Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#281 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:58

ziemniaki bardzo wczesne Ze kapuchę talerzują jak tania to słyszałem, z cebulą podobnie ale ziemniaki to co najwyżej jak się wykopać nie da ze względu na pogodę bądź brak miejsca do składowania. Coś w agrobiznesie było że koleś randapował - pamięta ktoś który to był odcinek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 07:11
  •  

#282 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 14:55

ziemniaki bardzo wczesne Gdzie ten lusak :blink: pochwalił się i uciekł.Wczoraj cena ziemniaka to 3zł za 15kg na Rybitwach.Większa ilość po 2.50.

#283 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:30

ziemniaki bardzo wczesne jeśli skonfekcjonowany ziemniak miałby kosztować 100zł/t to do przechowalni nie opłaca się go ładować, na młodym kopanie kosztuje około 20zł/t, pakowanie podobnie, więc bacząc na wartość nawozową również się kopać nie opłaca, korzystniej będzie ograniczyć podaż; mnie magazynowanie (ziemniaka na późniejszą sprzedaż) kosztuje 20zł/t (sama amortyzacja przechowalni), pakowanie w worki 15kg 50zł/t (worki, amortyzacja maszyn i załoga), do tego straty masy i już mamy prawie 100zł/t a co z kosztami polowymi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share lusssak21

lusssak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:57

ziemniaki bardzo wczesne

Ja juz zakupilem ok 900ton ziemniaka po mniej niz 1 zl za worek 15kg. Swojego dokope a mam jescze 30h to licze ze bede mial w przechowalniach ok 2500 ton. A zobaczycie ze w zime bedzie po 30groszy+ wiec zarobek jest, a ludzie niech sprzedaja darmo pozniej beda plakac ze stracili, ale tak to jest jak sie chce pozbyc towaru jak najszybciej, aby tylko szybciej niz sasiad. Jak cos to pisac na pw przyjme kazda ilosc ziemniakow odm lord denar vineta za 1 zł worek 15kg

I moje przypuszcznia sie sprawdzily export idzie w najlepsze jesccze poczekam z 1 miesiac i zaczynam ladowac tiry po 6-8 zł za 15 kg Pozdrawiam

#285 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 23 październik 2012 - 12:26

ziemniaki bardzo wczesne Sezon na ziemniaki zakończony. Pora myśleć o kolejnym. Na forum jest mnóstwo osób, które są obeznane w temacie. I dlatego pragnę zwrócić sie z pomocą do użytkowników. Pod agrowłókninę zawsze sadzę denara, który jest odmianą bardzo wczesną, lecz gdzieś mi się obiło o uszy, że są odmiany jeszcze wcześniejsze. Czy ktoś zna takie odmiany i może mi polecić którąś z nich ? Denara zazwyczaj sadzę około 20 marca, jest podkiełkowany i idzie pod agrowłókninę. Jeżeli są sprzyjające warunki to początkiem czerwca mogę kopać, ale chodzi mi o odmianę, która urośnie jeszcze wcześniej :rolleyes:

#286 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 23 październik 2012 - 12:59

ziemniaki bardzo wczesne w moich stronach sadzą odmianę Miłek pod włókninę i pod koniec maja kopią
-----

#287 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 23 październik 2012 - 13:04

ziemniaki bardzo wczesne A mógł coś więcej napisać o tej odmianie ?

#288 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 23 październik 2012 - 14:12

ziemniaki bardzo wczesne colette, zainteresuj się tą odmianą jesli chcesz na b. wczesny zbiór.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#289 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 październik 2012 - 18:20

ziemniaki bardzo wczesne Ja od kilkunastu lat sadzę bilę, odmiana wczesna, bardzo plenna i smaczna.

#290 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 październik 2012 - 18:25

ziemniaki bardzo wczesne I od kilkunastu lat sadzeniak z własnej produkcji :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share longer17

longer17

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:03

ziemniaki bardzo wczesne @ poprostumateo sprobuj carrere albo colette tak jak pisał @ pawelec :)))) naprawde warto wyjda napewno wczesniej niz denar

#292 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:42

ziemniaki bardzo wczesne

Sezon na ziemniaki zakończony. Pora myśleć o kolejnym. Na forum jest mnóstwo osób, które są obeznane w temacie. I dlatego pragnę zwrócić sie z pomocą do użytkowników. Pod agrowłókninę zawsze sadzę denara, który jest odmianą bardzo wczesną, lecz gdzieś mi się obiło o uszy, że są odmiany jeszcze wcześniejsze. Czy ktoś zna takie odmiany i może mi polecić którąś z nich ? Denara zazwyczaj sadzę około 20 marca, jest podkiełkowany i idzie pod agrowłókninę. Jeżeli są sprzyjające warunki to początkiem czerwca mogę kopać, ale chodzi mi o odmianę, która urośnie jeszcze wcześniej :rolleyes:

volumia, carrera, magda, collette(ta ostatnia odmiana jest podluznoowalna wiec ciezko przygotowac gruby towar)
w zeszlym sezonie milek duzo nawiazał,w obecnym juz tak nie i tak wiecej niz denar
viviana jak denar

Edytowany przez przemol87, 23 październik 2012 - 19:54.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#293 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 24 październik 2012 - 07:55

ziemniaki bardzo wczesne Mnóstwo nowych nazw i wiele możliwości jeżeli uda się zdobyć sadzeniaki. Zapoznam się co nie co z tymi odmiany i może zdecyduje się na coś konkretnego.
Co do bili to dawno dawno temu była na moich polach.

#294 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 15:18

ziemniaki bardzo wczesne Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)
Koledzy jakie odmiany wczesnego ziemniaka planujecie w nadchodzacym sezonie i jak u was wyglada sprawa nawadniania?
Pozdrawiam

#295 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 luty 2013 - 14:57

ziemniaki bardzo wczesne kiedy mniej więcej można zebrać ziemniaki wysadzone na początku marca (podkiełkowane) bez osłon w województwie kuj-pom? jest szansa na pirwszą połowę czerwca?

#296 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 22 luty 2013 - 16:41

ziemniaki bardzo wczesne Szansa zawsze jest ale czy się uda....? Zależy jaka odmiana, jak będzie przebiegała pogoda a jak zbierzesz to czy z takiej wydajności jaką uzyskasz będziesz zadowolony, (bo może np stwierdzisz, że lepiej poczekać ze dwa tygodnie i sprzedać worek za 5/15 i natargać się więcej worów niż 15/15 i się tyle nie na dżwigać B) ) i czy ktoś będzie chciał od ciebie kupić te ziemniaki bo wiadomo że w pierwszej połowie czerwca idzie ziemniak spod okryć i na pewno będzie dużo grubszy od twojego, a w tym okresie jak wiadomo rozmiar ma znaczenie... Także wg mnie jest deczko za wcześnie na stawianie takich pytań

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#297 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 luty 2013 - 19:05

ziemniaki bardzo wczesne chcę testowo zrobić z 1ha wczesnego, zbytu mam aż nadto, tylko potrzebuje stanowisko na początku czerwca, aby jeszcze je obsiać, a ile kosztują osłony na 1ha i czy można ich użyć w kolejnym sezonie?

#298 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:18

ziemniaki bardzo wczesne Z tym początkiem marca to tak nie szalej bo na pracujesz się jak głupi koszty poniesiesz a ziemniak o ile wyjdzie to przyjdzie przymrozek i po zawodach. Czasami ziemniaki trochę później sadzone w ciepłą i suchą ziemię będą szybciej i dadzą lepszy plon. Wiem to z doświadczenia bo dwa lata temu posadziłem kiełkowanego denara dwa tygodnie po moich znajomych przyszedł mróz i śnieg 1maja. Moje miały wtedy ok 15 cm i zmarzły tylko najmłodsze listki, po tygodniu odbiły na nowo i plon 15 lipca był na poziomie 54t. Ziemniaka miałem najgrubszego na giełdzie więc ze zbytem i ceną nie było problemów. Ci co mieli większe ziemniaki mróz załatwił do zera. Ziemniaki odbiły ale plonu i jakości nie było. Musieli puszczać cenę żeby pozbyc tej drobnicy. Jednak wszystko to loteria. Im wcześniej posadzisz to ryzyko większe.

#299 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 22 luty 2013 - 20:41

ziemniaki bardzo wczesne kissmy.... ty chcesz na początku marca sadzić te ziemniaki w śniegu? :) Jak tak dalej będzie z pogodą to nie ma co marzyć w ogóle o sadzeniu w marcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:46

ziemniaki bardzo wczesne ryzyko jak będzie mróz i zmarzną a jak nie to można dobrze zarobić. alę wiedzę o młodych ziemniakach zdobywa się latami i tak zdarzy się popełnić błędy. Jakby się nie starać i tak plon końcowy zależy od pogody