Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki bardzo wczesne

2397 odpowiedzi na ten temat

#221 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 lipiec 2012 - 22:24

ziemniaki bardzo wczesne

Jak nie bedzie deszczu to ziarno bedzie jak poślad.Jeśli się nie mylę to ziarno by urosło musi mieć wodę.

Nie bedzie. U mnie w zbożach ozimych jest faza dojrzałości mlecznej. A w tej fazie deszczu juz nie potrzeba. Sorry za OT, juz nie wracam do tego tematu
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki bardzo wczesne Dzisiaj, 09:51
  •  

#222 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 11:57

ziemniaki bardzo wczesne http://www.nasze.fm/news,9391

Panowie uprawiający ziemniaki w okolicach Sieradza, najwyższy czas zacząć walczyć o swoje! Kto ma czas i chęci niech przyjeżdża swoim sprzętem i róbmy coś bo tak dalej być nie może!

#223 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:24

ziemniaki bardzo wczesne Nic nie zrobicie.Ziemniak się urodził jak rok temu i cena będzie bardzo niska.Będzie jak rok temu że rolnicy będą oddawać pola by sobie ludzie wykopali ziemmniaki jak kto zechce bo robota i paliwo nie pokryją kosztów sprzedazy., a gdzie opryski nawóz itd ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:38

ziemniaki bardzo wczesne Jeżeli już gdzieś szukamy problemu to w różnicy cen między producentem a handlarzem. Na ryneczkach, targach cena za Irgę 1zł, za Irysa 1,2zł, Denar 0,8zł (w mojej okolicy). Jak handlarz kupi po 0,3zł to jaką ma przebitkę? Właśnie....
Druga sprawa... mamy ziemniaki z importu - z tym należałoby coś zrobić.
Trzecia sprawa... po jaką cholerę zwiększaliście areał wczesnych? W tamtym roku dało się zarobić więc trzeba było posadzić tyle samo i liczyć pieniążki.

Edytowany przez pawelol111, 08 lipiec 2012 - 16:39.

#225 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:43

ziemniaki bardzo wczesne W dawnym sieradzkim areał okrytych był o wiele mniejszy niż w poprzednich latach, ale inne strony skuszone wizją kokosów za wczesne naokrywały tyle że włóknina i folia rozchodziła się na pniu a nawet były na nią zapisy i oto efekty...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#226 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:55

ziemniaki bardzo wczesne sprzeciw przeciw komu? Przeciw sąsiadowi czy kupującemu? Może lepiej podnieść ceny na giełdzie a takim co opuszczają wymierzyć samosąd? Myślę że bardziej skuteczne a sprzedaż się nie zmieni skoro i tak jest słaba. Polityka i tak nic nie zmieni bo unia zaraz zaskarży

#227 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 20:07

ziemniaki bardzo wczesne Narodzie ogarnij się !!! sklepy typu biedronka inter czy lidl cena ok 90gr w sklepach ,,rodzinnych'' 1-1.20 z podwórza od gospodarzy 80-1 nie wiem jak u was ale u nas nie ma tyle ziemniaków pod krzakiem jak w zeszłym roku do tego dochodzą deszcze którym wielu pozalewało i dużo nie miało jeszcze pryśnięte na zaraze , myśle że na jesień cena będzie bo dużo się na wczesne rzucilo, przynajmniej teraz rośnie z dnia na dzień a ja narazie kopie tylko dla siebie chociaż mnie cisną klijęci żebym już zaczoł jednak wole poczekać żeby ładnie nabrały masy jedno jest pewne i tak nie strace bo moji odbiorcy mnie szanują za jakość i wyrobioną już renome , sami z siebie dorzucają $ i karzdy jest zadowolony :D jak juz powtarzałem pośrednik ma zawsze najlżejszą kase... jagby były po 0.50 czy nawet 1 zł to też by kupił i też by sprzedał tylko że teraz to zaje...cie zarabia ;[

Edytowany przez Arturo, 08 lipiec 2012 - 20:19.

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#228 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 20:50

ziemniaki bardzo wczesne W odmianach uprawianych na zbiór jesienny uważam ,że plony będą dużo niższe niż przed rokiem.Część hobbistów nie wykonała żadnej ochrony .Na moich polach przy identycznej agrotechnice co w tamtym roku plon zapowiada się skromniejszy.I oby tak było u wszystkich, mniej towaru to lepsze ceny zimą.

#229 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 05:49

ziemniaki bardzo wczesne Tu winę ponoszą tylko rolnicy. Wola sprzedać 100 woreczków po 2zł/15kg, niż 50 woreczków po 4zł/15kg, bo sprzedałem więcej niż sąsiad. Jak by wszyscy trzymali pożądna cene to by teraz nie było płaczu, a handlarz i tak by musiał od was kupować bo z zagranicy wszystkiego nie sciągną. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem. Najtaniej ziemniaki sprzdawałem po 4zł/15kg, ale tylko około 5t reszta droższa.

#230 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:27

ziemniaki bardzo wczesne

. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem.

Gdyby każdego rolnika było stać tak jak ciebie żeby wywalić do lasu 1300 zł to ceny były by lepsze, ale że nie każdy jest taki zamożny jak ty to mamy co mamy...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:10

ziemniaki bardzo wczesne Czyli lepiej sprzedawać za psie pieniądze,poniżej kosztu i nich przemytnicy zarabiają 200-300%.Odnośnie zamożności polskiego rolnika,to fabryki nie wyrabiają się z produkcją maszyn i ciągników ,a sprzedawcy wciąż podnoszą ceny bo im się drzwi nie zamykają . Sprzedaż bije rekordy,kryzysu na wsi nie widać.Wszyscy narzekają ,a jak pojawia się jakaś działka na sprzedaż to licytują się jeden przez drugiego.Polskiego rolnika nie wykończyli ruske to i unia nie wykończy,chyba że sami siebie wykończymy nadprodukcją i przeskakiwaniem z uprawy na uprawę ,bo akurat rok temu coś płaciło.

#232 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:12

ziemniaki bardzo wczesne

Tu winę ponoszą tylko rolnicy. Wola sprzedać 100 woreczków po 2zł/15kg, niż 50 woreczków po 4zł/15kg, bo sprzedałem więcej niż sąsiad. Jak by wszyscy trzymali pożądna cene to by teraz nie było płaczu, a handlarz i tak by musiał od was kupować bo z zagranicy wszystkiego nie sciągną. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem. Najtaniej ziemniaki sprzdawałem po 4zł/15kg, ale tylko około 5t reszta droższa.

A nie lepiej nawozic jakieś pole? Zawsze cos w tym ziemniaku jest.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#233 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:32

ziemniaki bardzo wczesne Ziemniaki jadalne ok 10-12% skrobi zastosowane na pole w ilości ok 10 ton ( nie więcej) ma wartość nawozową na ok 500zł nawozu NPK. Na jesieni liczyliśmy na uczelni tylko nie pamiętam ile tam było % N:P:K.

Także bardziej się opłaca sprzedać po 10gr kilogram ( luzem jak lecą z pola oczywiście) niż je na to pole wywieźć . Każdy zrobi jak zechce .
wschodni koniec mazowsza.

#234 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:32

ziemniaki bardzo wczesne

Zawsze cos w tym ziemniaku jest.

No, na przykład choroby.

#235 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:24

ziemniaki bardzo wczesne z praktyki wiem że ziemniak jest idealnym nawozem. Co prawda ja nie wywoziłem tylko nie zebrałem więc zostało ich trochę więcej jak 10 ton. Ale znam takich co wywożą. Oczywiście pod zboża. I raczej są zadowoleni.
Pytanie z innej beczki. Ze względu na wysokie przyczepy kosz w annie mam podniesiony maksymalnie do góry. Cała taśma idzie teraz płasko. Czy można opuścić kosz na te niższe otwory a górę kosza podkręcić tak żeby dało się na tą przyczepę ładować? W takim przypadku podłoga w koszu będzie złamana. Nic taśmie nie będzie?

#236 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:39

ziemniaki bardzo wczesne Wczesną wiosną wywiozłem do lasu około 20 ton, w kopcu mi troche zmarzły na około i nie przebierałem tylko ładowałem cyklopem wszystko i do lasu, zmarzniętych i mokrych było około 5t, reszte można było "sprzedać" (jeżeli 2zł/15kg to sprzedaż). Sprzedaż jesienna po 50gr/kg, pokryła mi koszty uprawy i jeszcze spory zysk z tego miałem, na wiosne nie liczyłem ze coś sie zarobi. Wszytkich wykopanych ziemniaków to sprzedałem około 75%. Na pole nie wywioze bo mi dziki w zbożu bedą ryły.

#237 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 07:45

ziemniaki bardzo wczesne Ja mniej niż za 6 zł worek nie będę sprzedawał. Miałem wykopać wszystko do 15 sierpnia, a zostanie jescze ok 5 ha wczesnego. Wole wykopać na jesieni i poczekać do wiosny. Jeśli dalej będą po 2 zł za worek to woole wywalić na pole, chociaż zaoszczędze na nawozie. Nie będę napychał kieszeni przerzutnikom. Tryeba si trosyke yastanowi co si robi. A tak na gieldzie slyszalem jak na gieldnie handlarze strzasza rolnikow ze bedzie worek na jesieni po 1zł, to prawie ze wciskaja handlarzowi po 2 zł. Wstyd!

#238 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 10:35

ziemniaki bardzo wczesne Bo chłop jest ciemny, głupi i zawistny. Wstrzymać kopanie przez 2 dni i cena będzie. Po 1 zł nie sprzedam nawet pół worka. Ziemniaka wbrew pozorom nie ma dużo bo sporo narozrabiała pogoda + susza na wschodzie. Na rynku dziś po 1 zł ziemniaczki kupowałem, a jakie dobre.

#239 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:00

ziemniaki bardzo wczesne u mnie 4,5 ha już wykasowane. Zgniły. W nicoli i satinie 4 oprysku już nie zrobię bo wjechać się nie da. Zaraza zje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:21

ziemniaki bardzo wczesne Dziś ponoć (ojciec opowiadał) w tv siali propagandę że ziemniaki po 7gr. Rolnicy już desykują. Chociaż nie wiem czy jeśli faktycznie tak by było chciałoby sie komuś jeszcze ładować pieniądze w desykacje.

U mnie dziś poszedł na trzeci zabieg pyton po którym za 3h spadł mały deszczyk a 5h od zabiegu większy :/ I jeszcze po mospilanie stonka franca wylazła miejscami.