Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2396 odpowiedzi na ten temat

#421 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:08

ziemniaki bardzo wczesne Ja mam Volumie i ona ma takie male krzaki, ale nie liczy sie krzak tylko co pod nim rosnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 02:26
  •  

#422 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:53

ziemniaki bardzo wczesne

Przypomnij mi łaskawie o co kaman bo za bardzo nie kojarzę a nie chce mi się szukać we wszystkich tematach ziemniaczanych, jak mi przypomnisz to się ustosunkuje do swojej wypowiedzi i tego zdjęcia...

Gdy wstawiłem fotkę swoich sadzeniaków . Uznałeś je ,że nadają się tylko do skarmienia zwierząt bo na pewno nie do sadzenia.
I o to z tej paszy dla bydła , wyrosły te w miarę ładne krzaczki . Co Ty na to ?

#423 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 maj 2013 - 07:11

ziemniaki bardzo wczesne Aaa coś sobie przypominam, No to jak ci urosły to się ciesz.... ciekawe co będzie pod krzakiem, Jak uprawiasz tylko na własne potrzeby to ryzyka nie ponosisz urosną to urosną przyjdzie kupić to trudno. Jakbyś uprawiał kilkanaście ha pyrów i było by to twoje główne żródło dochodu tak jak u niektórych tutaj to inaczej byś podchodził do tematu jakości sadzeniaków...
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:51

ziemniaki bardzo wczesne Koledzy a na kiedy przewidujecie pierwsze wykopki? Pytałem wcześniej, ale nikt nie zauważył, to ponawiam.

#425 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 maj 2013 - 08:31

ziemniaki bardzo wczesne Wg mnie koło 10 czerwca, może wcześniej...

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#426 Share johndeere730c360

johndeere730c360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:06

ziemniaki bardzo wczesne ja tak przewiduje za jakieś 2-3 tyg będą młode ziemniaki ;)

#427 Share Bartekbuszyce

Bartekbuszyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:07

ziemniaki bardzo wczesne Poodkrywaliście już ziemniaki z włókniny?? Bo ja właśnie nie wiem czy to już czas?

#428 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 16 maj 2013 - 20:15

ziemniaki bardzo wczesne jakoś w czerwcu będą wykopki wczesnych :P raczej nikt pod koniec maja miał nie będzie

#429 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:01

ziemniaki bardzo wczesne Ja odkryłem(04.05.)ponad tydzień po wschodach . Liście były blado zielone z powodu małej ilości światła. Przy takiej letniej pogodzie nie ma co kisić ich pod włókniną.

#430 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:25

ziemniaki bardzo wczesne Ja 13.05.poluzowalem włóknine a jutro sciagam i asahi.
Nawet jesli jest 30 stopni to włoknina nie szkodzi i nie ma mowy o żadnym "kiszeniu"
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 16 maj 2013 - 23:09

ziemniaki bardzo wczesne Ale przy 30 stopniach też chyba już za bardzo nie pomaga . Jak to jest ?
Ja u siebie ściągnąłem jak przyszły temperatury powyżej 25 stopni :)

#432 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 maj 2013 - 05:21

ziemniaki bardzo wczesne Późno bo dopiero 25 maja jest pełnia. A pamiętam przymrozek u siebie 8 czerwca. Na pogodynce pokazane +2 u mnie

#433 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 maj 2013 - 09:38

ziemniaki bardzo wczesne Włóknina zatrzymuje kilkanaście procent światła. Wydajność fotosyntezy spada. Temperatura +30C i włóknina powoduje zamykanie aparatów szparkowych w celu ograniczenia parowania wody - wydajność fotosyntezy spada. Optymalna temp do wzrostu to do +25C. Także dla mnie okrywa powyżej 20c nie ma sensu.

#434 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:00

ziemniaki bardzo wczesne

Ja 13.05.poluzowalem włóknine a jutro sciagam i asahi.
Nawet jesli jest 30 stopni to włoknina nie szkodzi i nie ma mowy o żadnym "kiszeniu"

I jakie efekty po tym asahi? Ja w tamtym roku pryskałem zmarzlaki, zostawiłem kilka rajek nie opryskanych i szczerze to żadnej różnicy nie było widać między jednymi i drugimi...

#435 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:55

ziemniaki bardzo wczesne to asahi działa jak placebo wg mnie ;) ważne że człowiek spokojniejszy po zabiegu :P
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#436 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:09

ziemniaki bardzo wczesne :D a że zdrowie bezcenne to i pare złotych dla spokojności można w błoto wyrzucić :P

#437 Share Bartekbuszyce

Bartekbuszyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:12

ziemniaki bardzo wczesne Jutro odkrywam, bo listki zaczynają się zwijać te które dotykają do włókniny tak jakby miały za ciepło

#438 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 18 maj 2013 - 20:47

ziemniaki bardzo wczesne @lukasx21 w plonie pewnie nie było róznicy ale które szybcie sie odbudowały? Słyszalem że na Sieradzu ziemniaki nie ciekawe(za mokro i odmiany holenderskie fatalnie wyglądają)- to prawda?
@rotor69 jesli chodzi o aparaty szparkowe to moze masz racje ale włóknina noca zatrzymuje ciepło i głownie o to teraz chodzi.

Każdy ma swoją filozowie i najlepiej dochodzic do niej metodą prób i błedow

Edytowany przez przemol87, 18 maj 2013 - 20:50.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#439 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 18 maj 2013 - 21:22

ziemniaki bardzo wczesne U mnie pod włókniną powiem że ładne są nic im się nie stało zakrywają już rzędy, pod folią trochę gorzej jest spora różnica między włókniną ale nie jest źle, obradlone i nawozu dostały oraz dolistnie kristalonem i siarczanem magnezu, ogólnie nie jest źle ale na zwięzłych i cięższych glebach jest gorzej bo wygniły i gołe łodygi zostały, u mnie takiego problemu nie było choć tak na dołku trochę zmizerniały od nadmiaru wody, ogólnie w okolicy pod włókniną o wiele lepiej wypadły rejon sieradza, warty
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:35

ziemniaki bardzo wczesne @przemol no właśnie o to chodzi , że tak samo "odbijały" te pryskane i te nie pryskane. Faktycznie pod foliami i na cięższych kawałkach ziemniaki słabiutkie sporo oparzonych i sporo wygniło. Najbardziej z tego co słyszę to ludzie narzekają na Carere. U mnie też ta odmiana najsłabiej na razie wygląda chociaż jak popatrzeć co mają inni to nie ma co narzekać... Niektórzy podobno kasują i będą sadzić od nowa.