Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#241 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 lipiec 2012 - 05:50

ziemniaki bardzo wczesne było w agrobiznesie. Skoro po 1 zł oddają worek to wychodzi 7groszy. Propagandy tu nie ma.

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/powierzchnia-uprawy-ziemniakow-mniejsza-o-5-proc,37477.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 21:15
  •  

#242 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 07:46

ziemniaki bardzo wczesne U mnie znowu susza. OD chyba 2 miesiecy nie spadło nic konkretnego, jedynie przeloty i moze jedna burza. Kto wsadzil w moim regionie wczesniej ziemniaki to i sie urodzily, a jak niektorzy posadzili pozno to jest pod krzakiem 10 i wielkosci pileczek ping pong -owyych. Sasiad kopal wczoraj to mowil ze nie mogl sobie z brylami poradzic rwalyu sie skalbany ze cala tasma szla. Takie sucho

#243 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 10:30

ziemniaki bardzo wczesne susza nie jest powodem brył. deszcz jedynie zaciera ślady nieoptymalnej sytuacji i na chwilę pomaga. Ale takie tłumaczenie nic nie poprawi. Lepiej popatrz na strukturę ziemi, międzyplony i uprawę przed sadzeniem.

Edytowany przez pawelec, 14 lipiec 2012 - 10:34.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#244 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 11:44

ziemniaki bardzo wczesne Też to oglądałem , gdzieś w Wielkopolsce tylko nazwy miejscowości nie pamiętam .

#245 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 11:56

ziemniaki bardzo wczesne Witam mam pytanko pierwszy rok posadzilem Bellarose piekne bulwy ale w srodku zdazaja sie gnile lub puste czy to jest normalne dla tej odmiany w innych nie ma tego problemu.pozdr

#246 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:21

ziemniaki bardzo wczesne Dziś w wiadomościach słyszałem że ma być duzy import ziemniaka z Łotwy , Litwy, Estoni.
Dlaczego?
Krzysztof po co Ci ta Bellerosa? Przecież ona w smaku jest okropna i w dodatku różowa.Toż to jak ziemniak pastewny.

Edytowany przez POL1, 14 lipiec 2012 - 16:44.

#247 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:27

ziemniaki bardzo wczesne Bo sobie unia u nas znalazla rynek zbytu, niech sobie zabiera te doplaty i nie pchaja do nas wszystkiego. Dadza nam do hektara 700 zl a straty mamy kilka tysiecy przez import.

#248 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:40

ziemniaki bardzo wczesne O jak tu rolnik ma zyć jak robią z nas osły doświadczalne ;[ Zabrakło Leppera to Tusk i inni robią z gospodarką co chcą.Przydał by się w Polsce taki prezydent jak w Francji teraz nastał. :rolleyes:

#249 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:50

ziemniaki bardzo wczesne Bellarosa to odmiana testowa przeze mnie co do smaku nie przesadzaj calkiem niezla.A co wazne smakuje Rosjanom, Wegrom, Rumunom. Chcialem sie tylko dowiedziec jakie macie doswiadczenie odnosnie pustowatosci i zgnile w srodku. Wiem ze nasienie niby w klasie CA tez bylo w srodku puste lub zgnile

#250 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:04

ziemniaki bardzo wczesne krzysztofsb bellarosa to najsmaczniejsze ziemniaki do jedzenia. Nie wiem jak u innych ale u mnie przechowują się świetnie, nie gniją ani nic z tych rzeczy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 07:54

ziemniaki bardzo wczesne A tak odnośnie wczesniejszych postów. Gdzie w Polsce jest susza ?
Bo w moim rejonie codziennie pada już od miesiąca. Jeśli nie jest to przelotny deszcz to mżawka, ewnetualnie burza z nawałnicą.
Ziemniaki już zaczynają gnic, a co dopiero będzie z innymi odmianami, które beda w ziemi lezec do września.

#252 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:11

ziemniaki bardzo wczesne susza była i nadal jest niezbyt mokro w w moich okolicach - powiat lublin
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#253 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:16

ziemniaki bardzo wczesne powiat Siedlce - w moich stronach wczoraj przelotnie padało, nie jest tragicznie jednak ziemniaki mają za sucho. Jeśli nie popada w ciągu 3-5 dni to na dobry plon nie ma co liczyć - rekordów nie będzie bo zaraza atakuje...

#254 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:19

ziemniaki bardzo wczesne dominikziemniak skoro twierdzisz że bellarosa to najsmaczniejszy ziemniak to śmiem powiedzieć że albo tylko te jecie albo nie masz pojęcia jak smakują idne odmiany .
Nie rozumiem jak można takie coś jeść przecież w smaku jest beznadziejny , miałem go raz i nigdy więcej!!! to gorzej jak Lawina.

Właśnie w Agrobiznesie pokazywali z Sieradzkiego Jana Owczarka i Jacka Matusiaka jak się wypowiadali że w tym roku jest gorzej jak w zeszłym i że będą protesty, Tylko co to da? bo raczej NIC!!!!!!!!!!

Edytowany przez POL1, 18 lipiec 2012 - 11:28.

#255 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 14:18

ziemniaki bardzo wczesne No pięknie. Ja też chciałbym żeby u mnie była susza bo już mam dosc tego deszczu. Każdego dnia to samo. Już pomijam fakt, że żniwa rzepaczane powinny ruszyc, a przez pogodę wszyscy stoją w miejscu.

#256 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2012 - 16:45

ziemniaki bardzo wczesne Pol wyluzuj o gustach się nie dyskutuje, ja uprawiam 4 lata już tą odmianę i także mi smakuje czczególnie zimą a do tego czasu tylko lord. Są rejony w których jada się wyłącznie Irgę, a co ja sądzę o niej nawet nie warto pisać. Smak ziemniaka kształtowany jest też nawożeniem azotowym ale jego forma np. siarczanowa przy wysokiej dawce z najlepszej odmiany zrobi pastewną nie wspominając o rodzaju gleby czy przedplonu gdyż w wielu gospodarstwach dominuje jeszcze zasada: jak nic nie pasuje to ziemniaka wsadzim :wacko: Pozdrawiam.

#257 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 18 lipiec 2012 - 21:14

ziemniaki bardzo wczesne POL1 mam pojęcie i wiem doskonale jak smakują inne odmiany ale mi po prostu najbardziej smakuje ona. Makary masz rację odnośnie Irgi...... szkoda pisać.

#258 Share lusssak21

lusssak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 17:15

ziemniaki bardzo wczesne Ja juz zakupilem ok 900ton ziemniaka po mniej niz 1 zl za worek 15kg. Swojego dokope a mam jescze 30h to licze ze bede mial w przechowalniach ok 2500 ton. A zobaczycie ze w zime bedzie po 30groszy+ wiec zarobek jest, a ludzie niech sprzedaja darmo pozniej beda plakac ze stracili, ale tak to jest jak sie chce pozbyc towaru jak najszybciej, aby tylko szybciej niz sasiad. Jak cos to pisac na pw przyjme kazda ilosc ziemniakow odm lord denar vineta za 1 zł worek 15kg

Edytowany przez lusssak21, 19 lipiec 2012 - 17:16.

#259 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:04

ziemniaki bardzo wczesne Ktoś tu chyba założył konto żeby innym podnieść ciśnienie :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:10

ziemniaki bardzo wczesne Kupił teraz ziemniaka żeby go do zimy trzymać i sprzedawać, powodzenia bajkopisarzu ;)