Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:17

ziemniaki bardzo wczesne co do jednego, to moim zdaniem ma rację. Cena napewno pojdzie w gorę, pytanie o ile. Ale jakos strasznie nie marudze widzac i slyszac co sie dzieje w centralnej polsce. W sumie tylko 2ha wykopane. 90%- 40gr, reszta nizej.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 05:09
  •  

#262 Share longer17

longer17

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:23

ziemniaki bardzo wczesne no chyba raczej na nich nie straci:-D:-D bo nie ma co stracic 1zl za worek to jak za darmo:-D

#263 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:41

ziemniaki bardzo wczesne kupować o tej porze odmiany bardzo wczesne z myślą o sprzedaży na wiosnę?dawno tak się nie usmialem
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:29

ziemniaki bardzo wczesne I pewnie je kupił już gotowe we workach po 15 kg, żeby na wiosnę nie miał roboty z workowaniem :) Mistrz po prostu, hahaha... :):):)

#265 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:51

ziemniaki bardzo wczesne ja podobnie jak pawelec.... czekam na rozwój wydarzeń. Wczoraj miałem za sucho dziś wejść się w pole nie da.

#266 Share lusssak21

lusssak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:48

ziemniaki bardzo wczesne Koledzy pisalem ze bede przez zime sprzedawal a nie trzymal do wiosny. Jak chcecie mozecie nie wierzyc, ale juz 2 przechowalnie zaladowne. Nie wiem jak u was ale u mnie w rejonie juz ziemniaki sa dojrzale, sadzeniak tez juz dodebrany. W zeszlym roku magazynowalem juz od poczatku lipca i nic sie z ziemniaczkami nie dzialo. I dokladnie jak mowi dominikziemniak, woreczki 15 gotowe. W zimie tylko zaladowac wozkiem widlowym na tira i wyjazd, bo mam skladowane na paletach. Skonczyly sie u nas czasy kiedy sie kopie na jesieni gdzie polowa ziemiaka moze zgnic, bo jak wiadomo z pogoda jes roznie. A jesli wam sie wydaje ze ziemniak do zimy zgnije to jestescie poprostu w bledzie. Trzeba tylko odpowiednie warunki przechowania uzyskac i moze lezec bardzo długo. A z prostych wyliczen wychodzi ze zarobek jest niezly.Na 1000 tonach 80+ tys zl zysku(liczac ze beda po 30 goszy), tylko za skladowanie, to sie oplaci. Jesli bym mial wiecej gotowki to bym kupil jescze wiecej. bo mam gdzie to skladowac. A tak jak mowilem wczesniej cena bedzie napewno, zimniaka nie ma duzo, tylko posrednicy zanizaja cene, a jesli jest okazja to na czemu z niej nie skorzystac. Jescze jedna rada. Zastanowcie sie co wy robicie sprzedajac za grosze ziemniaki, jak bym mial sprzedawac za bezcen to wolalbym wjechac i uprawe zaorac.

Edytowany przez lusssak21, 20 lipiec 2012 - 09:52.

#267 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 10:04

ziemniaki bardzo wczesne Lussak21 skąd jesteś? i gdzie te 900 ton i więcej przechowujesz?, gdzie potem sprzedajesz te 900 ton i więcej?

#268 Share lusssak21

lusssak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:15

ziemniaki bardzo wczesne Mam przechowalnie na ok 1000 ton, przerobiona ze starej obory i stodoly(murowanej) a w zeszlym roku kupilem stary pgr z 2 znajomymi. Sa tam trzy hale. Jedna ma ok 4000 m2. Skladujemy tam takze kapuste pekinska. Jestem z okolic Stopnicy. A odobiorcow mam od kilku lat tych samych, zawsze brakowalo ziemniakow, wiec o zzbt sie nie martwie.

Edytowany przez lusssak21, 20 lipiec 2012 - 11:16.

#269 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:43

ziemniaki bardzo wczesne zrob zdjecie owych ziemniakow na paletach i wstaw do galerii :) Z natury jestem nieufny
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#270 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:46

ziemniaki bardzo wczesne aby ziemniak się przechował musi mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę (rozumiem, że masz kontrolowaną atmosferę), powinien być dojrzały czyli zdesykowany na kilka tygodni przed zbiorem, zasuszony i schłodzony, czyli cały ten cykl zająłby ponad miesiąc, może kupiłeś zeszłoroczne ziemniaki? i jakie masz straty na magazynowaniu skonfekcjonowanego towaru?

ja poproszę o zdjęcie przechowalni

Edytowany przez kissmy..., 20 lipiec 2012 - 11:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 lipiec 2012 - 14:12

ziemniaki bardzo wczesne u mnie od miesiąca na dworze stoi stary ziemniak w bigbagach wentylowanych i trzyma się bardzo dobrze. Jedynie po brzegach trochę skapciał. W przechowalni idealny( też w bigbagach).
Młody ziemniak już wcale nie jest taki młody. Przetrzyma tyle że dużo straty wagowej będzie

#272 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 14:33

ziemniaki bardzo wczesne Jeśli to jest ziemniak z pod osłon to tak,gruntowy jest jeszcze za młody...życzę powodzenia bo przyda się na pewno,taki ziemniak za parę miesięcy nie będzie miał wyglądu !
nikt ze sklepikarzy czy hurtowników nie robi zapasów bo wiadomo że obecny ziemniak lekko uszkodzony mechanicznie gnije.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#273 Share lusssak21

lusssak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 14:35

ziemniaki bardzo wczesne Pawelec ja nie musze nikomu nic udowadniac. Moge ci porobic zdjecia ale poc co?

Saszeta Na 15 kg to moze byc straty z 400 gram maxymalnie.

A co do waszego myslenia ze ziemniak nie jes dojrzaly, to wezcie sobie 10 workow wrzudzcie do piwnicy czy przechowalni i pozniej porownacie z tymi co kopaliscie na jesieni. Przy sadzeniu ziemniaka bardzo wczesnie juz pod koniec czerwaca osiagnal on dojrzalosc, a kopiac we wrzesniu bedziecie miec jedynie straty jak pojda deszcze.

#274 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 lipiec 2012 - 19:22

ziemniaki bardzo wczesne bbch odmian wczesnych jest 90 dni. Sadząc na początku kwietnia wychodzi początek lipca. Do tego skorowacenie skórki min 2 tygodnie. Oczywiście przy lepszej ochronie bedzie się zdzierał ale przetrzyma do zimy na pewno (a nawet wiosny).
Co do strat sądzę że dużo wiecej niż 400 gram ze świerzego ziemniaka odejdzie

#275 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:02

ziemniaki bardzo wczesne

Pawelec ja nie musze nikomu nic udowadniac. Moge ci porobic zdjecia ale poc co?

Saszeta Na 15 kg to moze byc straty z 400 gram maxymalnie.

A co do waszego myslenia ze ziemniak nie jes dojrzaly, to wezcie sobie 10 workow wrzudzcie do piwnicy czy przechowalni i pozniej porownacie z tymi co kopaliscie na jesieni. Przy sadzeniu ziemniaka bardzo wczesnie juz pod koniec czerwaca osiagnal on dojrzalosc, a kopiac we wrzesniu bedziecie miec jedynie straty jak pojda deszcze.

ja nie musze sprawdzac bo wiem jak to bedzie wygladac,ziemniak niedojrzały ma tendencje do psucia sie a w najlepszym wypadku wiosna bedzie wygladal podobnie do tego http://www.agrofoto....300-sadzeniaki/ czyli jakosc bedzie fatalna.

ile masz km do Stopnicy?

pawelec dobrze mowi: pokaz jakies zdjecia

Edytowany przez przemol87, 20 lipiec 2012 - 20:06.

#276 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:11

ziemniaki bardzo wczesne

jakosc bedzie fatalna.

Powiem ci że to co przetrwało urosło i dało całkiem przyzwoity plon, ale to sadzeniak ale sprzedawać takie pyrki z niezagojoną skórką, przecież nikt tego mu nie kupi, jeszcze w takim CeHaUjowym roku na ziemniaka... :mellow:

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#277 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:24

ziemniaki bardzo wczesne twoje zdjecie dalem przykladowo bo w sadzeniaku to nie przeszkadza ale jesli mialbys takiego konsumpcyjnego ziemniaka to tylko pozostaje przeznaczenie go na pasze
podobno zdazaja sie u was przypadki talerzowania ziemniaka bo pekina trzeba sadzic a pyra w polu. To prawda?

posiada ktos charakterystyke odmnian wczewnych z uwzglednieniem suchej masy?

Edytowany przez przemol87, 20 lipiec 2012 - 20:36.

#278 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:30

ziemniaki bardzo wczesne lussak21 właśnie pokaż zdj tych Twoich ziemniaków co je masz już w chłodni. A jeśli utrzymujesz w tej chłodni stałą temp to jakie będą koszty z tym związane? Jeśli chcesz je przechowywać przynajmniej do grudnia czyli cztery i pół miesiąca. :) :) :) Życzę powodzenia.

#279 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 lipiec 2012 - 07:15

ziemniaki bardzo wczesne

podobno zdazaja sie u was przypadki talerzowania ziemniaka bo pekina trzeba sadzic a pyra w polu. To prawda?

Ja nigdzie czegoś takiego nie widziałem, ktoś głupoty opowiada... :wacko: A to ci mówił ktoś np na giełdzie od nas? bo na igrit jakiś mądry też takie pierdoły wypisuje... ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:46

ziemniaki bardzo wczesne Na giełdzie słyszałem a na igrit tych pier**l nie czytam