goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

tobago    348

@dominikziemniak, @mikad: nie chce zrobić z tego co kupiłem jedynie sadzeniaka na przyszły rok. Ma to być nasadzenie na normalny zbiór jadalnych a wiadomo drobny do wykorzystania w roku następnym. Skoro lepszym rozwiązaniem jest kupno co roku w najniższej klasie ale z centrali to po co centrale sprzedają wyższe klasy, przecież nie po to by ktoś z nich hodował sadzeniaka do dalszego obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Żaden szanujący się właściciel odmiany nie zezwoli na sprzedaż klasy BI albo BII bez umowy licencyjnej. Spróbuj zakupić jakąś zagraniczną odmianę w wysokim stopniu, nie dostaniesz jeżeli nie rozmnażasz na umowę. A że nasze rodzime hodowle nie szanują swojej pracy włożonej w wyhodowanie dobrej odmiany i rozdają elity na prawo i lewo to świadczy tylko o głupocie zarządzających tymi firmami. Ale jeżeli kieruje się spółką z udziałem skarbu państwa i pobiera co roku parę miliomów dopłat na wytwarzanie nowych odmian to można olać kasę z licencji i sprzedawać elity.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mikad moze i masz racje ale np mozemy dzisiaj kupic vinete(Europlant) w BII pochodzenia krajowego (wychodowane w Polsce wiec paszporty są polskie) bez podpisywania żadnej umowy licencyjnej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie kupisz Vinety BII w Europlancie. Jeżeli sprzedadzą Ci stopień zakwalifikowany w BII bo np ktoś zamówił i nie odebrał i zostali z tą partią albo została im jakaś końcówka to paszport i tak będzie na CA. Jeżeli kupujesz Vinetę w BII gdzie indziej to albo ktoś nie trzyma warunków umowy albo to jakaś lipa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w przyszlym tyg. bede w centrali nasiennej i jeszcze raz zobacze paszporty ale z tego co pamietam to polski paszport z polskim nr producenta w BII


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ok. Podaj mi numer producenta z białego paszportu to Ci powiem co jest grane.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Żaden szanujący się właściciel odmiany nie zezwoli na sprzedaż klasy BI albo BII bez umowy licencyjnej. Spróbuj zakupić jakąś zagraniczną odmianę w wysokim stopniu, nie dostaniesz jeżeli nie rozmnażasz na umowę. A że nasze rodzime hodowle nie szanują swojej pracy włożonej w wyhodowanie dobrej odmiany i rozdają elity na prawo i lewo to świadczy tylko o głupocie zarządzających tymi firmami. Ale jeżeli kieruje się spółką z udziałem skarbu państwa i pobiera co roku parę miliomów dopłat na wytwarzanie nowych odmian to można olać kasę z licencji i sprzedawać elity.

miales racje, Vineta w BII tylko na licencje


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co robicie z podkiełkowanymi ziemniakami? można je przetrzymać 3 tygodnie dłużej? i jak w ogóle oceniacie zaistniałą sytuację? będzie mniej nasadzeń, czy warzywnicy zrezygnują z nasadzeń, gdyż nie zdążą zebrać ziemniaków przed kolejnymi nasadzeniami oraz jak to wszystko przełoży się na ceny ziemniaków wczesnych i tych z ubiegłego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja późno zacząłem kiełkować, więc teraz mają max 5mm, wyjdzie akurat.

też ciekawi mnie obecna sytuacja pogodowa. ale tu może być jeszcze tyle scenariuszy (przymrozki majowe, susza, ulewy), że ciężko przewidzieć :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja od miesiąca zbijam temp. do 2-3 stopni i jest ok

 

Obawiam sie ze bedzie wielka bryndza w lipcu bo młody będzie miał krótki okres wegetecji a po za tym moze byc tylko troche wczesniej niz gruntowy. Na sieradzu będą wówczas rwac na potege bo przyjdzie czas na sadzenie pekina i reszty(zacznie sie doroczne zbijanie ceny).

 

Ale czas pokaże bo to nasze gdybanie to tylko gdybanie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

myślę że cena osiągnie 1 złoty za 15 kg przy kumulacyjnym wysypie, taka mentalność ludzi sprzedających. sytuacje moze jedynie zmienić jakiś nieurodzaj lub coś podobnego co ograniczy podaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    13

U mnie partia z początku lutego (pod okrywę 1 tona) prawdopodobnie pójdzie do wyjeb... , bo niektóre już zawiązały bulwy a temp zbita do minimum. Za wysoka temp na starcie. No ale miała być wczesna wiosna. Podkiełkowywane później ok.Jeszcze z 2 tygodnie wytrzymają. Scenariusze mogą być różne. Wszystko zależy od pogody. Być może te z pod okrywy zejdą się z wykopkami bez przykrycia i znowu klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To po co sadzić na wczesne skoro taką cenę przewidujecie? Ograniczyć areał. W tamtym roku sadzono koło 20 marca. Skoro teraz posadzą koło 10 kwietnia (o ile da się posadzić) to mamy 20 dni spóźnienia. Czyli 20 dni dłużej będzie konsumowany ziemniak stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ja osobiście jeszcze przed nawrotem tej zimy jechałem przez okolice Sieradza, Błaszek, Kalisza i widziałem sporo posadzonych podkiełkowanych ziemniaków. Także one już wypadły z gry, no chyba, że ci rolnicy jeszcze zdążą podkiełkować na nowo kolejną partię ziemniaka. No to wtedy może być klapa. Ja zmniejszyłem w tym roku areał podkiełkowanych o 1-1,5 ha a jeśli i w tym roku nie będzie ceny na młode ziemniaki to jest to ostatni rok w którym męczyłem się z kiełkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na temat " jeszcze ten rok i jak coś będzie źle to rzucam" nie chcę się wypowiadać :P wiemy jak to jest :)

 

Co do posadzonych wcześniej - czy pole nadaje się znów do sadzenia? Zgniłe zostały - wpłynie to na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Panowie, Ja osobiście jeszcze przed nawrotem tej zimy jechałem przez okolice Sieradza, Błaszek, Kalisza i widziałem sporo posadzonych podkiełkowanych ziemniaków. Także one już wypadły z gry, no chyba, że ci rolnicy jeszcze zdążą podkiełkować na nowo kolejną partię ziemniaka.

Mogą nie które działki pozostać.Sieradzaki przykrywają foliami bombelkowymi i innymi cudami,na to popadał śnieg a to działa jak pierzynka.

U mnie chyba 11 lat temu po wysadzeniu 2 tygodnie mróz jeszcze trzymał tylko że w dzień na plusie a nocami max do -8 a nie były okryte niczym i nie wyleciały tylko na końcu je kopałem bo się nawiązało po 30 pod krzakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No już bez przesady z tymi foliami bombelkowymi, jeszcze takich cudów to nie widziałem tutaj.... Z tego co słyszałem to ci którzy posadzili to przeważnie już okryć nie zdążyli (co i tak nie wiele by dało) także sukcesu z tymi ziemniakami im nie wróżę...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie tylko na sieradzu sadzili,małopolska tez ruszyla na poczatku marca

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelol111 ale Ja poważnie mówię o tym, ale chodzi mi tylko o podkiełkowane ziemniaki; bo po co się narabiać jak i tak nic z tego nie ma kolejny rok. A prawdę mówiąc to wydajność z podkiełkowanych nie jest w cale taka super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Mogą nie które działki pozostać.Sieradzaki przykrywają foliami bombelkowymi i innymi cudami,na to popadał śnieg a to działa jak pierzynka.

 

wiekszej głupoty dawno nie słyszałem :D haha


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

To znaczy że sieradzaki to "chwalusy" bo co najmniej dwóch różnych opowiadało mi że te co na pierwszy ogień maja iść to najpierw bombelkową przykrywają ,a później na agro-włókninę zmieniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

masz na mysli chyba te które sa w tunetach ale tego typu areał stanowi nieznaczaca powierzchnie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To znaczy że sieradzaki to "chwalusy" bo co najmniej dwóch różnych opowiadało mi że te co na pierwszy ogień maja iść to najpierw bombelkową przykrywają ,a później na agro-włókninę zmieniaja.

 

Albo sobie z ciebie jaja robili albo coś żle zrozumiałaś/łeś...Kiedyś niektórzy robili tak, że najpierw przykrywali folią perforowaną a potem zmieniali ją na włókninę ale za wiele to nie dawało a koszty podwójne także już raczej nikt się tak nie bawi...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Niech nawet pierzyna z puchu sobie przykrywją i tak to nic nie da. przy takich mrozach. u mnie też posadzili trochę. Szkoda że tak mało mogło mby być jescze ze dwa dni ciepła wtedy i problem niskiej ceny rozwiązała by natura. Ktoś mnie zaraz pojedzie że żle życzę innym, a prawda jest taka że to właśnie oni nie szanują swojej i innych pracy bo z cena robią cyrki na targpiście jeden przez drugiego więc nie ma tak naprwdę kogożałować jak oni sami siebie biją po d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj