goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

goodkat    2

czyli nie jest powiedziane, ze kielkowanie musi trwac 4tyg czy tam 6, jak jest pogoda to sadzisz nawet jak kielki sa male, dobrze rozumiem?

ile na 1ha dajecie sadzeniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Każdy stara się nawet wcześniej zacząć kiełkowanie żeby trwało nawet trochę dłużej niż te 4-6tyg,bo nie da się przewidzieć kiedy się uda wyjechać. Jak masz za małe kiełki to bez sensu wtedy ziemniaki wysadzać, bo one wtedy będą przecież dłużej wschodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Moje zdanie jest takie że nawet jak ten kiełek nie jest za duży to i tak start tego ziemniaka jest sporo lepszy. Ja już nastawiłem o koło 10 ton zobaczymy jaki będzie ten sezon bo ubiegłoroczny nie był zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Zeszło roczny nie był aż taki zły do Bożego Ciała, a potem to już z górki bez zahamowań.... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak kształtują się ceny na wczesnego ziemniaka po takim sezonie? ja ze starym będę ciągnął do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

zachpom 1260 plus vat z firmy ktos sadzi dla Zamarte

2t na 0.6ha kupilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Nie od razu całe skrzynki maczamy w starej wannie tak około tygodnia przed sadzeniem. Ładnie się zdążą ukorzen ć.

móglybys troszke przyblizyc o czym pisales z kolega przemol87?

nie za bardzo Was zrozumialem czytajac posty, chodzi o zaprawianie?

@przemol87 co to jest ten caly tort? :P sory za takie banalne pytania ale nie za bardzo rozumiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przejezyczenie,chodzilo mi o TORF


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

To nie ma tak że siedzę tam cały dzień i sobie sprzedaje po kilogramie. Zajeżdżam i idzie przerzut, tzn. przychodzi handlarz coś oferuje i jak mi pasuje to sprzedaje całość, ale to wtedy jak jest dobra sytuacja tzn. jest np mało towaru a duże zapotrzebowanie. Zdarzają się też dni w których przyjeżdżają sklepikarze i biorą po 5 worków, wtedy można sprzedać mniejszą ilość ale znowu po troszkę wyższej cenie bo przy takiej ilości jaką jest 5 worków to bez sensu opuszczać na każdym 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ale w Łodzi jest duzo przerzutu na mlodym ziemniaku wiec handel idzie na tony lub cale auta, zdazaja sie kupcy ktorzy biora ilosci tirowe

 

 

Niestety jeszcze troche a nie bedzie juz tak kolorowe,na terenie gieldy w planach jest budowa nastepnego budynku(labolatorium) oraz na ul Brzezinskiej budowa wagi rozpoznajaca rodzaj samochodu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Ja słyszałem nawet że przed samym wjazdem na zjazdową będzie waga... Muszę chyba się rozglądać za przyczepką bo skończy się ładowanie 180 worków na Jumpera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

chłopaki, a jak tam kiełki, duże?? @Zetorek95 robisz już te kąpiele błotne, znaczy moczysz w tym torfie już?? Spodobał mi się Twój pomysł i tak myślę w sobotę zanurzyć, mogę do tego celu użyć substratu torfowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja słyszałem nawet że przed samym wjazdem na zjazdową będzie waga... Muszę chyba się rozglądać za przyczepką bo skończy się ładowanie 180 worków na Jumpera...

 

Tak ma być, bedzie trzeba kupić cięzarówke ;/ jakiegos małego mana albo mercedesa do 7.5tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

No ale co za tym idzie? Większe spalanie i większe koszty paliwa. Krakusy też przestaną do nas przyjeżdżać, w tym roku może jeszcze zaryzykują ale z roku na rok będzie moim zdaniem jeszcze gorzej. Busy się najlepiej opłacało. Wstawiło się poduchy od stara dołożyło pióro i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Zetorek95 & przemol87

 

Witam jeszcze powroce do tematu torfu... w jaki sposob to robicie? jaki to jest torf? w jakich skrzynkach macie ziemn do kielowania (kg, wys nasypania lub warstw)?

Nie wiem czy dobrze rozumiem tj moczycie ziemniaki w ziemi torfowej wymieszana z woda czy jak? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Maczanie w torfie robię około tygodnia przed sadzeniem. Kupuje się worek torfu i miesza się go z wodą tylko nie pamiętam proporcji. A ziemniaki przynajmniej ja mam w skrzynkach drewnianych jedno klapkowych (jedna klapka na wysokość oczywiście), w taką skrzynkę około 7 kg wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Maczanie w torfie robię około tygodnia przed sadzeniem. Kupuje się worek torfu i miesza się go z wodą tylko nie pamiętam proporcji. A ziemniaki przynajmniej ja mam w skrzynkach drewnianych jedno klapkowych (jedna klapka na wysokość oczywiście), w taką skrzynkę około 7 kg wejdzie.

No wlasnie interesuje mnie jaka proporcja tego jest? A tak w ogole to jakie odmiany sadzicie na b.wczesny zbiór? Jakiej wielkosci sadzeniaki oraz jaka wloknine stosujecie? A jeszcze jedno znacie jakies fajne odzywki dolistne na ziemniaka?

Ja nie sadze wczesnych ale poprostu bardzo mnie to interesuje i moze kiedys bym sprobowal dla siebie do jedzenia jakis ogrodek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Ja sadzę magdę, impala, carerę, irgę. Irga nie jest na wczesny zbiór. Jest po prostu trochę droższa (zależy w jakim roku) od ziemniaka żółtego i dlatego ją sadzę. Stosuję włókninę firmy Pegas Agro 19g. A odżywka to mocznik pomieszany z Cristalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj