goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafiozo    31

Nie wiem jak w waszych stronach, ale na sieradzu przykrytych ogrom, niedobitki jeszcze wczoraj przykrywali. :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

u nas też okryć nie brakuje... a jak tam wschody ? moje już sie powoli pokazują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

chyba w tym toku jest rekord jeśli chodzi o nakrycia u mnie tez jak nigdy tak ze 2 razy tyle cie tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

rosną ładnie te sadzone 8 marca pod perferki. No nie powiem bo ziemniaka wczesnego jest pełno w okolicy gdzieś o 50ha (to co z domu widzę u sąsiadów) pod włókniną wiięcej niż rok temu:/ Tania cena na wiosnę każdy zamiast sprzedać to sadził i mamy efekt. ale największym draństwem są przechowalnie ,one powoli niszczą towar sezonowy bo "każdy trzyma" na lepszą cene a potem sprzedać komu nie ma bo kupiec też ma przechowalnie i też trzyma a potem wjadą młode  i ludzie młode biorą a starę na obore.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zalezy od tego ile będzie rumuńskiego na rynku jezeli malo to cena powinna się utrzymac a jezeli duzo to nasi rolnicy uwala cene szybko a na targowiskach mysle ze cena się utrzyma na dobrym poziomie. U mnie juz maja okolo 10 cm wysokosci jezeli pogoda będzie sprzyjac na 15 maja będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

16 marca sadzone,  przykryte 22 marca agrowłókniną ,  zaczynają się pojawiać i dostały pierwszy strzał przymrozku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bede trzymal jak dlugo sie da poki nie bedzie goraca mocnego narazie zapowiadaja zimne noce i święta zimowe takze kiepska pogoda i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Elo, nie wiem czy dobrze pytam...

Czym po sadzeniu ziemniaków je prysnąć od chwastów i kiedy? 

Chodzi mi o jadalne dla siebie, kilkanaście arów. Na pewno będę miał komosę, szarłat, powój polny wiem o Linuronie i chlomazonie, te wystarczą? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Jak dziś u was noc? U mnie temperatura całą noc trzymała sie poniżej zera a nad ranem spadła do -6. Niestety nic nie przetrwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Włóknina 23 i 19 obie ustąpiły temperaturze. Jeszcze pod 23 to te większe przetrwały a te całkiem małe blisko ziemi padły, 19 nic nie pomogła. Woj. mazowieckie zachodnia część. Podobno w Łódzkim było jeszcze gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no to ładnie sie zapowiada a to dopiero początki na ten tydzień pewnie wyrówna w całej polsce w czwartek bo najwięcej zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

U mnie niby ta noc była najgorsza już teraz ma być łagodniej, ale faktycznie ma być jeszcze ostro w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co u was slychac jak.ziemniaki sie maja u mnie ciezko ale sie trzymaja podobno czwartek ma byc najgorszy pytanie ile wytrzymaja pod folia perforowana nie wiem czy nie bede dokrywac agrowloknina matko czegos takiego.malo kto sie spodziewal ja mam nadzieje ze halny wroci szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

"kwiecień plecień bo  przeplata trochę zimy trochę lata,,  przysłowie sprawdziło się w 100%  całe rano dymałem  z grabiami miedzy tunelami bo zalegają tam ciężkie i mokre warstwy śniegu i cały czas sypie. Może wytrzymają ziemniaki pod perferką te mrozy ale znacznie przychamuje wegetacje,pobieeranie nawozu przez rośline itd,  u mnie o 5 rano -3 było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Panowie co u was slychac jak.ziemniaki sie maja u mnie ciezko ale sie trzymaja podobno czwartek ma byc najgorszy pytanie ile wytrzymaja pod folia perforowana nie wiem czy nie bede dokrywac agrowloknina matko czegos takiego.malo kto sie spodziewal ja mam nadzieje ze halny wroci szybko

pod folia bardziej zmarzna niz pod włókniną

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieradzkim jeszcze spokojnie, narazie mrozu nie było, przynajmniej w okolicach Warty, zobaczymy co dzis w nocy i jutro, część nakryta folią i włókniną ale reszta w rękach Boga. Cos czuje ze w tym roku nie musi być zle z cena ale okaze sie ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj