Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:39

ziemniaki bardzo wczesne To nie ma tak że siedzę tam cały dzień i sobie sprzedaje po kilogramie. Zajeżdżam i idzie przerzut, tzn. przychodzi handlarz coś oferuje i jak mi pasuje to sprzedaje całość, ale to wtedy jak jest dobra sytuacja tzn. jest np mało towaru a duże zapotrzebowanie. Zdarzają się też dni w których przyjeżdżają sklepikarze i biorą po 5 worków, wtedy można sprzedać mniejszą ilość ale znowu po troszkę wyższej cenie bo przy takiej ilości jaką jest 5 worków to bez sensu opuszczać na każdym 2 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 09:44
  •  

#42 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:56

ziemniaki bardzo wczesne ale w Łodzi jest duzo przerzutu na mlodym ziemniaku wiec handel idzie na tony lub cale auta, zdazaja sie kupcy ktorzy biora ilosci tirowe

Niestety jeszcze troche a nie bedzie juz tak kolorowe,na terenie gieldy w planach jest budowa nastepnego budynku(labolatorium) oraz na ul Brzezinskiej budowa wagi rozpoznajaca rodzaj samochodu
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#43 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:14

ziemniaki bardzo wczesne Ja słyszałem nawet że przed samym wjazdem na zjazdową będzie waga... Muszę chyba się rozglądać za przyczepką bo skończy się ładowanie 180 worków na Jumpera...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:09

ziemniaki bardzo wczesne chłopaki, a jak tam kiełki, duże?? @Zetorek95 robisz już te kąpiele błotne, znaczy moczysz w tym torfie już?? Spodobał mi się Twój pomysł i tak myślę w sobotę zanurzyć, mogę do tego celu użyć substratu torfowego??

#45 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:24

ziemniaki bardzo wczesne

Ja słyszałem nawet że przed samym wjazdem na zjazdową będzie waga... Muszę chyba się rozglądać za przyczepką bo skończy się ładowanie 180 worków na Jumpera...

Tak ma być, bedzie trzeba kupić cięzarówke ;/ jakiegos małego mana albo mercedesa do 7.5tony.

#46 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2012 - 16:09

ziemniaki bardzo wczesne No ale co za tym idzie? Większe spalanie i większe koszty paliwa. Krakusy też przestaną do nas przyjeżdżać, w tym roku może jeszcze zaryzykują ale z roku na rok będzie moim zdaniem jeszcze gorzej. Busy się najlepiej opłacało. Wstawiło się poduchy od stara dołożyło pióro i było dobrze.

#47 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 luty 2012 - 16:44

ziemniaki bardzo wczesne Zetorek95 & przemol87

Witam jeszcze powroce do tematu torfu... w jaki sposob to robicie? jaki to jest torf? w jakich skrzynkach macie ziemn do kielowania (kg, wys nasypania lub warstw)?
Nie wiem czy dobrze rozumiem tj moczycie ziemniaki w ziemi torfowej wymieszana z woda czy jak? Pozdrawiam:)

#48 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:32

ziemniaki bardzo wczesne Maczanie w torfie robię około tygodnia przed sadzeniem. Kupuje się worek torfu i miesza się go z wodą tylko nie pamiętam proporcji. A ziemniaki przynajmniej ja mam w skrzynkach drewnianych jedno klapkowych (jedna klapka na wysokość oczywiście), w taką skrzynkę około 7 kg wejdzie.

#49 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:07

ziemniaki bardzo wczesne

Maczanie w torfie robię około tygodnia przed sadzeniem. Kupuje się worek torfu i miesza się go z wodą tylko nie pamiętam proporcji. A ziemniaki przynajmniej ja mam w skrzynkach drewnianych jedno klapkowych (jedna klapka na wysokość oczywiście), w taką skrzynkę około 7 kg wejdzie.

No wlasnie interesuje mnie jaka proporcja tego jest? A tak w ogole to jakie odmiany sadzicie na b.wczesny zbiór? Jakiej wielkosci sadzeniaki oraz jaka wloknine stosujecie? A jeszcze jedno znacie jakies fajne odzywki dolistne na ziemniaka?
Ja nie sadze wczesnych ale poprostu bardzo mnie to interesuje i moze kiedys bym sprobowal dla siebie do jedzenia jakis ogrodek:P

#50 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:34

ziemniaki bardzo wczesne Ja sadzę magdę, impala, carerę, irgę. Irga nie jest na wczesny zbiór. Jest po prostu trochę droższa (zależy w jakim roku) od ziemniaka żółtego i dlatego ją sadzę. Stosuję włókninę firmy Pegas Agro 19g. A odżywka to mocznik pomieszany z Cristalonem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:23

ziemniaki bardzo wczesne ja nie maczam w torfie ani nie wsypuje torfu do skrzynek,
w gospodarstwie bazuje glownie na denarze i lordzie wiec te odmiany bede mial pod przykryciem,
nie stosuje rzadnych odrzywek ale dolistnie daje biostymulator oraz mocznik(zabiegi osobno)
skrzynki 40x60 oraz 40x50(foto w galerii)
wloknina 19g 320cm brzegi wzmacniane firmy pegaz agro oraz megaron
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#52 Share mallyy

mallyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:44

ziemniaki bardzo wczesne Ja też tylko kiełek i w ziemię. U nas idzie głównie irga także nie kombinuje czasami sadze irysa ale to bardzo rzadko.

#53 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 02 marzec 2012 - 22:17

ziemniaki bardzo wczesne ja już 6 lat temu a kiełkowaniem eksperymentowałem i wnioski mam ale maczanie to nie do końca jest takie jakie być powinno, nie sprzedaje pomysłów na wczesnego, dodam że 2003r miałem bez fliseliny ziemniaki 28 maja około 100kg z ara, czyli 1-2 tygodnie wcześniej od normalnych podkiełkowanych wszystko notuje.. w tym roku całkowita nowość w teście ale jak wyjdzie to za kilka lat może coś opowiem. wszystko badania porównania, zobaczymy, dla mnie nie wiadoma ale może coś tam będzie. :rolleyes:

Edytowany przez pmichal56, 05 marzec 2012 - 15:01.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#54 Share sirWladimirec

sirWladimirec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 17:22

ziemniaki bardzo wczesne

Nie od razu całe skrzynki maczamy w starej wannie tak około tygodnia przed sadzeniem. Ładnie się zdążą ukorzenić.

A te ziemniaki to ile sie mają moczyć w tej wannie.B. prosze o odp.

Ja moze z maczanie spróbuje ale niewiem ile tak je moczyć

Wie ktos ile moczyc te ziemniaki??? :)

#55 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 17:57

ziemniaki bardzo wczesne Na wannie masz dwie listewki po jej szerokości tam kładziesz skrzynkę i jakimś wiaderkiem czy garczkiem polewasz skrzynkę.

#56 Share sirWladimirec

sirWladimirec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:39

ziemniaki bardzo wczesne aha :) dzieki spróbuje moze sie uda :)

#57 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 15:59

ziemniaki bardzo wczesne

A te ziemniaki to ile sie mają moczyć w tej wannie.Wie ktos ile moczyc te ziemniaki??? :)

nie dłużej niż 2 tygodnie bo może kiełkom zaszkodzic...
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#58 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:20

ziemniaki bardzo wczesne jak tam sadzeniaki?:) prognozy optymistyczne, moze uda sie wysadzic pod pkrycie po 20tym:)

#59 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 13 marzec 2012 - 17:13

ziemniaki bardzo wczesne Ja Asterixa bede sadził jak tylko bedzie sie dało wjechac w pole czyli gdzie 25-30 marzec
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:12

ziemniaki bardzo wczesne My planujemy wyjechać w sobotę i bronami przejechać, ale czy się plany powiodą zobaczymy...