Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#941 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:08

ziemniaki bardzo wczesne łódzkie , zapowiadali dla piotrkowa 1 stopien na + obudzilem sie o 5 : -3 na dwóch metrach , wszystko zmarzło ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 07:18
  •  

#942 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:59

ziemniaki bardzo wczesne powiat poznański znowu od 3 do 6 walczylismy. do -3 było

#943 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 05 maj 2014 - 11:26

ziemniaki bardzo wczesne jak walczyliscie ? w jaki sposob ?>

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:09

ziemniaki bardzo wczesne zadymianie i woda opryskiwaczem. no i tyle ile miałem włókniny to przykryliśmy.

#945 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:55

ziemniaki bardzo wczesne To ja mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że ten dym to pomoże tak jak zmarłemu kadzidło. No może gdybym gdybym podpalił kilkaset kostek to by narobiło tyle dymu co trzeba bo ten dym to tylko rozchodzi się na całą okolicę zamiast stać w miejscu bo zawsze jest jakiś niewielki ruch powietrza.

#946 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 05 maj 2014 - 14:01

ziemniaki bardzo wczesne Dokładnie poprostumateo,przerabiany tez temat pare lat temu i wnioski same naszly ze z natura nikt nie wygra;d

#947 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2014 - 14:55

ziemniaki bardzo wczesne oczywiście że się rozchodzi, cała wieś była dziś w dymie. moje ziemniaki też i przetrwały, troche sa przypalone, ale nic im nie bedzie.

#948 Share Byk1995

Byk1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:05

ziemniaki bardzo wczesne A

#949 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:13

ziemniaki bardzo wczesne Ja dzisiaj przykryłem agrowłókniną Lordy, gdyż mają wysokość około 20cm, a według prognoz w nocy może być u mnie 0, odczuwalna zaś temperatura -2. Dodam, że już ziemniaki mi troszkę zżółkły od zimna. Jak się pogoda unormuje, to opryskam je nawozami dolistnymi z tytanitem. Dzięki temu szybciej się zregenerują.

#950 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:22

ziemniaki bardzo wczesne powiat lublin. narazie przymrozku nie było.
co do dymienia. efekt jest. trzeba dobrze zaplanować miejsca ognisk zgodne z wiatrem. Robiliśmy tak kilkanaście lat temu i działało.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:25

ziemniaki bardzo wczesne

oczywiście że się rozchodzi, cała wieś była dziś w dymie. moje ziemniaki też i przetrwały, troche sa przypalone, ale nic im nie bedzie.

cala wieś ocalała? Czy tak jak majowy przymrozek siadł tam sieklo ziemniaki? Bo u nas tez było w niedziele rano -2 a skosilo moze z2 hektary w całej okolicy a nikt nie palił ;D

#952 Share tenpolski

tenpolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:50

ziemniaki bardzo wczesne hehe, mało kto tu ma wczesne ziemniaki, ale na pewno było cieplej i troche śmierdziało dymem.. bałem się tylko żeby straży ktoś nie wezwał. termometr miałem na polu i -3 dziś i wczoraj koło 5rano pokazywał. gdybym nic nie robił, dziś pole byłoby czarne.

#953 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 maj 2014 - 20:56

ziemniaki bardzo wczesne Tylko jak jest przymrozek to przeważnie wiatru nie ma, dym idzie ładnie w górę i nic nie daje. Jeżeli ktoś pisze że mu to dymienienie pomogło to znaczy ,że przymrozku akurat nie było albo był na tyle minimalny że ziemniaki przetrwały i tyle. My u siebie przerabialiśmy różne sztuczki dymienie, pryskanie wodą podlewanie deszczownią przed przymrozkiem i w czasie przymrozku pryskanie różnymi wynalazkami i nic poza okryciem włókniną nie uratuje krzaków mało tego podlanie deszczownią przed przymrozkiem kiedyś jeszcze pogorszyło sytuację bo jeszcze bardziej zmarzły.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#954 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 maj 2014 - 20:56

ziemniaki bardzo wczesne bo wypadało by zadzwonić na straż że będą palone ogniska to by z góry wiedzieli żeby nie reagować

#955 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:07

ziemniaki bardzo wczesne

Tylko jak jest przymrozek to przeważnie wiatru nie ma, dym idzie ładnie w górę i nic nie daje. Jeżeli ktoś pisze że mu to dymienienie pomogło to znaczy ,że przymrozku akurat nie było albo był na tyle minimalny że ziemniaki przetrwały i tyle. My u siebie przerabialiśmy różne sztuczki dymienie, pryskanie wodą podlewanie deszczownią przed przymrozkiem i w czasie przymrozku pryskanie różnymi wynalazkami i nic poza okryciem włókniną nie uratuje krzaków mało tego podlanie deszczownią przed przymrozkiem kiedyś jeszcze pogorszyło sytuację bo jeszcze bardziej zmarzły.

chociaż pare osób na tym forum jest ogarnietych;D

#956 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:16

ziemniaki bardzo wczesne Według prognoz mialy byc 4 stopnie tej nocy. Wyszedlem na dwór, a dach w aucie bialy i komputer pokladowy pokazuje 0 stopni.

#957 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 maj 2014 - 05:24

ziemniaki bardzo wczesne dymienie działa ale jak już pisałem szybciej ochroni tym sposobem kilkanaście czy dziesiąt hektarów niż jeden.
U mnie teraz -1 :blink:

#958 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 06 maj 2014 - 06:24

ziemniaki bardzo wczesne U mnie o 5 też było -1, a jak było nocą to nie wiem, ale wszędzie było biało.
Co najlepsze rozmawiałem ze znajomymi to w sąsiednim powiecie ani razu nie było mrozu, a w jeszcze innym sąsiednim powiecie też już 3 dzień z rzędu przymrozek.

#959 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 maj 2014 - 09:06

ziemniaki bardzo wczesne Podkarpacie ( mielec ) pierwszy przymrozek w tym roku ( na ziemniakach ), już myślałem że mnie to ominie ale się przeliczyłem, 5 ha przypalonych mrozem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 09:20

ziemniaki bardzo wczesne Kujawsko-Pomorskie. Znajomy opryskał ziemniaki woda i jemu 7ha wymarzło.