Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowego ciągnika Dylemat

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:07

Kupno nowego ciągnika Dylemat Witam rozważam kupno nowego ciągnika

mowa o Belarus 1025.4 , Pol-Mot10014 H
czy może coś innego

Obecnie Posiadam Ursus MF 235, Zetor 7211, MTZ 82 96r

nie wiem jakos nie bardzo do mnie przemawia Silnk Perkinsa w Pol-Mocie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowego ciągnika Dylemat Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:13

Kupno nowego ciągnika Dylemat Oczywiście że lebszy polmot od belarusa... Pewnie widziałeś belarusa w środku, bida z nyndzą :D W polmocie za te pieniądzze można powiedzieć żę jest jakiś komfort. Silniki w polmocie są podobno oszczędne. Układ napędowy od Valtry A.

#3 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:17

Kupno nowego ciągnika Dylemat bez przesady ;]z ta nędzą
mój mtz82 nigdy mnie nie zawiódł , jedna wada nie mogę uszczelnić siłownika i regulatora siłowego
mi się wydaje, że taki Belarus dłużej posłuży niż Pol-Mot ?

Belarus ma większy udźwig na TUZ coś 4500
Silnik MMZ nie do zajechania , natomiast Perkins Delikatny Motor wiem jak u mnie jest Ursus MF 235 to Silnik już robiony z 2 razy i dalej nie ma mocy, czasem sam ma problemy z wyjechaniem pod górkę na pusto :P

Edytowany przez flywin, 07 luty 2012 - 10:25.

#4 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 07 luty 2012 - 10:28

Kupno nowego ciągnika Dylemat Oba są przeciętne ale gdybym miał wybierać to bym wziął Pol-mot. Z resztą dowiedz się czy będziesz miał możliwość zarejestrowania Belarusa, bo nie spełniają one norm emisji spalin i podobno w tym roku nie można ich rejestrować.
Kolega wyżej chyba trochę przesadza z tą delikatnością silnika, a już na pewno z tym, że ciągnik nie może na pusto pod górkę wjechać. To świadczy albo o niedbałości o ciągnik albo o tym, że nie bardzo umie się posługiwać maszynami...

Edytowany przez Pawel1344, 07 luty 2012 - 10:30.

#5 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:30

Kupno nowego ciągnika Dylemat z Tego co wiem to owszem ale te stare czyli EURO II bo te nowe to maja Silniki EURO III
ogólnie słyszałem , złe opinie na temat POL-MOTU , a ktos wie jak teraz jest z tymi Belarusami z 1025.4?

a teraz z innej beczki jak z częściami do Pol-motu, bo do Belarusa tanie są ;]

Edytowany przez flywin, 07 luty 2012 - 10:42.

#6 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:45

Kupno nowego ciągnika Dylemat Kolego flywin jeżeli Ty piszesz że robiłeś remont dwa razy MF i na pusto nie ma siły podjechać pod górkę to przestaje czytać Twoje puste posty i innym radze to samo...

#7 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:47

Kupno nowego ciągnika Dylemat @ozon87 ja nie robiłem ,robił ktoś inny i ktoś , spieprzył robotę bo jest uszczerbek na tuleji na 2 cylindrze

#8 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:55

Kupno nowego ciągnika Dylemat @flywin czyli wiesz który ciągnik wybrać a więc po co pytasz?:)

#9 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:01

Kupno nowego ciągnika Dylemat Farmer242 wiesz pytam , bo zawsze może akurat polmot będzie , czym więcej się dowiem tym będę bardziej przekonany co kupić?także czekam na opinie od ludzi co wybrać

Edytowany przez flywin, 07 luty 2012 - 11:01.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2012 - 11:11

Kupno nowego ciągnika Dylemat Jak Ty się będziesz sugerował opinią ludzi co kupić, no to gratuluje, jeden Ci powie bierz tego a drugi tamtego i tak w koło Macieju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:13

Kupno nowego ciągnika Dylemat Masz jednego Mtza i wiesz że to dobry ciągnik a więć jeżeli szukasz ciągnika do pracy i nie zależy ci koniecznie na słuchaniu radia i ochłody klimy to bierz belarusa, nie mam jednego ni drugiego wiem też że nie powinno kierować sie opiniami że sasiada brata szwagier powiedział, to pomimo wiecej posiadaczy Belarusów chwali niż narzeka a z posiadaczami Pol-motów wręcz odwrotnie. Choć pozornie pol mot wydaje się lepszą ofertą.

MAT912 Właśnie dobrze mówi.

#12 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:15

Kupno nowego ciągnika Dylemat wiem ze dobrze ale skąd mam wiedzieć jak sie sprawuje POL-MOT ,może akurat być lepszy

#13 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:19

Kupno nowego ciągnika Dylemat Niestety żeby się dowiedzieć jak się sprawuje musisz go kupić a się przekonasz. A tak serio pogadaj z ludźmi którzy użytkują te traktory, jedź zobacz pogadaj a się czegoś dowiesz, napewno ktoś w okolicy ma.

#14 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:27

Kupno nowego ciągnika Dylemat w tym problem ,że nie ma sa tylko 82 lub Pronar82SA co najwyżej w sklepie rolniczym
znalazłem ciekawostkę na temat Belarusa iż wszystkie Belarusy z XXXX.4 Series są na Common Rail Bosha

http://www.maszyny.d...ignikow-belarus

Edytowany przez flywin, 07 luty 2012 - 11:36.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2012 - 11:38

Kupno nowego ciągnika Dylemat @flywin a kto Ci powie chociaż by miał taki ciągnik, że on się źle sprawuje, zawsze będzie najlepszy.
To jest trochę tak jak byś pytał którą wybrać dziewczynę - biała czy czarną a może żółtą, bo ktoś może ma to będzie wiedział która się lepiej sprawuje i jeden Ci powie bierz białą a drugi bierz czarną, bo nie ma lepszej.
Chociaż by Ci ktoś mimo najlepszych chęci chciał pomóc, radząc - bierz tego, jest naprawdę dobry, a Ty przypadkiem trafisz na jakiś felerny albo nie spełni Twoich oczekiwań i co powiesz - ale mi do radzili.

#16 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:42

Kupno nowego ciągnika Dylemat wiesz chodzi mi jakie sa plusy i minusy między tymi 2 ciągnikami ,bo Ursusa nie ma co Porównywać bo to to samo co Polmot w obecnej chwili

#17 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:17

Kupno nowego ciągnika Dylemat Ja uwazam tak jak @Farmer242 masz mtz wiesz co to za maszyna, ja już 8 lat szlifuje mtz 82 a i złego słowa na niego nie powiem żadnych awarji, spalanie zadowalające, cześci jak za darmo, każdy wyremontuje bo jest prosty jak konstrukcja cepa, uciąg ma zadowalający bo mam też deutza o 20 km "silniejszego" a w pługu czy cieższym transporcie mtz nie zostaje w tyle wiec jak dla mie wybór masz prosty bo tu masz pewniaka.

#18 Share Przemek6140

Przemek6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:mechanika,leśnictwo,rolnictwo

Napisany 07 luty 2012 - 13:25

Kupno nowego ciągnika Dylemat Ja na twoim miejscu kupił bym MTZ a z resztą porównaj sobie ceny za cene nowego Pol-Mota kupisz sobie nowego MTZ-a 1025.4 z nowym turem i całym osprzętem do niego :) Przecież masz MTZ-a i wiesz jak się sprawóje to po co kurować wynalazki i później złapiesz się za głowe i powiesz jaki ja byłem głupi :D mogłem brać MTZ-a ;)

#19 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2012 - 13:59

Kupno nowego ciągnika Dylemat wszędzie gdzie widzę to1025.4 to ok 140tyś PLN nowy , Parczew , jestem ciekaw jak Firma GRAND

na allegro jest za 118 tyś z 2011 roku

Edytowany przez flywin, 07 luty 2012 - 14:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share barka

barka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2012 - 07:25

Kupno nowego ciągnika Dylemat Ja osobiście przed kupnem każdej maszyny poczytałbym opinie na forum.Dodatkowo trzeba sprawdzić cenę i dostępność części.Każda rzecz może się zepsuć i dlaczego trzeba ją kupić w drogim serwisie?A nie np. na a.....gro.Dodatkowo mam pytanie a co z książkami , poradnikami typu sam naprawiam ....Może chodzi o to , żeby awaria czujnika ,wężyka kosztowała bo to jest czarna magia dla ciemnego chłopa.A wtedy dobry bajer i kasa do kieszeni.

Dodaj odpowiedź