Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#501 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:48

ziemniaki bardzo wczesne jak tam cena młodych ? u mnie ziemniak już nadający się do kopania ale nie ma jak wjechać za mokro, zastanawiam się tylko komu wy te ziemniaki sprzedajecie że wam płaci po 7 zł / kg, w pobliskim mieście są młode po 3,5 zł - pewnie z importu ale zaciapane ziemnią i polane wodą... tak że trochę szkoda będzie kopać te drobne bo nie wiem czy będzie miał kto za nie dać 4 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 13:36
  •  

#502 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:08

ziemniaki bardzo wczesne najlepiej to zacznij od 1zł za kilo i nie będzie problemu że 7 czy 4 zł za drogo. Mieć swój towar i nie potrafić poszanować swojej pracy przykre.

#503 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:42

ziemniaki bardzo wczesne wywindować cenę i nic nie sprzedać to żada sztuka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:51

ziemniaki bardzo wczesne Towar wart jest tyle ile jest w stanie zapłacić za niego kupujący. Skoro pierwsi nie bali się wystartować z jakby nie patrzeć kosmicznej ceny 6-8zł za kilogram i znaleźli na ziemniaki nabywców to dlaczego tego nie kontynuować? Jak zrobi się zastój to zawsze "jest z czego zejść" bo cena przecież wysoka więc przy przyzwoitej wydajności 5zł za kilo to cena extra.

#505 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:44

ziemniaki bardzo wczesne kolego a gdzie masz przyzwoitą wydajność gdy jest cena 5zł kg pomyśl!!! Chociaż podejrzewam że w tym roku pośmiewiska cenowego w ziemniaku nie będzie całe sieradzkie pływa wiec wiadomo co będzie już grzyby zjadły ziemniaki i nie ma na to żadnej siły trzeba patrzeć jak twój plon idzie w h..uj. A jak tam u was z wodą na polach???

#506 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:03

ziemniaki bardzo wczesne U mnie naturalna selekcja-kilka ha kartofli i zborza pod woda...ale nie ma co sie dziwic jak w przeciągu tygodnia 3 ulewy powyzej 40mm(wczoraj spadło 47mm)
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#507 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:18

ziemniaki bardzo wczesne A u mnie od kiedy posadziłem ziemniaki tj. od 1 maja spadło do dziś 42mm więc jest ok tylko temperatury trochę niskie np. teraz o godz. 21 tylko 9 stopni na termometrze.

#508 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:39

ziemniaki bardzo wczesne 9 stopni ?
U mnie przez kilka dni w dzień było od 9 do max 14. Dzisiaj nie co cieplej i nawet zobaczyłem słońce, którego bardzo dawno nie widziałem.

#509 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:01

ziemniaki bardzo wczesne jutro wjadę kopaczką na górkę może da rade coś ukopać bo na motykę to nic wiele nie widać, jakieś zdjęcie wam może zrobię :) u nas mokro i dalej pada, trzeci dzień spuszczania wody z ziemniaków, jakiś czas jeszcze wytrzymają ale jeśli taka pogoda się przeciągnie to już nie będzie gdzie spuszczać. A jak tam u was ? myślicie już kopać ? i jak z wodą ?

#510 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:10

ziemniaki bardzo wczesne a mi dziki przyszły na ucztę i wyryły w jedną noc 161krzaków. Mokro, ale woda nie stoi. Ile liczycie krzaków na 1 ar? Bo chcę zgłosić do nadleśnictwa, by ogrodzić pole i dać pod pastuch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:19

ziemniaki bardzo wczesne tak jak pisałem wjechałem dzisiaj z kopaczką, jednak przez opady w nocy nie wjechałem w najlepsze pole tylko w inne nieco wyższe ale tam mocno się rozczarowałem, wykopałem z 4 arów 150 Kg grubego i 60 kg drobnego cena w detalu 5 / 3 zl wiec niezła ale jeszcze za mała wydajność ok. 5 t / ha wiec chyba trzeba jeszcze poczekać. Jak tam u was ktoś próbuje ?

Edytowany przez tropt, 06 czerwiec 2013 - 19:19.

#512 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:21

ziemniaki bardzo wczesne Jak wydajność ci wzrośnie to cena spadnie i na jedno cię wyjdzie (albo i stracisz) a więcej się nadźwigasz...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#513 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:22

ziemniaki bardzo wczesne Ja jeszcze tydzień poczekam niech podrosną bo jest ich za mało i są za małe, a gdybym chciał kopać to chyba czołgiem bo jest zbyt mokro.

#514 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:10

ziemniaki bardzo wczesne Ja dziś ukopałem 200 kg grubego i 20 drobnego i opryskałem ziemniaki na zarazę. ogólnie to mało ziemniaka pod krzakiem

#515 Share johndeere730c360

johndeere730c360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:07

ziemniaki bardzo wczesne bardzo mało pod krzakiem ziemniaka,ja ukopie trochę na poniedziałek ciekawe jak będzie cena

#516 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 06:26

ziemniaki bardzo wczesne

tak jak pisałem wjechałem dzisiaj z kopaczką, jednak przez opady w nocy nie wjechałem w najlepsze pole tylko w inne nieco wyższe ale tam mocno się rozczarowałem, wykopałem z 4 arów 150 Kg grubego i 60 kg drobnego cena w detalu 5 / 3 zl wiec niezła ale jeszcze za mała wydajność ok. 5 t / ha wiec chyba trzeba jeszcze poczekać. Jak tam u was ktoś próbuje ?

Policz 5t x 4,5zł (średnia cena z tej co podałeś) to wychodzi grubo ponad 20 tys. Poczekasz jeszcze troche cena spadnie do 1zł plon troche wzrosnie ale wątpie zeby przekroczył tak szybko 20t. A roboty wiecej.

#517 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 08:36

ziemniaki bardzo wczesne Jeśli nadal będzie lało to cenę 1 zł zobaczymy ale we wrześniu. Na miejscu kolegi tropt chyba bym poczekał. Przy wydajności 10 t z ha i cenie 3,5zł/kg mamy już 35 tys.

#518 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 10:16

ziemniaki bardzo wczesne dzisiaj próbowałem to sprzedać po tej cenie jak planowałem 5 / 3 zł za kg, co się okazuje ludzie wolą kupić rumuński szajs wyobdzierany i obity za złotówkę taniej niż ładnego świeżego polskiego ziemniaka, więc ze zbytem większej ilości jest problem, jedynie co to na sklepiki po 3,5 zl / kg poszła by większa ilość ale przy tej wydajnosci to nie ma sensu, kolejny wjazd pewnie koło środy chyba że przestanie padać i wiazd w lepsze pola będzie możliwy.

Edytowany przez tropt, 07 czerwiec 2013 - 10:17.

#519 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:53

ziemniaki bardzo wczesne wszystko robi cena nie wszystkim w mieście się przelewa sam o tym wiem bo sprzedawałem na kilogramy w zeszłym roku w tym raczej już nie będę ,za niedługo będę kopał i wszystko hurtem raczej sprzedam bo jak na razie to czasu na codzienne dowożenie nie mam jak na razie lordy kwitną i dość ładne w ziemi są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:28

ziemniaki bardzo wczesne Mój sąsiad kopał przez 3 dni wykopał 1,60ha i łącznie ukopał 10,3t cena 3,80 ale pole ze skłonem do kanału wiec o wodzie na polu nie było mowy po za tym pierwszy rok sadzenia z racji nowej dzierżawy. Inni chodza 5 razy na dzien i patrza co jest pod krzakiem. heh pozdro