Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#461 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 26 maj 2013 - 12:10

ziemniaki bardzo wczesne

Ja miałem podobną sytuację, ale to było w weekend majowy. Tam gdzie miałem ziemniaki pod włókniną spadło w dwa dni 90 litrów na metr kwadratowy, co gorsza jest to na równinie blisko Widawy i dosyć zwięzłej ziemi. Melioracja na polu ogólnie daje radę, ale poziom w rowie melioracyjnym był praktycznie taki sam jak na polu. Przez dwa dni woda stała na polu ponad włókniną. :( Jakby to było na jakimś wyższym terenie to nie byłoby problemu, no ale cóż każdy orze jak morze, dorwałem szpadel i kopałem płytkie rowki żeby spuścić wodę chociaż do połowy redlin. Dosyć się udało, z 3 ha zmarnowała się tylko około 1/6 uprawy. Z resztą szału nie ma, ale może we wtorek- środa uda się wytargać coś na plac.
W waszych okolicach już kombajny szarpią na polach?? Jak to jest ??
Pozdrawiam

kolego to Ty już takie ziemniaki masz? jakoś nie wierzę... kiedy sadziłeś w marcu?

sieradzkie jeszcze dość długo nie bedzie kopało może połowa czerwca wyjedzie w pole, może później...
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 10:53
  •  

#462 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:46

ziemniaki bardzo wczesne U mnie ziemniaki o wymiarach 3 x 2 cm - miłek, carrera ale carrere przyłapała alternarioza, na 7 pewnie wiadę z kopaczką ziemniaki deszczowane

Edytowany przez tropt, 26 maj 2013 - 15:47.

#463 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:32

ziemniaki bardzo wczesne u mnie w okolicy jeden już zaczął kopać cena 7zł w domu dla handlarza na giełdzie ciut drożej bo nioe ma konkurencji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Bartekbuszyce

Bartekbuszyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:01

ziemniaki bardzo wczesne U mnie to włóknina nie wcześniej niż za dwa tygodnie, jeszcze teraz tak dolało, że wszystko pływa (mazowsze)

#465 Share remberton

remberton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 maj 2013 - 23:03

ziemniaki bardzo wczesne sadziłem 16-18 kwiecień, tydzień temu zaczynały kwitnąć i były wielkości czereśni, zobaczymy jak urosły po tygodniu.

#466 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 26 maj 2013 - 23:27

ziemniaki bardzo wczesne

ZKL- czyli zachodniopomorskie? duże straty u was ogólnie?

tak jest, zachodniopomorskie - kołobrzeg. Dziwie się że nad samym morzem a najsilniejszy przymrozek. Doszły mnie słuchy że przy gruncie spadło tamtej nocy do -5 :/ Nie chodziłem po obcych plantacjach ale na drugim moim stanowisku gdzie zasadzony późny a przy nich resztki wczesnego, który jest w tej samej fazie, stoi nieruszony. Ogólnych strat niewiele bo areał młodego niewielki. Przymrożonych mam może 15-20a. Myślę w pierwszym grzybie dać na nie jakieś biostymulanty typu Asashi. Choć bardziej mnie martwi chwaścior którego nie miałem czym wytępić. Teraz krzaki mają ze 30cm ale jeszcze widać redliny i zastanawiam się czy pryskać Titusem. Choć nie zwalcza komosy której jest tam trochę, zwalcza spore spektrum chwastów. To chyba ostatni dzwonek na zabieg.

#467 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 maj 2013 - 03:03

ziemniaki bardzo wczesne

u mnie w okolicy jeden już zaczął kopać cena 7zł w domu dla handlarza na giełdzie ciut drożej bo nioe ma konkurencji

to gość sobie ładnie zarobi, duże ma te ziemniaki ?

Edytowany przez tropt, 27 maj 2013 - 03:03.

#468 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 27 maj 2013 - 07:39

ziemniaki bardzo wczesne trzeba sobie przekalkulować czy opłaca się kopać takie małe chociaż cena wysoka, nieraz się wydaje że się opłaci a tu niespodziewanka i jest inaczej

mało przyrostów w ostatnich dniach jest bo noce zimne dziś też było u nas na pograniczu przymrozka ale jakoś przetrwało, jedynie koło łąk mogło trochę chapnąć

więcej informacji na PW

#469 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 27 maj 2013 - 18:46

ziemniaki bardzo wczesne

to gość sobie ładnie zarobi, duże ma te ziemniaki ?

Taka mieszanka, czereśnie, orzech włoski, jajko kurze, tego ostatniego bardzo mało było.

#470 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 28 maj 2013 - 19:59

ziemniaki bardzo wczesne i opłaca mu się takie coś kopać ??i w ogóle dziwne że ktoś chce taki małe ziemniaki , no ale jak piszesz nie ma konkurencji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 maj 2013 - 20:47

ziemniaki bardzo wczesne pewnie się nie opłaca ale jak ma potem po 2 zł za 15 oddać to na jedno wyjdzie. No i już będzie miał sprzedane. Cóż, kołków nie brakuje.
U mnie wczoraj rano -1 a dzisiaj 40mm spadło :unsure:

#472 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 maj 2013 - 08:51

ziemniaki bardzo wczesne Ale we wsi pierwszy kopał... :D Zresztą różnie to bywa może moneta potrzebna na gwałt a nie ma skąd wziąć...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#473 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 29 maj 2013 - 17:20

ziemniaki bardzo wczesne u mnie trochę deszcz ziemniaki przyłożył ale nie jest źle chociaż je trochę podlało, przymrozków nie było, teraz czekamy na ciepłe noce i dni ażeby to wszystko ruszyło w górę..

na IGRiT kolo się ogłasza na sprzedaż ilości tirowe młodego ziemniaka niby z Polski ale nie chce mi się wierzyć po 2,2 zł kg......

więcej informacji na PW

#474 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 29 maj 2013 - 18:05

ziemniaki bardzo wczesne 2,2 młody polski o tej porze i to jeszcze ilości tirowe ani jedno ani drugie nierealne. Obecnie młody 6 zł w hurcie a w warzywniakach 8-8,90 i wszystko zaopatruje gość o którym pisałem wyżej. Cena z wczoraj ale dziś pewnie to samo bo co chwilę pada i jak cos to trzebz ręcznie kopać. Ja planuję zacząć kopać w poniedziałek o ile pogoda pozwoli.

#475 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 maj 2013 - 18:56

ziemniaki bardzo wczesne

u mnie trochę deszcz ziemniaki przyłożył ale nie jest źle chociaż je trochę podlało, przymrozków nie było, teraz czekamy na ciepłe noce i dni ażeby to wszystko ruszyło w górę..

na IGRiT kolo się ogłasza na sprzedaż ilości tirowe młodego ziemniaka niby z Polski ale nie chce mi się wierzyć po 2,2 zł kg......

To jest taki sam przekręt jak z hiszpańskimi pomidorami przepakowywanymi w polskie kartony i sprzedawane jako nasze. W zasadzie to wypadało by kogoś zainteresować tym tematem...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#476 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:12

ziemniaki bardzo wczesne znalazłem też ofertę 1,8 zł za kilogram toż to nierealne a ziemniak na pewno z jakiegoś "egzotycznego" kraju może izrael może maroko może włochy, ale nie na pewno Polski

magnum wstaw jakieś fotki swoich ziemniaków bo tak trudno mi uwierzyć, żeby ktoś już zaczynał kopać, a u nas dość dużo tego towaru jest ale nikt na razie nawet nie myśli w pole wyjechać, kiedy dokładnie sadziłeś?

więcej informacji na PW

#477 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:40

ziemniaki bardzo wczesne

dziś posadzone trochę ziemniaków i nakryte

Dokłatnie wtedy posadzone pierwsze. Wejdz na targpiast i zobacz że na cenniku jest młody ziemniak polski i nie jeden Ci to potwierdzi kto się orientuje w temacie. Na żadnej innej giełdzie nie ma jeszcze młodego w ofercie. I nie chodzi tu o cennik tylko tak jest w rzeczywistości.Zresztą parę postów wyżej czy w temacie "ceny ziemniaków" jest napisane że młody się pojawił we Wrocławiu. cena ziemniaków strona 109

Edytowany przez magnum123, 29 maj 2013 - 20:46.

#478 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:47

ziemniaki bardzo wczesne W zeszłym tygodniu pokazał sie równiesz w Kaliszu i Łodzi po 7zl/kg
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#479 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 29 maj 2013 - 21:42

ziemniaki bardzo wczesne A mi coś się nie chce wierzyć, że już jest młody polski ziemniak... lukasx21 chyba ma racje, że z tymi ziemniakami to tak jak z pomidorami... W Wlkp przymrozków na szczęście nie ma ale wody jest opró :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:47

ziemniaki bardzo wczesne

@pawelol111 tak na poprzeczakach i zakładkach tam gdzie dawka poszla podwójna byly gorsze ziemniaki,krzak wygladał na zwirusowany apod krzakie lulki

8zł? to ty chyba zaczynasz przygode z wczesnym ziemniakiem...

8 zyla za kilogram chyba Cię Allah nawiedził jak w marketach obecnie po 3,5 zł są.... może miałeś na myśli 8zł to jest bardziej possible :D
ja dziś patrzyłem pąki kwiatowe się pojawiły także nie jest źle, ale włóknina bije folie w tym roku po żebrach ;)

tu zdjęcie moich pociech, akurat w ścieżce zrobiłem po opryskiwaczu

http://www.fotosik.p...42ec281308.html

Ani nie zaczynam, ani mnie nikt nie nawiedził. Pierwsza cena na Wrocławiu była po 8 a i 7 też nie mało jest. Tyle z mojej strony.

Edytowany przez magnum123, 29 maj 2013 - 21:57.