Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie grzybicy u bydła

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek6140

Przemek6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:mechanika,leśnictwo,rolnictwo

Napisany 07 luty 2012 - 09:48

Zwalczanie grzybicy u bydła Witam mam takie pytanie czy nie wie ktoś jaki jest najlepszy sposób zwalczania grzybicy u bydła mlecznego ? W jakim stadium najlepiej jest ją zwalczać bo dopiero zaczyna się pojawiać i jakimi prwparatami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie grzybicy u bydła Dzisiaj, 19:40
  •  

#2 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:11

Zwalczanie grzybicy u bydła Kolego sam tego domowymi sposobami nie zrobisz. Udaj się do weterynarza on na pewno posiada jakiś płyn, którym będziesz musiał przecierać tą grzybicę 2 razy dziennie. Miałem tak u swojego psa. Zaczął gryźć się nad ogonem, zaczęła wypadać mu sierść i gryzł to miejsce strasznie. Ale od smarowania tego miejsca to po jakiś 2 tygodniach znikło zupełnie. Najlepiej zrób to jak najszybciej, bo szkoda aby zwierze się męczyło ;)
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#3 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:08

Zwalczanie grzybicy u bydła Pryskalem Imaverolem - dziala bardzo dobrze.

#4 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 07 luty 2012 - 12:37

Zwalczanie grzybicy u bydła Fungiderm w aerozolu,ale o niebo jest lepsza maść Fungidermin,smaruj dwa razy na dzień i zmiany na skórze tracą się szybko.

#5 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2012 - 13:29

Zwalczanie grzybicy u bydła najlepiej przeszczepić całe stado szczepionką bovitrichovac, można szczepić chore i zdrowe. grzybica powinna dać do myślenia, bo sama z siebie nie występuje, konieczne jest np. wilgoć, zbyt dużo zwierząt na metrze, brak wentylacji, stres, po czynniki żywieniowe, brak witamin i inne.
uwaga bo przenosi sie na ludzi i b ciężko ją wyleczyć!!! nie mówiąc już jeśli zarazi sie kobieta... dlatego te zabiegi pryskania, smarowania proponuje robić w rękawiczkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:45

Zwalczanie grzybicy u bydła ja narazie uzywam maści miejscu smarowania widac zmiany skóra z siwej stała sie naturalna, lecz chyba to bedzie za mało będzie trzeba zastrzyki
:)

#7 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 08:21

Zwalczanie grzybicy u bydła trzeba od razu zaszczepić maścią w jednym miejscu wyleczysz a za dwa tygodnie w drugim znowu się pojawi tylko szczepionka i po dwóch tygodniach powtórzyć

#8 Share Dajana28

Dajana28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 12:05

Hej wszystkim !

chciałabym się poradzić Was bo ostatnio zauważyłam że 3 sztuki na 8 - które są w chlewie mają trychofitozę .

Dzisiaj zakupiłam bovitrichovac i zamierzam im podać - proszę o radę : czy podać tylko tym chorym czy lepiej wszystkim w celu zapobiegawczym ??

i tam jest napisane na opakowaniu że "Zawartość otwartego opakowania bezpośredniego należy zużyć w ciągu 14 dni." to znaczy że jeśli już "wkłóję się" w butlę i po 2 tygodniach powtórzę to już dłużej nie mogę przetrzymywać leku w lodówce ?

#9 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 07:08

14 dni to czternaście . Czemu przechowujesz w lodówce ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share polacyrobacy

polacyrobacy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 10:47

14 dni to czternaście . Czemu przechowujesz w lodówce ? 

Bo tak jest napisane w warunkach przechowywania tego leku. Dziwna sprawa, bo czas przechowywania użytych szczepionek jest zazwyczaj liczony w godzinach. Tak czy inaczej producent musiał to sprawdzić, więc pozostaje nam mu zaufać.

Szczepimy wszystkie - na butelce jest dawkowanie lecznicze i profilaktyczne. Jedyna znana mi komercyjna szczepionka o takim zastosowaniu.