goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

ja jutro skończę sadzić swoje wczesne ale za wczesne to one w tym roku nie będą zawsze przeważnie sadziłem w połowie lub pod koniec marca ziemniaki

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dzisiaj zasadziłem. Przykryć nie zdążyłem, ale to zrobi się jutro.

gdyby nie opady deszczu to już w poprzednim tygodniu posadziłbym, ale nie ma co narzekać.

A tak poza tym z wczesnym ziemniaków w tym roku wielkich pieniędzy nie będzie.

 

To po co sadziłeś jak już teraz wiesz, że pieniędzy za nie nie będzie...?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ziemniaki wyszły we wtorek na dzień dzisiejszy mają około 5-7 cm. Ci co sadzili na początku marca wszystko przekultywatorowali, jedynie jednemu przetrwała jedna folia to ziemniaki mają około 15 cm. Wczoraj lało cały dzień to wszystko pójdzie szybko do góry o ile nie pojawią się przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Moje kiełkowane bez osłony wczoraj zaczeły pojawiac się na wieżchu. Sadzone 16 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchajcie mam sprawę. Bo wydawało mi się, że ktoś tutaj pisał, że może powiedzieć dużo o pochodzeniu ziemniaków po numerze ich partii tylko nie mogę znaleźć tego posta i tej osoby. Chyba, że coś pomyliłem ale raczej nie. Jeśli by ktoś mógł mi pomóc to z góry dzięki. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Wszystkie ziemniaki sadzeniaki oznaczane są według tego samego schematu nie tylko Vineta. Jeżeli chcesz się coś dowiedzieć to na pm.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Wszystkie ziemniaki sadzeniaki oznaczane są według tego samego schematu nie tylko Vineta.

 

zatem co możemy wyczytać z numeru poza powiatem i numerem producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Ze specjalną dedykacją dla @lukasx21 , który kazał tym sadzeniakiem skarmić świnie ...

gallery_36837_119_2550690.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

dzis byłem na swoich Denarach i zdziwiłem sie jak podrosły od ostatniej mojej wizyty na polu ;)

 

Coś nierówno wschodzi ta elita ;) W tym roku wyjątkowe szczęście że dziki jeszcze nie wiedzą o pyrkach

 

http://i.imgur.com/HIMUUw9.jpg

 

I przy okazji pytanie. Jaśniejszy kolor wewnątrz liścia świadczy o szybkim wzroście czy czegoś mu brakuje?

http://i.imgur.com/p6CRgFo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moim zdaniem to skutki zbyt niskich temp.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ze specjalną dedykacją dla @lukasx21 , który kazał tym sadzeniakiem skarmić świnie ...

gallery_36837_119_2550690.jpg

 

Przypomnij mi łaskawie o co kaman bo za bardzo nie kojarzę a nie chce mi się szukać we wszystkich tematach ziemniaczanych, jak mi przypomnisz to się ustosunkuje do swojej wypowiedzi i tego zdjęcia...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

bardzo wczesne troche po d*pie u nas dostały pod folią zbyt duża ilość wody, gdzieniegdzie wygniły i troche nierówne pod włókniną o wiele lepiej się prezentują, lada chwila radliny będą zakryte, dziś zwijamy folię, jutro nawóz i obradlamy, a później w razie potrzeb na stonkę bo powoli się pojawia, zarazę i jakieś odżywki

Zdjęcie może jutro wstawię jak obradlę


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Sadzi ktoś z was volumie? Jakie ona ma krzaki? bo u mnie niby ładne zdrowe ale w porównaniu do innych odmian to jakieś takie małe się wydają, słyszałem, że ta odmiana tak ma, ktoś ma jakieś doświadczenia z tą odmianą?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

Ja mam Volumie i ona ma takie male krzaki, ale nie liczy sie krzak tylko co pod nim rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

 

Przypomnij mi łaskawie o co kaman bo za bardzo nie kojarzę a nie chce mi się szukać we wszystkich tematach ziemniaczanych, jak mi przypomnisz to się ustosunkuje do swojej wypowiedzi i tego zdjęcia...

 

Gdy wstawiłem fotkę swoich sadzeniaków . Uznałeś je ,że nadają się tylko do skarmienia zwierząt bo na pewno nie do sadzenia.

I o to z tej paszy dla bydła , wyrosły te w miarę ładne krzaczki . Co Ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Aaa coś sobie przypominam, No to jak ci urosły to się ciesz.... ciekawe co będzie pod krzakiem, Jak uprawiasz tylko na własne potrzeby to ryzyka nie ponosisz urosną to urosną przyjdzie kupić to trudno. Jakbyś uprawiał kilkanaście ha pyrów i było by to twoje główne żródło dochodu tak jak u niektórych tutaj to inaczej byś podchodził do tematu jakości sadzeniaków...

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Koledzy a na kiedy przewidujecie pierwsze wykopki? Pytałem wcześniej, ale nikt nie zauważył, to ponawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wg mnie koło 10 czerwca, może wcześniej...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj