Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniaki na targu, bez PiORiN?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 06 luty 2012 - 14:28

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Witam.
Dostałam w spadku 2 h ziemi, chciałabym na nich posadzić ziemniaki - dla mnie, dla rodziny. Czy nadwyżkę ziemniaków mogę sprzedawać na targu bez "rejestracji" ich w PiORiN ? Jestem zarejestrowana w KRUSie, opłacam składki, nie pracuję, nie zajmuję się polem, bo jest ono dzierżawione. Kilka lat temu mój dziadek zajmował się ziemniakami, posiadał on numer nadanz przez PiORiN, ale nie wiem czy potrzebował go dlatego, że prowadził sprżedaż obwoźną i miał dużą ilość ziemniaków, czy potrzebnz jest on przy nawet najmniejszej ilości?
Z góry dziekuję.
Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Dzisiaj, 13:30
  •  

#2 Share stas1506

stas1506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:25

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Pozwolenie jest potrzebne tylko w wypadku sadzeniaków.

#3 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 luty 2012 - 18:53

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? każdy co wprowadza ziemniaki do obrotu musi być zarejestrowany. Bez rejestracji możesz produkować na własne potrzeby. I dzisiaj się dowiedziałem przez przypadek że ten co wprowadza swoje płody do sprzedaży powinien być także w sanepidzie zarejestrowany.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:25

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? W sanepidzie to tylko wypelniasz zgłoszenie robisz sobie ksero i po robocie.

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:02

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Bibi najprościej dla Ciebie będzie jeżeli masz niedużo tych ziemniaków jeżeli poszukasz w swej okolicy kogoś kto ma papiery na sprzedaż ziemniaków i mu je odsprzedaż, a on dalej ich wprowadzi do obiegu, jeżeli ta osoba podejmie to ryzyko, bo ryzykuje swoje papiery i reputacje... ziemniaki muszą po prostu być zadbane...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:06

Ziemniaki na targu, bez PiORiN?

I dzisiaj się dowiedziałem przez przypadek że ten co wprowadza swoje płody do sprzedaży powinien być także w sanepidzie zarejestrowany.

jeszcze sanepid? wskażcie mi proszę jakieś podstawy prawne, trochę się oczytam

#7 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 06 luty 2012 - 21:17

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? jaki sanepid :blink: , przy normalnej uprawie ziemniaka jadalnego żeby sprzedawać trzeba być zarejestrowanym w piorin i co roku robisz aktualizacje, a sanepid to jak robisz obierane. wiem bo miałem kontrole z piorin-u odnośnie chorób dokładnie bakteriozy pierścieniowej i raka ziemniaczanego. wynik był negatywny, jak by był pozytywny to cała partia danej odmiany ziemniaka gdzie wykryli chorobę musi być skasowana a kasę jakaś oddają ale nie wiem ile i jak to liczą bo nie miałem z tym styczności, a i dodam że masz zakaz produkcji pyra przez następne trzy lata. :wacko: po tym okresie znów próba gleby i jak jest ok to wtedy możesz zacząć sadzić. :rolleyes: także nikomu nie polecam.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#8 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:33

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? http://piorin.gov.pl...d/D20080272.pdf

Na ostatniej stronie jest wszystko napisane

#9 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 07 luty 2012 - 14:09

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Dzieki. Czy wiecie moze czy do PiOTiN trzeba sie zgloscic rok wczesniej, czy w tym samym roku w ktorym chce sadzic ziemniaki? Mozna zglosic przed sadzeniem, czy juz po? Czy trzeba czekac jakis czas, zeby zgloszenie zostalo przyjete?
Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#10 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:23

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Najpierw idziesz rejstrujesz sie jako producent rolny, płacisz jakąś kase (nie pamiętam ile to jest). Wojewódzki inspektorat nadaje ci numer. Po zasadzeniu ziemniaków idziesz do PIORiN robisz zgłoszenie na jakich działkach zasadziałeś ziemniaki, jaka odmiana, skad sadzeniak i inne takie. U nas wymagają jeszcze mapę z zaznaczeniem gdzie jest to pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:02

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? jak znajdę linka to podam. Zresztą mozna zadzwonic do sanepidu to powiedzą
Ja jestem producentem malin i piorin kiedyś w związku z jakąś bakterią w szwecji wysłał moje dane do sanepidu. I tym sposobem musiałem się zarejestrowac jako producent malin. Bo sanepid musi wiedziec gdzie np się je przechowuje przed sprzedażą i np czy toaleta jest dostępna

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:28

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? co do ziemniakow i bakteriozy pierścieniowej to u nas takia się przyczepila to sprzedawać można bo to tylko ona zmniejsza plon ale 3 lata karencji na pole tzn zakaz uprawy w tym miejscu i trzeba z 2 lata pod rząd wymieniać ziemniaki (swoich nie sadzić )

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:38

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? odnośnie do wspomnianych instytucji to chciałbym wstawić ziemniaki do dystrybutorów pasz, bo kilku ma dobre lokalizacje - towar sprzedawałbym ja, wynajmowałbym tylko powierzchnie, czy w związku z powyższym PIORiN bądź Sanepid mogą się do mnie przyczepić (nie wiem jak mój koncept ma się do kontaktu ziemniaków z paszami, ale zakładam, że przy oddzieleniu nie powinno być problemów),

znalazłem wstępne informacje http://www.wsse.bial...awy-bezporednie
po bardziej wyczerpujące informacje zgłoszę się już bezpośrednio do sanepidu

Edytowany przez kissmy..., 28 luty 2012 - 14:11.

#14 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:02

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? Witam. Ja się od nie dawna zajmuje rolnictwem i jeszcze wielu rzeczy nie wiem. np nie wiedziałm o konieczności posiadania numeru rejetracyjnego na ziemniaki i sprzedałam je do zakładów ziemniaczanych które ani słwoem nie wspominały o tym numerze. noi doczekałam sie kary z PIORIN. czy któs wie jak można sie odwołać?? jak by nie patrzec 2 tys piechotą nie chodzą a zwłaszcza w tym roku kiedy tych kartofli nieszczęsnych nie chce nikt kupować

#15 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 11:22

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? od każdej decyzji można się odwołać, masz na końcu decyzji to napisane,
mozesz sprobowac o darmową poradę, często takie są udzielane

#16 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 13:19

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? A gdzie szukać takiej porady?

Edytowany przez milanreal1, 18 marzec 2012 - 12:39.
caps lock

#17 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 07:28

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? zgłoś sie do izby rolniczej, nieraz maja dyzury prawników

#18 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:43

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? w końcu odważyłem się zasięgnąć języka w sanepidzie i w przechowalni muszę mieć zmywalne ściany i posadzkę, zaplecze socjalne (osobna szatnia, toaleta - zimna i ciepła woda), wentylację itp http://eur-lex.europ...04R0852:PL:HTML (załącznik II), chyba przerzucę się na kopcowanie

#19 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 05:16

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? musisz teoretycznie. Praktycznie nic ci nie mogą zrobić bo do niczego tonie jest potrzebne. Chyba że konfekcjonujesz w małe opakowania to już jest produkcja żywności. Polskie przepisy to paranoja. Kapustę i ogórki jak kisisz i sprzedajesz w beczkach to nic sanepid do ciebie nie ma ale jak już pakujesz w małe opakowania to jesteś producentem żywności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 13:45

Ziemniaki na targu, bez PiORiN? a jakie są konsekwencje niezgłoszenia i brak zapewnienia odpowiednich warunków magazynowych i sanitarnych?