goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

KiQ    14

@kissmy... Szkoda roboty nad przykrywanymi ziemniakami. Tak jak rok temu cena ziemniaka z poda folii 1.50zl za 15kg. My w tym roku tylko ok. 3 ha przykrywamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a czyja to wina chłopa że taka cena jak nie potrafi swojej roboty szanować. tak było 1.5 za 15. w tym roku będzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie chcę mówić ale wątpliwe, żeby była jakakolwiek rozsądna cena na młodego ziemniaka jak co niektórzy rolnicy chcą wykopać i sprzedać młodego jak najszybciej tylko po to żeby posadzić inne warzywa w to miejsce i tylko się chcą narobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

i psują cenę innym potem na resztę sezonu, i tak jak ziemniaka potem rozdają za darmo te warzywa co wychodowali po ziemniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z drugiej strony im więcej wczesnego tym mniej późnego, a jakie były ceny na młodego ziemniaka w 2010 i 2011 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moje srednie ceny na podstawie Zjazdowej rok 2011:

14.06 1,07zl/kg

20.06 1,03

28.06 0,51

2012

30.05 1,20zl/kg(duzy+lulka)

14.06 0,45

21.06 0,4

26,06 0,4

02.07 0,2

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

2011 jak dla mnie rewelacja a 2012 porazka(mowimy o cenach za wczesnego z pod oslon)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

W 2011 to była bajka jak komuś się udał wczesny ziemniak to można było się odkuć ... A od lipca 2011 praktycznie do września 2012 porażka..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Wczoraj postawiłem do kiełkowania 300kg. sadzeniaków odmiany Carerra nie jestem aby spóżniony

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a w 2009 i 2010 roku jakie były ceny na wczesnego? pamiętam, że zimą 2009-2010 ceny oscylowały wokół 50gr/kg, czyli podobnie jak obecnie, ale był to ostatni sezon, gdy całą sprzedaż realizowałem w ciągu 3 miesięcy (grudzień - luty), w zeszłym sezonie skończyłem sprzedaż pod koniec czerwca i od września zacząłem sprzedawać świeżego, jak wejdę w młodego to będę miał zajęcie non stop, tylko przydały by się większe ilości towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

p2250116umpli.jpg

Jak mają się te kiełki ? Bo wg. tego co sprawdzałem już trochę to powinny mieć kolor a z tym nie za bardzo . Nie patrzcie na ilość bo do skrzynki przełożyłem kilka tych, na których coś widać po 1 tygodniu kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To jest Vineta?. Dlaczego są takie mokre .Po co je zaprawiałeś i to jeszcze prestigem bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

te stare kielki ktore mają ok cm powinny byc oberwane

daj im dostep do swiatla to beda mialy kolor


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

To jest przeznaczone do sadzenia czy na paszę?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Tak to Vineta . Lekko skrapiam je wodą bo pomieszczenie w którym się znajdują ma bardzo mało wilgoci w powietrzu <_<

jeśli oberwę stare kiełki to wyrobię się z wytworzenie młodego dobrego kiełka ? Tak do 20 marca :P Wielkość jest ok?

Dostęp do światła mają od tygodnia . wcześniej nie było i to co wyrosło już nie obrywałem

Ziemniaki się kiełkuje na paszę ? Jakieś dziwne metody chyba stosujesz :P

W temacie "ziemniaki bardzo wczesne " są chyba posty o ziemniakach do wczesnego sadzenia a nie na paszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To twoje kiełkowanie z tego co tu widzę jest do niczego nie podobne, jak masz tak kiełkować to już lepiej zasadź je tylko pobudzone i lepiej na tym wyjdziesz...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Ok rozumiem . To jak dobrze kiełkować ? Bo ile stron na necie tyle sposobów jedni mówią o ziemi , inni o wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie, przywiozłem dziś Denara z centrali. Przejechałem za nim dwa województwa do tego zapłaciłem 1470zł/t ale chociaż pierwszy raz w życiu mam elitę ;) Zawsze maks to CA. Wstawiłem je od razu do kiełkowania. Poprzedni rok na ich stanowisku były warzywa (kapusta, marchew), jeszcze wcześniej zboże. Zastanawiam sie czy nie zastosować przed sadzeniem czegoś na drutowca. Co prawda nigdy jakoś specjalnie go nie było na tym stanowisku. Co radzicie zrobić żebym w przyszłym roku mial ładne i zdrowe sadzeniaki CA? ;) Na pewno pełna ochrona grzybowa i desykacja ale coś poza tym?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Bizon, jeżeli tak wygląda Twój sadzeniak to już dziś gratuluję plonów.

Tobago to że kupiłeś sadzeniak w BII to nie znaczy że w przyszłym roku będzie z tego CA. A gdzie ochrona przeciw mszycom roznoszącym wirusy, a gdzie selekcja na plantacji, a gdzie reżim sanitarny? Produkcja nasienna to nie tylko posadzenie w wysokim stopniu i zebranie w niższym. Po jednym roku możesz mieć taki stopień porażenia że w następnym plon poleci o połowę. Fakt jesteś w pierwsze strefie zdrowotności i bryza morska nie pozwala za bardzo latać mszycom ale uwierz mi nieraz wystarczy jeden bezwietrzny dzień i zrobią Ci taki nalot, a jak do tego w pobliżu są ziemniaki to masz pozamiatane. Jak nie masz pojęcia o uprawie nasiennej to lepiej nie bierz się za to. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup najniższego stopnia kwalifikowanych sadzeniaków każdego roku. Oczywiście zakup w porządnym gospodarstwie nasiennym lub hodowli a nie u takiego co ma dokumenty a wciska to co mu nie poszło na jadalne.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tabago wszystko wszystkim ale powiedz mi skoro Ty chcesz mieć z tych ziemniaków w następnym roku towar do sadzenia to po co Ty je "wstawiasz do kiełkowania" ?? Bo tego to Ja nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Mój sadzeniak nie celuje w 60t plonu jadalnego tylko 20 . Taka różnica . Mówię tu o plonie wrześniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj