Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#661 Share marcincase5150

marcincase5150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:36

ziemniaki bardzo wczesne koledzy mam pytanie gdzies wyczytałem o przesypywaniu ziemniaków torfem mam pytanie jak to zrobic i ile czasu w tym torfie maja stac w skrzynkach trzymam ok 6 tygodni a z torfem jeszcze nie próbowałem dzieki za wszzelkie wskazówki na pewno bedą cenne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 23:41
  •  

#662 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:08

ziemniaki bardzo wczesne Haha torf jak to słyszę to mi sie słabo robi weź lepiej dobrze zakielkuj ziemniaki i stwórz odpowiednia wilgotność powietrza w tym pomieszczeniu gdzie kielkujesz i tyle

#663 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 luty 2014 - 04:50

ziemniaki bardzo wczesne nie wyczytałem tu nic śmiesznego
W torfie ziemniaki układasz tak samo w skrzynkach tylko jeszcze sypiesz torf. Masz ładną bryłę korzeniową. Kiełkujesz sporo krócej żeby korzenie się za bardzo nie pozrastały. Można też w piasku tyle że torf trzyma wilgoć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 05 luty 2014 - 07:56

ziemniaki bardzo wczesne To tak samo dwa tygodnie przed sadzeniem robisz tak żeby wilgoć w powietrzu była, mozna tez wtedy zraszać sadzeniaka woda i korzonkii elegancko porosna bez cudowania z torfem , u mnie bambry którzy sadzili po 30 ha wczesnego juz próbowali torfow i dali sobie spokój lepiej porządnie zakielkowac

Edytowany przez lonoh, 05 luty 2014 - 08:09.

#665 Share marcincase5150

marcincase5150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:35

ziemniaki bardzo wczesne dzieki saszeta kto pyta nie bładzi widze ze niedaleko mnie sie znajdujesz spróbuje z tym torfem na 30 ha to bym sie nie porywał ale tone czy półtora to mozna sie pobawic

#666 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 12 luty 2014 - 16:32

ziemniaki bardzo wczesne Pwenie mi nikt nie uwierzy, ale fakty są takie żę wczoraj Ci w gorącej wodzie kąpani (z mojej okolicy) powyciągali przyczepy ze skrzynkami i próbowali sadzić ziemniaka. Wiele nie posadzili bo cała sadzarka itd została obklejona doszczętnie błotem. I tak skończyła sie rywalizacja o pierwszeństwo w sadzeniu ziemniaka wczesnego. Podejzewam że tak sobota niedziela nie wytrzymają i dalej będą próbować, bo z tego co zauważyłem to bardzo lubią sadzić w niedzielę B)

#667 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:21

ziemniaki bardzo wczesne Niech sadza, na Sieradzu pewnie tez nie wytrzymają do niedzieli,będzie trochę mniej wczesnego ziemniaka

#668 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:28

ziemniaki bardzo wczesne Przecież to się mija z celem. Pierwszy temat to błoto a drugi to może jeszcze być mróz. :P :P :P

#669 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:31

ziemniaki bardzo wczesne

Przecież to się mija z celem. Pierwszy temat to błoto a drugi to może jeszcze być mróz. :P :P :P

nie ważne może na Święta Wielkanocne bedą juz nasze młode;D;D

#670 Share marcincase5150

marcincase5150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:39

ziemniaki bardzo wczesne napalenców nie brakuje u nas narazie spokój moje dopiero 3tydzien w skrzynkach ale tez widziałem wczoraj jak chłopcy z saletra wojowali po rzepakach i zbozach a koleiny po jaja...

magnum 123 a z jakichj okolic jestes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:42

ziemniaki bardzo wczesne A jednak pomyliłem się z tym obstawianiem choć nie do końca. pisałem że sobota niedziela ponowią próbę, jednak to za długo czekać dla nich. Dziś sadzą na całego jutro i w niedzielę pewnie też. Oby posadzili jak najwięcej :D

#672 Share gochmil

gochmil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, florystyka

Napisany 14 luty 2014 - 19:22

ziemniaki bardzo wczesne Jak się komuś tak śpieszy to niech sadzi, tylko niech później nie płaczą jacy to oni są poszkodowani bo właśnie mróz przyszedła a takie są właśnie konsekwencje sadzenia w środku zimy . Szkoda słów

#673 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 16 luty 2014 - 11:15

ziemniaki bardzo wczesne W mojej okolicy już też zasilają rzepaki i zboża. Nawet jeżeli będzie 20 stopni to do połowy marca nie zamierzam sadzić wczesnych ziemniaków pod włókninę. Za duże ryzyko.

#674 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 16 luty 2014 - 11:42

ziemniaki bardzo wczesne Nie wierze własnym oczom... połowa lutego a ludzie sadzą ziemniaka??? Powodzenia im życzę, w zeszłym roku też tak było, zima na chwile odpuściła co niektórzy posadzili ziemniaki a tu nagle niespodzianka zima wróciła na dwa tygodnie i wszystko poszło się ***. Pozdrawiam

#675 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:05

ziemniaki bardzo wczesne Nie nasze ziemniaki, nie nasze zmartwienie :)
Do końca marca zima może nawrócić nawet gdyby teraz zaczęła się wiosenna pogoda.
Jeszcze wczoraj w pogodzie długoterminowej pokazywali dla mojego regionu po 15 stopni pod koniec nadchodzącego tygodnia, a już dzisiaj pokazują po kilka stopni na plusie. W długoterminowe prognozy pogody nie ma co wierzyć :)

#676 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 16 luty 2014 - 13:18

ziemniaki bardzo wczesne

koledzy mam pytanie gdzies wyczytałem o przesypywaniu ziemniaków torfem mam pytanie jak to zrobic i ile czasu w tym torfie maja stac w skrzynkach trzymam ok 6 tygodni a z torfem jeszcze nie próbowałem dzieki za wszzelkie wskazówki na pewno bedą cenne.

Co do tego torfu to jest dobra sprawa jak nie masz miejsca gdzie jest i ciepło i wilgotno bo mało kto ma pomieszczenie osobne do kiełkowania gdzie jest duża wilgotność powietrza a torf zraszasz wodą i trzyma wilgoć. Korzyścią jest też, że takie ziemniaczki dużo szybciej się aklimatyzują w ziemi ale roboty przy przygotowaniu i potem przy sadzeniu o połowę więcej.
-----

#677 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 16 luty 2014 - 21:05

ziemniaki bardzo wczesne A obliczył ktoś jak to wygląda z kosztami torfu na 1 ha ziemniaków? Czy to jest w ogóle opłacalne pomijając już to, że trzeba się dodatkowo narobić?

#678 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 luty 2014 - 06:12

ziemniaki bardzo wczesne wywrotkę dobrego torfu za 400zł kupiłem. Ale nie do ziemniaków

#679 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 17 luty 2014 - 13:03

ziemniaki bardzo wczesne Jakiej grubości agrowłókniny używacie do przykrywania ziemniaków wczesnych ? Ja przeważnie używam 21g/m2. Kiedyś miałem 19g/m2, ale była ona bardzo cienka. A widzę, że jest jeszcze dostępne 23g/m2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 17 luty 2014 - 19:30

ziemniaki bardzo wczesne To z kosztami nie ma tragedii jeśli chodzi o torf ale szczerze mówiąc jakoś nie widzę tej roboty z torfem. Chyba szkoda się męczyć.