goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

jacus    3046

ja dopiero wczoraj posadzilem -w koncu to nawet nie wiem czy to jeszcze wczesne:P. ale zrobilo sie lato i nadgonia..

z tego co przepowiadaja na temat majowej pogody- to do czerwca trzeba bedzie przykrywac pierzynka......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

Siejesz bo w zeszłym roku gość z czulic mi siał Ale numer gdzieś przepadł że zmianą tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
9 godzin temu, jacus napisał:

ja dopiero wczoraj posadzilem -w koncu to nawet nie wiem czy to jeszcze wczesne:P. ale zrobilo sie lato i nadgonia..

z tego co przepowiadaja na temat majowej pogody- to do czerwca trzeba bedzie przykrywac pierzynka......

 "Ci prorocy co pyrki jedzą gówno wiedzą"


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

Zależy jaki region , a jak tam ogrodnicy się zapowiadają . Ja zamierzam okolice Siedlec po niedzieli . w tamtym roku u sąsiada na początku maja zmarzły , a ja sadziłem po 15 maja bo nie mogłem wejść i miałem lepsze jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Też jestem z tych okolic i  zawsze sadzę w okolicach majówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekowy    0

Dzisiaj w markecie wczesne z Cypru po 3 zł.. Myślici, że będzie dobra cena u nas jak zaczną kopać? Jestem nowy w temacie wczesnego ziemniaka dlatego boje sie, że skoro teraz już sprowadzają to z ceną na naszego nie będzie kolorowo.. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego ty sprzedaj po 15-20 za worek i by było zajebiście:) u mnie wschodzą już, podobno pogoda do końca kwietnia lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Dnia 9.04.2018 o 19:03, weroni napisał:

Zależy jaki region , a jak tam ogrodnicy się zapowiadają . Ja zamierzam okolice Siedlec po niedzieli . w tamtym roku u sąsiada na początku maja zmarzły , a ja sadziłem po 15 maja bo nie mogłem wejść i miałem lepsze jak on.

 

Dnia 9.04.2018 o 19:19, ZYLA napisał:

Też jestem z tych okolic i  zawsze sadzę w okolicach majówki. 

Też jestem z waszych okolic i na sadzenie nie ma reguły. W 2015 sadziłem 15-16 kwietnia i był to strzał w dziesiątkę bo potem susza skiepściła plon. Kto sadził w maju ten sadzeniak zbierał. W 2016 zimna wiosna i sadzone około 20 kwietnia ale można było śmiało później sadzić. 2017 - lało, lało, lało. Sadzenie po 15 maja i plony rekordowe. 

W tym roku planuję posadzić koło 17-18 kwietnia. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
@zetorlublin7341 kiedy sadziles ze już ci wychodza? ja sadzilem 26marca i jeszcze im trochę brakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
diwad w wielkim tygodniu we wtorek i środę, wystawa południową i przykryte folia. ja kończę jutro mam 1 ha jeszcze i koniec na ten rok. mam sporo sadzenia tajfuna bo obciolem nasadzenia około 1tony nie chce kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ziemniak już. 5 cm wys i śmieje się do słońca podkielek bez okrycia też na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1313    0

Cześć ,

jestem nowy na forum.

Mam w tym roku bardzo duży problem. Mam przykryte pod agrowłókniną 4ha ziemniaków bardzo wczesnych. Nie zadziałał jednak środek chwastobójczy i mam zielono po włókniną od lebiody (komosa biała). Będę wszystko odkrywał i ponownie pryskał. Nie wiem tylko jakim środkiem? Liczne ziemniaki już się przebiły i są na powierzchni redlin.

Miał ktoś może już takie nieciekawe doświadczenie?

Podpowie ktoś czym to opryskać? Odmiany: avanti, colomba, riviera i volumia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1313    0
Dnia 26.05.2017 o 13:41, ZYLA napisał:

Popieram kolegów wyżej. Rimsulfuron nie posiada karencji, a bierze większość uporczywych chwastów w ziemniaku powschodowo. Stosuję od kilku lat i jestem zadowolony.

Kolego Zyła,

ja mam podobny problem. Z tym , że z lebiodą (komosą białą). Ziemniaki wsadzone 03.04 i opryskane. 17.04 zielono od lebiody, 2-3 liście.

Część ziemniaków już wyszła. Jutro odkrywam i muszę czymś popryskać. Czym byłoby  najlepiej?

 

Edytowano przez Bartek1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

czym opryskac przedwschodowo na chwasty ziemniaki wczesne chodzi mi o karencie afalon ma 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ja po sadzeniu pryskam sencorem później ściągam włóknine i podsypuje i do kopania spokój. Przynajmniej w tamtym roku tak było 😉 Edit Kiedy ściągacie agrowłóknine? Ja myślę już ściągać tylko noce chłodne i ogrodniki przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Co taka cisza koledzy w temacie? Czyż by wszyscy mało optymistycznie podchodzą do nadchodzącego sezonu? Gdzie wy wszyscy z Sieradza i Kalisza? Jak tam u was ziemniaki? Po ściągane już folie?? Przymrozkow najprawdopodobniej nie bedzie

Edytowano przez darsonspire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj