Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 22:31

ziemniaki bardzo wczesne Na temat " jeszcze ten rok i jak coś będzie źle to rzucam" nie chcę się wypowiadać :P wiemy jak to jest :)

Co do posadzonych wcześniej - czy pole nadaje się znów do sadzenia? Zgniłe zostały - wpłynie to na plon?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 13:46
  •  

#342 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 23:36

ziemniaki bardzo wczesne

Panowie, Ja osobiście jeszcze przed nawrotem tej zimy jechałem przez okolice Sieradza, Błaszek, Kalisza i widziałem sporo posadzonych podkiełkowanych ziemniaków. Także one już wypadły z gry, no chyba, że ci rolnicy jeszcze zdążą podkiełkować na nowo kolejną partię ziemniaka.

Mogą nie które działki pozostać.Sieradzaki przykrywają foliami bombelkowymi i innymi cudami,na to popadał śnieg a to działa jak pierzynka.
U mnie chyba 11 lat temu po wysadzeniu 2 tygodnie mróz jeszcze trzymał tylko że w dzień na plusie a nocami max do -8 a nie były okryte niczym i nie wyleciały tylko na końcu je kopałem bo się nawiązało po 30 pod krzakiem.

#343 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 25 marzec 2013 - 14:21

ziemniaki bardzo wczesne No już bez przesady z tymi foliami bombelkowymi, jeszcze takich cudów to nie widziałem tutaj.... Z tego co słyszałem to ci którzy posadzili to przeważnie już okryć nie zdążyli (co i tak nie wiele by dało) także sukcesu z tymi ziemniakami im nie wróżę...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#344 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 15:29

ziemniaki bardzo wczesne nie tylko na sieradzu sadzili,małopolska tez ruszyla na poczatku marca

Edytowany przez przemol87, 25 marzec 2013 - 22:55.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#345 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 25 marzec 2013 - 22:07

ziemniaki bardzo wczesne pawelol111 ale Ja poważnie mówię o tym, ale chodzi mi tylko o podkiełkowane ziemniaki; bo po co się narabiać jak i tak nic z tego nie ma kolejny rok. A prawdę mówiąc to wydajność z podkiełkowanych nie jest w cale taka super.

#346 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 25 marzec 2013 - 22:58

ziemniaki bardzo wczesne

Mogą nie które działki pozostać.Sieradzaki przykrywają foliami bombelkowymi i innymi cudami,na to popadał śnieg a to działa jak pierzynka.

wiekszej głupoty dawno nie słyszałem :D haha
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#347 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:53

ziemniaki bardzo wczesne To znaczy że sieradzaki to "chwalusy" bo co najmniej dwóch różnych opowiadało mi że te co na pierwszy ogień maja iść to najpierw bombelkową przykrywają ,a później na agro-włókninę zmieniaja.

#348 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 09:51

ziemniaki bardzo wczesne masz na mysli chyba te które sa w tunetach ale tego typu areał stanowi nieznaczaca powierzchnie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#349 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 26 marzec 2013 - 14:32

ziemniaki bardzo wczesne

To znaczy że sieradzaki to "chwalusy" bo co najmniej dwóch różnych opowiadało mi że te co na pierwszy ogień maja iść to najpierw bombelkową przykrywają ,a później na agro-włókninę zmieniaja.

Albo sobie z ciebie jaja robili albo coś żle zrozumiałaś/łeś...Kiedyś niektórzy robili tak, że najpierw przykrywali folią perforowaną a potem zmieniali ją na włókninę ale za wiele to nie dawało a koszty podwójne także już raczej nikt się tak nie bawi...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#350 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:58

ziemniaki bardzo wczesne Niech nawet pierzyna z puchu sobie przykrywją i tak to nic nie da. przy takich mrozach. u mnie też posadzili trochę. Szkoda że tak mało mogło mby być jescze ze dwa dni ciepła wtedy i problem niskiej ceny rozwiązała by natura. Ktoś mnie zaraz pojedzie że żle życzę innym, a prawda jest taka że to właśnie oni nie szanują swojej i innych pracy bo z cena robią cyrki na targpiście jeden przez drugiego więc nie ma tak naprwdę kogożałować jak oni sami siebie biją po d....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:45

ziemniaki bardzo wczesne Kolego magnum zgadzam się z tobą że nie szanują swojej pracy. Ale co do posadzonych ziemniaków na poczatku marca to byłem u kolegi i tez miał posadzone i po przeglądach to ten ziemniak nie zmarzł duża okrywa śnieżna pomogła mu dużo wiadomno że kiełek to czarny ale ziemniak i tak wypuści nowe kiełki choć wiadomo że kopanie takiego materiału bedzie póżniej niż będa posadzone do gruntu bez okrywy. Troche może sie rynek podrówna. Pozdrawiam

#352 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:48

ziemniaki bardzo wczesne u nas nie bylo i nie ma śniegu także nie tylko kiełek ale i pewnie bulwa poszła

#353 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:31

ziemniaki bardzo wczesne Żeby tylko importowanego z izraela czy włoch nie dowozili na hale to cena będzie.

#354 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 27 marzec 2013 - 07:45

ziemniaki bardzo wczesne Ja tam nigdy nie żałowałem sieradzaków i innych co tak robią, bo na głupotę i chciwość nie ma lekarstwa. Weźmy w zeszłym roku posadzili ziemniaka i potem posadzili pekina. i ani na jednym ani na drugim nie zarobili. ale dobrze im tak, bo pierw szybko i tanio sprzedawali ziemniakii żeby pekina sadzić, a teraz nie mają za co w pole iść i biorą kredyty na nawóz. Bo pekin też tani. ;)

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#355 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:47

ziemniaki bardzo wczesne koledzy dlaczego sie tak upieracie na tych sieradzaków nie bierzcie wszystkich do jednego worka ja też jestem z rejonu ziemniaczanego ale nie jestem taki jak moi sasiedzi. A ich to macie racje nie żałować niech sie zaj....eb..ia na tych kombajnach dzien i noc kopia i czy oni maja rozum odpowiedz jest tylko jedna. pozdrawiam normalnych rolników

#356 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:35

ziemniaki bardzo wczesne Drudzy tacy co na Targpiqscie cene psuja to tzw " stonka Olesnicka" tez dobre pegerusy nedza i rozpacz co oni potrafia na tym placu zrobic:-/ w ciagu doby potrafia cene na mlodym ziemniaku o zlotowke w dol zjechac:-/

#357 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 27 marzec 2013 - 10:06

ziemniaki bardzo wczesne Ja napisałem sieradzaków i innych co tak robią nie żałuje, w moim rejonie tez są tacy ale to jednostki. a tak po za tym to ziemniak się kończy a cena lipna u nas na miejscu płacą 6,5-7zł/15kg. Ja nie sprzedaję więcej do rumków bo to co mam sam sprzedam. jak na razie 10 za worek a wiem ze kolega co jeździ w góry ma 1zł za kg, także rozbierzność ogromna. W sumie zrozumiałe bo pośredników kilku po drodze to oni musza zarobić nie. :(

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#358 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:38

ziemniaki bardzo wczesne Bo polskich rolnik jest głupi powinien sadzic stare sadzeniaki i material siewny wydajność osiągnać 15 ton z ha ani by sie nie narobił a wziął by pieniadze z ha lepsze niz teraz i przynajmniej bylby szanowany za to co robi a tak wszyscy na wydajnosci sie nastawiamy a potem efekty.

#359 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:54

ziemniaki bardzo wczesne I koniem orać, to na paliwie zaoszczędzi. A później pierwszy płaczesz, że w marketach niemieckie ziemniaki.
Eh, kiedy tu będzie normalnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 27 marzec 2013 - 22:41

ziemniaki bardzo wczesne A Ja dziś widziałem właśnie młode ziemniaki z Egiptu po 2,5 zł za kilo..... I o czym tu mówić.... Żal....