goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Max83Max83    53

Giełdą sie nie zajmuje bo by mi nerwy nie wytrzymały,tylko stali z domu i ewentualnie worze na sklep. A jak chcecie lepszą cene to trzeba mniej sadzić, a nie na pałę hektarów nasadzić i gadać " a może w tym roku się uda". Ten sezon nam d*py uratował eksport, ale niech się wszystkim urodzi w Europie to po 1 zł/15 będzie szła na Kaliszu w pierwszej kolejności, bo niektórzy umiaru nie mają. Kto wie jaki będzie ten sezon. Prawda jest taka że za dużo produkujemy,plony mają już wszyscy nie 20 ton a 50 ton/ha także trzeba ograniczać uprawe, w szczególności Ci którzy liczą na szczęście i nie mają odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Max83Max83 chlopkom tego nie przetlumaczysz zesr**a sie a nie dadza i tak nasadza a pozniej placz jest ze tanio:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

w moim rejonie ten rok był specyficzny (mówię o jesieni zimie) im ktoś miał wieksze ilości tym lepsza cena, przykładowo ładowałem tiry w styczniu po 60 gr/kg i mówię jednemu drugiemu trzeciemu sąsiadowi masz towar to przywieź doładuj te parę ton na auto ja bede dłużej miał dla klienta a ty drożej sprzedaż, a on mi na to a nie bo obiecałem górolowi(tak nazywają handlarzy z nowego sącza i okolic) że mu dam, a potem słyszę ze że dał mu po 40 groszy bo przyjechał na miejsce jeszce śliwówke dał, a do mnie nie przywiózł bo może bym i co miał na tym a najbardziej serce boli jak swój zarabia. takie domysły. a Ci górole jak towaru w cholere to ich nie znaja albo traktują jak szmaty worki rzucają rozrywaj, a jak towaru mało to do d..y by weszli bez wazeliny. i u nas od lat jest tak że im ktoś mniejsze ilości ma tym bardziej sr**zkuje i on musi mieć sprzedane dziś już natychmiast i nie ważne za jaką cenę.

 

w moim rejonie jest to samo... mowiłem znajomym zeby wozili po 60 gr bo sie nie mogłem odrobic z szykowaniem towaru to czakali na 10 zł za 15kg to pozniej po 6zł sprzedawali... bo po co mam go utrzymac tak mysleli... zebym czasem sie nie dorobił... a z moim sasiadem sie dogadałem i po 60 gr ponad 100ton poszło teraz my juz odrobieni szykujemy sie na wyjazd w pole jak bedzie pogoda a reszta obiera ziemniaki z kieł :) ale tak to juz jest przyjdzie lichy rok to beda sie pytali czy nie mam jakiegos kupca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

to zdecyduj sie kolego czy sprzedali po 6zł czy obrywaja kielki bo nie wiem. jesli nawet obrywaja kielki w co watpie przy takiej temp to tylko na tym zarobia a nie straca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego to sie zastanów sie czy sprzedali czy obrywaja kielki bo juz niewiadomo. a po za tym to jak obrywaja kielki w ca watpie przy takiej temperaturze to tylko im to wyjdzie na dobre i zarobia. A ty kolego raczej bezinteresownie to bys sasiadow ziemniaka nie przezucał. mówmy prawde a nie scieme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

A dlaczego ma przerzucać za darmo czyjeś ziemniaki. Niech sobie sąsiad wypracuje kontakty handlowe to też będzie mogł podkupić i przyciąć. W dzisiejszych czasach informacja kosztuje, za dostęp do konkretnych ofert też trzeba zapłacić a jak chcesz za darmo to możesz poczytać pierdoły na IGRIT. Ludziska wożą po sklepikach ziemniary za 40 gr a sklepikarz opyla po 1,2 zł i nikt z nich nie ma pretensji ale jak sąsiad chce zarobić 2-5 gr to już wielkie halo.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

dokładnie kolego za darmo to nawet w gębę sie nie dostanie... w moim przypadku maiłem taka sytuacje ze musiałem jednemu gościowi wozić 9 t tygodniowo drugiemu 4,5 t tygodniowo a jeszcze musiałem czerwone ziemniaki za wozić wiec czasami nie mogłem sie odrobić z robota i dogadałem sie z sąsiadem i woził razem ze mną cos mi tam odpalił ale nie będę mówił ile bo zaraz mnie zjedzą tu na forum... dodam jeszcze ze sąsiad to mój wspólnik tylko ze pod innym katem nie w branży ziemniaczanej ale ten rok tak wyszedł ze dogadałem się z nim. A jeszcze dodam ze u mnie we wsi panikarzy nie brakuje i zamiast wozić tak jak wcześniej pisałem po 60gr to czkali na więcej później cena spadła to sie opamiętali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

ale napewno kto nie sprzedal to nie straci koledzy tak samo ładuje wieksze ilosci ziemniaka bo swojego sprzedalem w zimie a teraz handluje tym bardziej ze w polu nie ma roboty i wiem ile mozna zarobić na zwyklym chlopku ktory nie ma dojscia do handlarzy badz ma male ilosci i nie beda z nim rozmawiac badz nie ma nawet czym wywiez swojego towaru ale mowie otwarcie ze kupuje jak najtaniej sie da a ty napisales tak jakbys to robil w czynie spolecznym. ja nic do nikogo nie mam koledzy co wy sie tak denerwujecie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

Witam, jeżeli potrzebujecie kwalifikowanych ziemniaków.lub zbóż. piszcie gg47031336

jestem tagże rolnikiem i dopiero rozpoczynam taki mały swój biznes... myślę że będę miał lepsze ceny niż zwykli pośrednicy w tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś udało się już wjechać w pole ?

Ja dzisiaj wzruszyłem ziemię, ciężko bo ciężko, ale jeżeli pogoda pozwoli to w tym tygodniu posadzę podkiełkowane ziemniaki pod włókninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś ?

Bo w większości regionów w Polsce na polach jeszcze spora warstwa śniegu. Nawet u mnie na niektórych polach jest jeszcze śnieg. A jestem z Dolnego Śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Uprawa mokrej, ziemi to nic innego jak przewracanie błota a w konsekwencji produkcje nie zliczonej liczby pacyn. a rozkruszać to będziecie ale na taśmie przy wykopkach.No ale jak się dało. Powodzenia.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

jakie kluchy, zdziwilibyście się, no ale nikt Wam nie karze wierzyć że było dobrze, dodam tylko że pole polu nie równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakim sadzeniu czy siewie Wy tutaj mówicie?? W Wlkp choć śniegu nie ma to jest tak mokro, że w tym tygodniu nie ma po co jechać w pole (mówię o ziemiach lekkich już nie wspominając o ciężkich). A po drugie to jak powszechnie wiadomo ziemniaki lubią wygrzaną, ciepłą ziemię, która jest tak miękka jak poduszka, a nie zimna i zbita przez przewracanie błota. Ale skoro chcecie to życzę powodzenia. Ja w tym tygodniu nie wyjeżdżam nawet z nawozami bo mi na polu koleiny nie są potrzebne.

Edytowano przez dominikziemniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

dominikziemniak ma 100% racje przewracajcie sobie błoto żal mi bardzo tych rolników ze targaja mokra ziemie to sie mija z celem w sieradzkim tak samo jeszcze ostatnie place sniegu na palach obstawiam ze w przyszlym tygodniu tez wjazdu nie bedzie. Moze sie znajda """normalni hehe""" i beda cos probować powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Dolnym Śląsku już śniegu nie ma. Niestety dzisiaj dosyć mocno popadało więc ciężko będzie w tym tygodniu posadzić.

Jest ciepło, ale brakuje słońca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Ja w zeszłym roku miałem już w połowie marca zasadzę ziemniaki wczesne po kiełkowane a teraz będzie dobrze jak zasadzę w połowie kwietnia też po kiełkowane bo na razie to błoto w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasadziłem. Przykryć nie zdążyłem, ale to zrobi się jutro.

gdyby nie opady deszczu to już w poprzednim tygodniu posadziłbym, ale nie ma co narzekać.

A tak poza tym z wczesnym ziemniaków w tym roku wielkich pieniędzy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj