Zaloguj się, aby obserwować  
flywin

Kupno nowego ciągnika Dylemat

Polecane posty

flywin    1

Witam rozważam kupno nowego ciągnika

 

mowa o Belarus 1025.4 , Pol-Mot10014 H

czy może coś innego

 

Obecnie Posiadam Ursus MF 235, Zetor 7211, MTZ 82 96r

 

nie wiem jakos nie bardzo do mnie przemawia Silnk Perkinsa w Pol-Mocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Oczywiście że lebszy polmot od belarusa... Pewnie widziałeś belarusa w środku, bida z nyndzą :D W polmocie za te pieniądzze można powiedzieć żę jest jakiś komfort. Silniki w polmocie są podobno oszczędne. Układ napędowy od Valtry A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1
Napisano (edytowany)

bez przesady ;]z ta nędzą

mój mtz82 nigdy mnie nie zawiódł , jedna wada nie mogę uszczelnić siłownika i regulatora siłowego

mi się wydaje, że taki Belarus dłużej posłuży niż Pol-Mot ?

 

Belarus ma większy udźwig na TUZ coś 4500

Silnik MMZ nie do zajechania , natomiast Perkins Delikatny Motor wiem jak u mnie jest Ursus MF 235 to Silnik już robiony z 2 razy i dalej nie ma mocy, czasem sam ma problemy z wyjechaniem pod górkę na pusto :P

Edytowano przez flywin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6
Napisano (edytowany)

Oba są przeciętne ale gdybym miał wybierać to bym wziął Pol-mot. Z resztą dowiedz się czy będziesz miał możliwość zarejestrowania Belarusa, bo nie spełniają one norm emisji spalin i podobno w tym roku nie można ich rejestrować.

Kolega wyżej chyba trochę przesadza z tą delikatnością silnika, a już na pewno z tym, że ciągnik nie może na pusto pod górkę wjechać. To świadczy albo o niedbałości o ciągnik albo o tym, że nie bardzo umie się posługiwać maszynami...

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1
Napisano (edytowany)

z Tego co wiem to owszem ale te stare czyli EURO II bo te nowe to maja Silniki EURO III

ogólnie słyszałem , złe opinie na temat POL-MOTU , a ktos wie jak teraz jest z tymi Belarusami z 1025.4?

 

a teraz z innej beczki jak z częściami do Pol-motu, bo do Belarusa tanie są ;]

Edytowano przez flywin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego flywin jeżeli Ty piszesz że robiłeś remont dwa razy MF i na pusto nie ma siły podjechać pod górkę to przestaje czytać Twoje puste posty i innym radze to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

@ozon87 ja nie robiłem ,robił ktoś inny i ktoś , spieprzył robotę bo jest uszczerbek na tuleji na 2 cylindrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1
Napisano (edytowany)

Farmer242 wiesz pytam , bo zawsze może akurat polmot będzie , czym więcej się dowiem tym będę bardziej przekonany co kupić?także czekam na opinie od ludzi co wybrać

Edytowano przez flywin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ty się będziesz sugerował opinią ludzi co kupić, no to gratuluje, jeden Ci powie bierz tego a drugi tamtego i tak w koło Macieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

Masz jednego Mtza i wiesz że to dobry ciągnik a więć jeżeli szukasz ciągnika do pracy i nie zależy ci koniecznie na słuchaniu radia i ochłody klimy to bierz belarusa, nie mam jednego ni drugiego wiem też że nie powinno kierować sie opiniami że sasiada brata szwagier powiedział, to pomimo wiecej posiadaczy Belarusów chwali niż narzeka a z posiadaczami Pol-motów wręcz odwrotnie. Choć pozornie pol mot wydaje się lepszą ofertą.

 

MAT912 Właśnie dobrze mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

wiem ze dobrze ale skąd mam wiedzieć jak sie sprawuje POL-MOT ,może akurat być lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

Niestety żeby się dowiedzieć jak się sprawuje musisz go kupić a się przekonasz. A tak serio pogadaj z ludźmi którzy użytkują te traktory, jedź zobacz pogadaj a się czegoś dowiesz, napewno ktoś w okolicy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@flywin a kto Ci powie chociaż by miał taki ciągnik, że on się źle sprawuje, zawsze będzie najlepszy.

To jest trochę tak jak byś pytał którą wybrać dziewczynę - biała czy czarną a może żółtą, bo ktoś może ma to będzie wiedział która się lepiej sprawuje i jeden Ci powie bierz białą a drugi bierz czarną, bo nie ma lepszej.

Chociaż by Ci ktoś mimo najlepszych chęci chciał pomóc, radząc - bierz tego, jest naprawdę dobry, a Ty przypadkiem trafisz na jakiś felerny albo nie spełni Twoich oczekiwań i co powiesz - ale mi do radzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

wiesz chodzi mi jakie sa plusy i minusy między tymi 2 ciągnikami ,bo Ursusa nie ma co Porównywać bo to to samo co Polmot w obecnej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja uwazam tak jak @Farmer242 masz mtz wiesz co to za maszyna, ja już 8 lat szlifuje mtz 82 a i złego słowa na niego nie powiem żadnych awarji, spalanie zadowalające, cześci jak za darmo, każdy wyremontuje bo jest prosty jak konstrukcja cepa, uciąg ma zadowalający bo mam też deutza o 20 km "silniejszego" a w pługu czy cieższym transporcie mtz nie zostaje w tyle wiec jak dla mie wybór masz prosty bo tu masz pewniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek6140    2

Ja na twoim miejscu kupił bym MTZ a z resztą porównaj sobie ceny za cene nowego Pol-Mota kupisz sobie nowego MTZ-a 1025.4 z nowym turem i całym osprzętem do niego :) Przecież masz MTZ-a i wiesz jak się sprawóje to po co kurować wynalazki i później złapiesz się za głowe i powiesz jaki ja byłem głupi :D mogłem brać MTZ-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1
Napisano (edytowany)

wszędzie gdzie widzę to1025.4 to ok 140tyś PLN nowy , Parczew , jestem ciekaw jak Firma GRAND

 

na allegro jest za 118 tyś z 2011 roku

Edytowano przez flywin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barka    0

Ja osobiście przed kupnem każdej maszyny poczytałbym opinie na forum.Dodatkowo trzeba sprawdzić cenę i dostępność części.Każda rzecz może się zepsuć i dlaczego trzeba ją kupić w drogim serwisie?A nie np. na a.....gro.Dodatkowo mam pytanie a co z książkami , poradnikami typu sam naprawiam ....Może chodzi o to , żeby awaria czujnika ,wężyka kosztowała bo to jest czarna magia dla ciemnego chłopa.A wtedy dobry bajer i kasa do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Witam:)

Chciałem was sie poradzić którego MTZ belarusa wybrać...Bo mam dylemat i po przeczytaniu kikudziesiećiu forum mam już mentlik w głowie;/

Wieć rozwarzam na takimi wersiami:

MTZ Belarus 952(1)

MTZ Belarus 952(2)

MTZ Belarus 952(3)--> Ale to chyba plastik

MTZ Belarus 1025(2)

MTZ Belarus 1025(3)

Dodam że: ciągnik chce kupić nowy, dokupić tura ,agregat ścierniskowy,płóg 4(chyba bo nie wiem jaką w koncu moc bedzie miał ten MTZ;/),agregat uprawowy. I to by było na tyle. Dodam też że posiadam gospodarstwo rolne o powieszni do 20/ha. Obecnie mam C-330,C-360+tur, ale już mnie męczą te ciągniki i chce mieć coś mocniejszego. I właśnie który z tych byl by dla mnie dobry i do orki (teren górzysty), i do tura. I jak z awaryjnością. Dodam że kupie to na mlodego rolnika i prosze o waszą pomoc i doświadczenie gdyż za małą mam wiedze jeszcze....

Z góry dzięki;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj