goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lukasx21    165

jakosc bedzie fatalna.

Powiem ci że to co przetrwało urosło i dało całkiem przyzwoity plon, ale to sadzeniak ale sprzedawać takie pyrki z niezagojoną skórką, przecież nikt tego mu nie kupi, jeszcze w takim CeHaUjowym roku na ziemniaka... :mellow:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

twoje zdjecie dalem przykladowo bo w sadzeniaku to nie przeszkadza ale jesli mialbys takiego konsumpcyjnego ziemniaka to tylko pozostaje przeznaczenie go na pasze

podobno zdazaja sie u was przypadki talerzowania ziemniaka bo pekina trzeba sadzic a pyra w polu. To prawda?

 

posiada ktos charakterystyke odmnian wczewnych z uwzglednieniem suchej masy?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lussak21 właśnie pokaż zdj tych Twoich ziemniaków co je masz już w chłodni. A jeśli utrzymujesz w tej chłodni stałą temp to jakie będą koszty z tym związane? Jeśli chcesz je przechowywać przynajmniej do grudnia czyli cztery i pół miesiąca. :) :) :) Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

podobno zdazaja sie u was przypadki talerzowania ziemniaka bo pekina trzeba sadzic a pyra w polu. To prawda?

 

Ja nigdzie czegoś takiego nie widziałem, ktoś głupoty opowiada... :wacko: A to ci mówił ktoś np na giełdzie od nas? bo na igrit jakiś mądry też takie pierdoły wypisuje... ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Na giełdzie słyszałem a na igrit tych pier**l nie czytam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ze kapuchę talerzują jak tania to słyszałem, z cebulą podobnie ale ziemniaki to co najwyżej jak się wykopać nie da ze względu na pogodę bądź brak miejsca do składowania. Coś w agrobiznesie było że koleś randapował - pamięta ktoś który to był odcinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Gdzie ten lusak :blink: pochwalił się i uciekł.Wczoraj cena ziemniaka to 3zł za 15kg na Rybitwach.Większa ilość po 2.50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli skonfekcjonowany ziemniak miałby kosztować 100zł/t to do przechowalni nie opłaca się go ładować, na młodym kopanie kosztuje około 20zł/t, pakowanie podobnie, więc bacząc na wartość nawozową również się kopać nie opłaca, korzystniej będzie ograniczyć podaż; mnie magazynowanie (ziemniaka na późniejszą sprzedaż) kosztuje 20zł/t (sama amortyzacja przechowalni), pakowanie w worki 15kg 50zł/t (worki, amortyzacja maszyn i załoga), do tego straty masy i już mamy prawie 100zł/t a co z kosztami polowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Ja juz zakupilem ok 900ton ziemniaka po mniej niz 1 zl za worek 15kg. Swojego dokope a mam jescze 30h to licze ze bede mial w przechowalniach ok 2500 ton. A zobaczycie ze w zime bedzie po 30groszy+ wiec zarobek jest, a ludzie niech sprzedaja darmo pozniej beda plakac ze stracili, ale tak to jest jak sie chce pozbyc towaru jak najszybciej, aby tylko szybciej niz sasiad. Jak cos to pisac na pw przyjme kazda ilosc ziemniakow odm lord denar vineta za 1 zł worek 15kg

 

 

 

I moje przypuszcznia sie sprawdzily export idzie w najlepsze jesccze poczekam z 1 miesiac i zaczynam ladowac tiry po 6-8 zł za 15 kg Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon na ziemniaki zakończony. Pora myśleć o kolejnym. Na forum jest mnóstwo osób, które są obeznane w temacie. I dlatego pragnę zwrócić sie z pomocą do użytkowników. Pod agrowłókninę zawsze sadzę denara, który jest odmianą bardzo wczesną, lecz gdzieś mi się obiło o uszy, że są odmiany jeszcze wcześniejsze. Czy ktoś zna takie odmiany i może mi polecić którąś z nich ? Denara zazwyczaj sadzę około 20 marca, jest podkiełkowany i idzie pod agrowłókninę. Jeżeli są sprzyjające warunki to początkiem czerwca mogę kopać, ale chodzi mi o odmianę, która urośnie jeszcze wcześniej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

colette, zainteresuj się tą odmianą jesli chcesz na b. wczesny zbiór.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer17    0

@ poprostumateo sprobuj carrere albo colette tak jak pisał @ pawelec :)))) naprawde warto wyjda napewno wczesniej niz denar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Sezon na ziemniaki zakończony. Pora myśleć o kolejnym. Na forum jest mnóstwo osób, które są obeznane w temacie. I dlatego pragnę zwrócić sie z pomocą do użytkowników. Pod agrowłókninę zawsze sadzę denara, który jest odmianą bardzo wczesną, lecz gdzieś mi się obiło o uszy, że są odmiany jeszcze wcześniejsze. Czy ktoś zna takie odmiany i może mi polecić którąś z nich ? Denara zazwyczaj sadzę około 20 marca, jest podkiełkowany i idzie pod agrowłókninę. Jeżeli są sprzyjające warunki to początkiem czerwca mogę kopać, ale chodzi mi o odmianę, która urośnie jeszcze wcześniej :rolleyes:

 

volumia, carrera, magda, collette(ta ostatnia odmiana jest podluznoowalna wiec ciezko przygotowac gruby towar)

w zeszlym sezonie milek duzo nawiazał,w obecnym juz tak nie i tak wiecej niz denar

viviana jak denar

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo nowych nazw i wiele możliwości jeżeli uda się zdobyć sadzeniaki. Zapoznam się co nie co z tymi odmiany i może zdecyduje się na coś konkretnego.

Co do bili to dawno dawno temu była na moich polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

Koledzy jakie odmiany wczesnego ziemniaka planujecie w nadchodzacym sezonie i jak u was wyglada sprawa nawadniania?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kiedy mniej więcej można zebrać ziemniaki wysadzone na początku marca (podkiełkowane) bez osłon w województwie kuj-pom? jest szansa na pirwszą połowę czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Szansa zawsze jest ale czy się uda....? Zależy jaka odmiana, jak będzie przebiegała pogoda a jak zbierzesz to czy z takiej wydajności jaką uzyskasz będziesz zadowolony, (bo może np stwierdzisz, że lepiej poczekać ze dwa tygodnie i sprzedać worek za 5/15 i natargać się więcej worów niż 15/15 i się tyle nie na dżwigać B) ) i czy ktoś będzie chciał od ciebie kupić te ziemniaki bo wiadomo że w pierwszej połowie czerwca idzie ziemniak spod okryć i na pewno będzie dużo grubszy od twojego, a w tym okresie jak wiadomo rozmiar ma znaczenie... Także wg mnie jest deczko za wcześnie na stawianie takich pytań


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

chcę testowo zrobić z 1ha wczesnego, zbytu mam aż nadto, tylko potrzebuje stanowisko na początku czerwca, aby jeszcze je obsiać, a ile kosztują osłony na 1ha i czy można ich użyć w kolejnym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Z tym początkiem marca to tak nie szalej bo na pracujesz się jak głupi koszty poniesiesz a ziemniak o ile wyjdzie to przyjdzie przymrozek i po zawodach. Czasami ziemniaki trochę później sadzone w ciepłą i suchą ziemię będą szybciej i dadzą lepszy plon. Wiem to z doświadczenia bo dwa lata temu posadziłem kiełkowanego denara dwa tygodnie po moich znajomych przyszedł mróz i śnieg 1maja. Moje miały wtedy ok 15 cm i zmarzły tylko najmłodsze listki, po tygodniu odbiły na nowo i plon 15 lipca był na poziomie 54t. Ziemniaka miałem najgrubszego na giełdzie więc ze zbytem i ceną nie było problemów. Ci co mieli większe ziemniaki mróz załatwił do zera. Ziemniaki odbiły ale plonu i jakości nie było. Musieli puszczać cenę żeby pozbyc tej drobnicy. Jednak wszystko to loteria. Im wcześniej posadzisz to ryzyko większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy.... ty chcesz na początku marca sadzić te ziemniaki w śniegu? :) Jak tak dalej będzie z pogodą to nie ma co marzyć w ogóle o sadzeniu w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ryzyko jak będzie mróz i zmarzną a jak nie to można dobrze zarobić. alę wiedzę o młodych ziemniakach zdobywa się latami i tak zdarzy się popełnić błędy. Jakby się nie starać i tak plon końcowy zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj