goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

piotr2691    8

Nie no. Po świętach chyba dopiero, bo ziemia jeszcze jest jak kamień


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
odmiana oberon sadził ktoś?jaki plon i smak czysta w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-3 w nocy i teraz słońce wiatr i plus5 st myślę że jak ruszę ziemię to około środy zasadzi się i przykryje bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
ila centymetrów ziemi powinno byc nad ziemniakiem?jak mierzyłem u mnie było 12 czy to nie za durzo?
dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, mam do przekrojenia dość sporo podkiełkowanego i tak sie zastanawiam czy ich czymś nie zaprawić bezpośrednio przed sadzeniem. Co myślicie ? Macie coś sprawdzonego żeby kiełkom sie nic nie stało ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szczerze ja bym rzucił pencozeb albo dithane bo tu masz kwestie rizitokniozy, pomieszać z węglem drzewnym i zaprawić, oczywiście poczekać aż rana zaschnie. Co do sadzenia to w moich rejonach mówi się aby zeimniak leżał na poduszce przykryty kołdrą i tak robie rowek góra na 2cm redlicą i na to idzie ziamniaczek i przysyspany ziemią z radlicy i jest spoko póki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

To ile wcześniej zacząć krojenie i zaprawianie aby rana spokojnie zaschła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
2 minuty temu, Rafiozo napisał:

Tak walczymy o swoje!!!!!!!!

 

Tak powinniśmy się zjednoczyć i w sprawie ASF

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego około dwa dni i ci super zaschna tylko musisz poczekać żeby ziemia się lepiej dograzla i sądź krajankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, sosyn94 napisał:

Ile kg na ile litrów wody to rozrabiasz ?

 

krajanych się nie zaprawia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wyrażnie jest napisane na opakowaniu środka  B|

23 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

-3 w nocy i teraz słońce wiatr i plus5 st myślę że jak ruszę ziemię to około środy zasadzi się i przykryje bez problemu

 

śniegu do groma na lubelszczyżnie a on chce sadzić ziemniaki.

opanujcie się trochę bo w to nikt nie uwierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15
1 godzinę temu, racyl napisał:

śniegu do groma na lubelszczyżnie a on chce sadzić ziemniaki.

opanujcie się trochę bo w to nikt nie uwierzy

 

W ubiegłym tygodniu  w okolicy krakowa nowej huty  zostało posadzone pod włókninę ok 20 ha ziemniaka a z 10 ha jako polne. Po niedzieli  czyli w wielkim tygodniu mam info od znajomych że wyjeżdzają  już z polnym.( ok 200 ha) Sam wyjeżdzam po niedzieli 5 ha polnego wczesnego  denara cza zasadzić bo kiełki juz wielkie. Ziemia na pagórkach sie już ładnie sypie  do poniedziałku przy takiej pogodzie będzie za sucho . Małe pocieszenie :) w tym roku poszedłem trochę w selera 180 tyś zasiane ;) będzie o 3 ha mniej ziemniaka.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

U mnie (wschodnie mazowieckie) ani myślę sadzić polnego wcześniej jak koniec kwietnia / początek maja. Jak zawsze zresztą. Ale to wschód. Zachód zawsze wcześniej. Ziemniaki Vineta przechowaly się w tym roku doskonale. Narazie nawet nie kiełkują jeszcze. Ale to dzięki temu że udało się dobrze wychłodzić piwnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wcześniej napisał zetorlublin7341 "ziemniak leżał na poduszce przykryty kołdrą " tylko co z tego jak ta poduszka jest wyziębiona i potrzeba czasu aby się ogrzała

Tydzień czy dwa nie  przyspieszy tego podkiełkowanego ziemniaka, ruszy on jak ziemia ogrzeje

2 godziny temu, lukasagro111 napisał:

 

W ubiegłym tygodniu  w okolicy krakowa nowej huty  zostało posadzone pod włókninę ok 20 ha ziemniaka a z 10 ha jako polne. Po niedzieli  czyli w wielkim tygodniu mam info od znajomych że wyjeżdzają  już z polnym.( ok 200 ha) Sam wyjeżdzam po niedzieli 5 ha polnego wczesnego  denara cza zasadzić bo kiełki juz wielkie. Ziemia na pagórkach sie już ładnie sypie  do poniedziałku przy takiej pogodzie będzie za sucho . Małe pocieszenie :) w tym roku poszedłem trochę w selera 180 tyś zasiane ;) będzie o 3 ha mniej ziemniaka.

 

Będziesz miał sucho jak od wtorku znowu deszcz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko że ten ziemniak z okolic krakowa poszedł się jeb.ć  mam kumpli z Czulic i rozkładają ręcę bo przemarzło im w ziemi, kolega odkopywał i są miękkkie. Jak kiedy sadził, kolego we wtorek sadze bez problemu dziś uprawiałem pole kultywatorem i podniosłem ziemię obsycha w oczach w poniedziałek nawozy, glebogryzarka we wtorek sadze i oprysk i przykrywam maszyną zagony folią, bez problemu dogrzeje ziemię folią bardzo szybko zwłaszcza ze mówią i do plus 18 we swięta nad małopolską.  Lukas agro ładnie idziesz jak tyle tysięcy  ja obcinam selera do 60tyś na wczesny, nie ma sensu już sadzić bo kasa się za niego skończyła, kiedyś było inaczej woziło sie po 4żł na święta wielkanocne a dziś szkoda mółwić a na jesieni to już porażka jest całkowita, do tego nasiona drogie jak  chcesz dobry mieć i dochodzi pikowanie, nie ten czas i nie ta kasa.  Koledzy u mnie juz ani grama śniegu , kultywatorem robiłem na 20cm gł i czasem urwała się kawałek skorupy ale szkoda mi czekać bo po swiętach pora się zająć kwiatkami i czasu nie będzie na robote w polu. Kolego jak dobrze wysuszysz to nie musisz zaprawiać, względnie przesyp sobie popiołem z węgla drzewnego i sadz je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

Ziemniak pod perferką u mnie spokojnie przetrwał okolice. Krakowa. Więc  niewiem skąd. Takie info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kolegów co sadzą, widocznie zależy jaki skłon i umiejscowienie terenu, kumpel mi dzisiaj pokazywał zdjęcie leje się z niego także mówi że ma 2 ha do przesadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

Od kolegów co sadzą, widocznie zależy jaki skłon i umiejscowienie terenu, kumpel mi dzisiaj pokazywał zdjęcie leje się z niego także mówi że ma 2 ha do przesadzenia

Jeszcze zdążycie zapchać rynek elizówka cena 0,40zł/kg

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

zetor lublin z kąd ty jesteś ze taki znawca jesteś podejżewam  jeden z mikołajów krzysztoforzyckich.   w czulicach wsadziły 3 gospodarstwa w tym ja i kompletnie nic im sie nie stało   w karniowie troche więcej ale tez im nic.. patrzyłem u siebie wczoraj trafiłem na ziemniaka na głębokości5 cm i świerze korzenie o długości1 cm. coś ty mi tu kręcisz. chyba ze jeszcze łukasz ci mówił ale jak mu przemarzły przy okrywie preferką i agrylem to musiał sadzić na głębokość 2 cm. u mnie na jednym polu na stronie północnej są całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Darek spire koleżankę ze studiów mam w czulicach i mi mówiła że klekly u nich ponad ha i u sąsiada ich też, może zależy jak kto posadził czy coś innego oni wykopali je i postawił.w ciepłe i puściły soki tak że kapeć został. nie tylko Karniów bo u biorkow posadził. to czy będzie po 40 gr zależy jak rumun pójdzie i ile będzie także nie wiadomo co będzie w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj