi pgoda to lepiej będzie kopać później niż teraz.

W 90% zachodnie ziemniaki mają lepszą jakość i nie ma co się spierać. U nas w wielu gospodarstwach, zwłaszcza dużych i typowo ziemniaczanych jakość jest porównywalna do zachodnich i dlatego warto zapłacić parę groszy więcej niż na giełdzie. Z tego już się wyleczyłem. Czym droższy ziemniak tym jego jakość jest gorsza. I to jest błędne koło