Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#721 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 18:31

ziemniaki bardzo wczesne Ten sie smieje kto sie smieje ostatni
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 04:28
  •  

#722 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:11

ziemniaki bardzo wczesne Bywało już nawet że ziemniaki były podwójnie przykryte tzn. włókniną i śniegiem i jakoś źle na nie to nie wpłynęło, ale nie było krzaczków jeszcze oczywiście.

#723 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:44

ziemniaki bardzo wczesne dzisiaj posadzilem,ciekawe co bedzie dalej,jednego roku zasadzilem w lutym a potem kilka tygodni byly w ziemi bo zima wrocila-ale juz nie pamietam jaki byl plon.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 12 marzec 2014 - 07:04

ziemniaki bardzo wczesne Zobaczymy za 2 tyg. jak zima puści, wcale wam nie zazdroszczę, Sami wiecie jakie znaczenie ma sadzenie w ciepłą i suchą ziemię. I życzę tylko oby przymrozki te nocne nie były niższe niż -7.cze i powodzenia.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#725 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 08:30

ziemniaki bardzo wczesne Wyluzujcie, pogoda pozwala na wcześniejsze sadzenie a taki klimat mamy że i w czerwcu może przymrozek ziemniaki skasować. Wiadomo - im późniejsze sadzenie tym ryzyko mniejsze ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Im wcześniej będzie młody ziemniak tym go więcej pójdzie na rynek. Mnie interesuje cena jesienno-zimowa a dla sadzących wczesne: dużo zdrowia i zysków :)

#726 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 10:16

ziemniaki bardzo wczesne Sadziłem juz koło 18 marca i jak nie wyłażą nad glebę, to nic im nie będzie. A wyszły wcześnie i plon był OK. Ci, co posadzili 2 tygodnie później, trafili na suszę w kwietniu i mieli dużo słabszy plon. Jest ryzyko - jest zabawa.

#727 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 17:45

ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj posadziłem pół hektara pod włókninę i jakoś nie wierzę w powrót zimy, przynajmniej nie w moim regionie. Gorsza od zimy jest susza, która już teraz daje w kość. Jeżeli nie popada w najbliższym czasie to będzie katastrofa.

#728 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 marzec 2014 - 19:35

ziemniaki bardzo wczesne ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego. Kiełkowany i zasypany 5cm i pod włókniną. I jeszcze z tydzień zanim wyjdzie. Temperatura gleby na pewno wyższa niż pod samą włókniną w polu więc nie rozumiem po co tak się spieszyć. U mnie co noc 3 do 6 na minusie. To co w dzień się nagrzeje to w nocy wychłodzi

#729 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:38

ziemniaki bardzo wczesne Moim zdaniem jest bardzo dobrze, bo sadzenie młodych zaczeło się na początku marca a skończy się na początku kwietnia. Trochę opóżni przymrozek, trochę susza, do tego duża rozbierzność w terminie sadzenia i być może nie zaczną kopać wszyscy w jeden dzień. :) :)

#730 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:45

ziemniaki bardzo wczesne Saszeta nie daleko mnie mieszkasz. Czy u Ciebie też jest tak susza? W weekend kilka mm deszczu pokazują, oby w końcu coś spadło z nieba. W nocy dosyć spore przymrozki, ale wszyscy w okolicy sadzą więc i ja się skusiłem. To i tak nie jest źle bo z tego co pamiętam już na forum ktoś wspominał, że 3 tygodnie temu sadzili ziemniaki :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:35

ziemniaki bardzo wczesne każdy chciał by żeby popadało a ja wręcz przeciwnie, liczę że zakup deszczowni mi się zwróci :D 2,5 ha wsadzone pozostałe 1,5 ha jutro i w piątek, jakby miały przyjść mrozy to zawsze je można zasypać formownicą bardziej i też będzie.

#732 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:45

ziemniaki bardzo wczesne

ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego.

sadzisz ziemniaki w tunelu? na jaką cenę chcesz się wstrzelić?

#733 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:57

ziemniaki bardzo wczesne Witam
Ja zaczołem wczoraj i jutro kończe oczywście pod włuknine w powrót zimy nie wierze przynajmniej nie na południu
Mam pytanko do kolegów specjaliistów jakimi sadzarkami sadzicie podkiełkowane ziemniaki?

#734 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:03

ziemniaki bardzo wczesne

ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego. Kiełkowany i zasypany 5cm i pod włókniną. I jeszcze z tydzień zanim wyjdzie. Temperatura gleby na pewno wyższa niż pod samą włókniną w polu więc nie rozumiem po co tak się spieszyć. U mnie co noc 3 do 6 na minusie. To co w dzień się nagrzeje to w nocy wychłodzi

tunel wloknina to szeroko ;D w sumie juz powinny wyjść tylko wiadomo u was trosze zimniej ..

#735 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 marzec 2014 - 06:48

ziemniaki bardzo wczesne

Saszeta nie daleko mnie mieszkasz. Czy u Ciebie też jest tak susza? W weekend kilka mm deszczu pokazują, oby w końcu coś spadło z nieba. W nocy dosyć spore przymrozki, ale wszyscy w okolicy sadzą więc i ja się skusiłem. To i tak nie jest źle bo z tego co pamiętam już na forum ktoś wspominał, że 3 tygodnie temu sadzili ziemniaki :D

niby susza ale jak dla moich pół to dobrze bo pierwszy raz swobodnie po polu można jeździć. Susza na razie im nie grozi

sadzisz ziemniaki w tunelu? na jaką cenę chcesz się wstrzelić?

nie wiem na jaką ale później pójdzie truskawka a z nowalijek to najszybciej ziemniaka sprzeda i najmniej roboty

Witam
Ja zaczołem wczoraj i jutro kończe oczywście pod włuknine w powrót zimy nie wierze przynajmniej nie na południu
Mam pytanko do kolegów specjaliistów jakimi sadzarkami sadzicie podkiełkowane ziemniaki?

a ja wierzę i w polu wysadzę najszybciej na koniec marca a raczej nawet w kwietniu. Zimy być nie musi. Wystarczy dwie noce po -10 i jeden dzień w środku na minusie. Już nawet nie wspominam o przymrozkach

Edytowany przez saszeta, 13 marzec 2014 - 06:49.

#736 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 23:26

ziemniaki bardzo wczesne A mam koledzy do Was pytanie jak często podlewacie ziemniaki wczesne z pod przykrycia? Wiem, że to zależy od warunków pogodowych ale chodzi mi dokładnie o suchy rok ( bo w tym roku się taki zapowiada)

#737 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:02

ziemniaki bardzo wczesne Następny prorok. Tak Ci w maju dopier... że nogą nie ustoisz na polu więc spokojnie. To że teraz ciepło i przyjemnie nie znaczy że tak będzie cały miesiąc. Od soboty deszcz ze śniegiem więc nie wiem gdzie ten suchy rok masz...

#738 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:22

ziemniaki bardzo wczesne Jest dopiero połowa marca więc nie ma co bawić się w zgadywanie jaki rok będzie. Jedyne co można powiedzieć to stan na obecną chwilę, a w moim regionie nie padało ponoć od połowy stycznia (ja sam nie wiem kiedy ostatnio był deszcz, ale są tacy, którzy pamiętają takie rzeczy). I nie ma też co porównywać np: Dolnego Śląska do Suwalszczyzny bo na południowym zachodzie panuje zupełni inny klimat aniżeli na polskim biegunie zimna B)

#739 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 11:15

ziemniaki bardzo wczesne Nie ma reguly, sa takie ziemie ze potrzeba lac co drugi dzien i takie ze raz na tydzien. Latwiej jest utrzymac wilgotnosc niz ja zrobic.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:42

ziemniaki bardzo wczesne Wychodzą już u kogoś ziemniaki?