Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność wczesnego bobiku

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 luty 2012 - 12:12

Opłacalność wczesnego bobiku Witam. Mam pytanie. Która uprawa lepiej mi się opłaci. Wczesny bobik na ~~20 czerwca czy polowy na ~~5 lipca.
Wiem, że na wczesny muszę większy dać nakład. Na początek w tym roku planuję 15 arów. Dziś idę jeszcze do wójka pogadać czy by mi wyhodował sadzonki w szklarni. Później w pole i przykryć włókniną. Muszę kupić włókninę, bo dopiero zaczynam przygodę z warzywami no i pewnie wójek troszkę będzie chciał za wyhodowanie sadzonek.. Może macie podobne przypadki? Przedstawcie jak to jest u was z kosztorysem tego planu.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność wczesnego bobiku Dzisiaj, 22:15
  •  

#2 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:10

Opłacalność wczesnego bobiku Kolego chyba ci chodzi o bób a nie bobik
Rolnik z powołania :-)

#3 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 luty 2012 - 01:08

Opłacalność wczesnego bobiku Racja. A to nie jest to samo? W moim regionie normalnie mówimy na to bober, ale na forum czytałem bobik, to napisałem bobik, choć z nazwą bobik nigdy wcześniej się nie spotkałem http://www.google.co...=1t:429,r:3,s:0
żeby nie było niejasnośći.

Dogadałem się z wójkiem. Wychoduję sadzonki w szklarni w cieple :) myślę żę po 20 marca wskoczę z nim w pole. Ciekawe jak pogoda. Teraz muszę tylko zrobić ziemię na doniczki do sadzonek. Ziemia + torfa + azofoska i będzie lux :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#4 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego po troszku

Napisany 08 luty 2012 - 12:17

Opłacalność wczesnego bobiku Witam ja co roku sedzę około 30 arów bobu około 15 bedę pikował co mogę doradzić to odpowiednia odmiana bobu np bizon lub aquadulce lub witkiem-manita co roku jeden z nich jest wczesniej zależy od wiosny czesc pikuje w doniczkach resztę w skrzynkach plastikowych i sadzę sadzarką do kopusty ja pikuję w starm drewnianym domu oczywiscie jest tam piec na początku pale potem hartuję przed wysadzeniem w pole .bób kupuję w internecie nigdy od rolnika przed sadzeniem stosuję na chwasty command póznego bobu sadzę wiecej polecam odmianę histal strąki okoł 35cm albo winsor pod bób stosuję obornik kurzy ele się rozpisałem :D

#5 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:26

Opłacalność wczesnego bobiku 15 lutego będziesz już pikował?? To którego w pole z nim wejdziesz?

Edytowany przez bizonbs, 08 luty 2012 - 19:27.

#6 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:03

Opłacalność wczesnego bobiku Witam myslę ze około 15. 03 mozna bedzie sadzic mam zapiski rok 2008 ruszczenie 5.02.2008.sadzenie 17.03.2008.odmiana tobbób choc wtedy troszkę wybujał rok 2011ruszczenie 5,03. sadzenie 30.03 .ten był ok,jeszcze zobaczą jak bedzę pogoda wiadome jak bedą mrozy to sie pikowanie opóżni ,tak na spokojnie to trzeba liczyć około 30 dni na odpowiednią sadzonkę .

#7 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:12

Opłacalność wczesnego bobiku Zależy pod czym będziesz miał. Ja będę miał w szklarni i jest tam palone więc na koniec marca będę miał raczej sadzonkę gotową. Ja to zakiełkuję ziarna na 5 marca. 6 pikowanie. Ważne jest żeby nie wydziczało, bo będzie lipa.

#8 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 luty 2012 - 08:02

Opłacalność wczesnego bobiku Witam pamiętaj jeszcze o zahartowaniu sadzonki przed wysadzeniem w pole mozna jeszcze zamoczyc bób przed pikowaniem i jestes 6 dni do przodu z sadzonką no i zaprawic jak nie jest zaprawiony no i nie zapomnij o oprysku na robaka jak zacznie kwitnąć :blink:

#9 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 luty 2012 - 00:49

Opłacalność wczesnego bobiku Tak bober będę moczył, aby zaczął kiełkować. Mam pytanie. A długo hartujesz sadzonkę? W ogóle opisz mi jak u Ciebie przebiega proces hartowania. Słuchaj jak mam w szklarni to później może pod tunel i będzie ok. Napisz mi ile dni przed wysadzeniem robisz hartowanie i gdzie w jakiej temperaturze. Co do robali. Ja odrazu po zapikowaniu opryskam nurellą lub bi. I przed wysadzeniem to samo. Później dopilnować jedynie w razie mszycy i będzie chyba ok.
Ziemie do pikowania będę mieszał z torfą no i dam tam azofoski. A pod bober i tak posieje troszkę jeszcze mocznika i będzie lux. Pierwszy raz uprawiam bober, więc co napiszesz będzie dla mnie jak najbardziej ważne.

#10 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 luty 2012 - 08:41

Opłacalność wczesnego bobiku Witam sadzonkę chartuję około tygodnia przed sadzeniem czyli przenoszę do chłodnego pomieszczenia gdzie temperatura jest około 10 stopni pod tunel powino byc tyko otwieraj na dzien obydwie strony żeby był przewiew ja chartuje w tunelu lub wynoszę na dzien na polę i przykrywam włukniną zaprawiać mozesz przed sadzeniem ale jak zacznie kwitnoć to oprysk na strąkowca co 7 dni bo jak nie to bedziesz miał dziury w bobie a co do mszyc to dawno go sprzedasz zanim się pokazą,do pikowania używam podłoża do warzyw jakie kupie i nigdy wiecej nic nie dodaję zadnego nawozu zeby go nie przypalic potem woda co dzien rano mocznik w pole powinien byc wrazie czego zawsze mozna zasilic saletrą wapniową .tyko pamientaj o odnianie wczesnej z polskich bizon lub witkiem-manita sprawdzone są około 7 dni wczesniej .co do opłacalnosci to róznie od 18zł do14zł za pierwszy jak do tej pory .a z tego co widzę w pogodzie to pikowanie się opózni ziemia się jusz ogrzewa doczeka się pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 luty 2012 - 16:34

Opłacalność wczesnego bobiku Ja mam zamówioną odmianę bizon. O hartowaniu tak właśnie też myślałem. Słuchaj, a co stosujesz na strąkowca?

#12 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:01

Opłacalność wczesnego bobiku Na srtonkowca stosuje decis lub karate tyko oprysk wieczorem dwa do trzech oprysków .

#13 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:06

Opłacalność wczesnego bobiku Pogoda nas nie rozpieszcza na razie. W tym roku na którego już planujesz w pole wyruszyć? Jeśli będę 5 marca pikował zakiełkowane ziarna bobru, to przez 4 tygodnie będą dobre do sadzenia?

#14 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:33

Opłacalność wczesnego bobiku No 4 tygodnie na pewno bedą ja tesz na początku marca myślę jaka by nie była pogoda bo do 6 tygodni mozna go trzymac jak zapikuję to dam znac i jak powschodzi to rzucę fotki wszystko zalezy od pogody ja częśc przykrywam agrowukniną reszta w polę

#15 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 luty 2012 - 00:54

Opłacalność wczesnego bobiku Ok też postaram się coś wstawić. No rok temu ten pod włókniną był szybszy niż ten bez około 9 dni nawet. 2 lata temu była różnica 4 dni ponoć. Niby nic, ale zawsze o 4 dni do przodu.

#16 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:19

Opłacalność wczesnego bobiku Witam sezon czas zacząć na początek 25 kg zapikowane reszta w poniedzałek :lol:

#17 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:16

Opłacalność wczesnego bobiku No szybko startujesz. Ja za tydzień. :) Dużo doniczek wyszło Ci z 25kg?

#18 Share wiersz

wiersz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:26

Opłacalność wczesnego bobiku Witam mam takie paletki jest tam 45 doniczek cos około 50 sztuk reszte pikuje w plastikowych skrzynkach to jdzie szybko a już mam to sprawdzone i niema problemu z przyjęciem sie przy sadzeniu w samych doniczkach to by zajeło bardzo dużo miejsca ziemi poszło 9 worków 80 litrowych

#19 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:52

Opłacalność wczesnego bobiku No plastikowe super sprawa. Ja jednak robię foliowymi jeszcze. Za rok może sobie tez plastikowe tacki kupię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:10

Opłacalność wczesnego bobiku W tym roku muszę posiać trochę bobu i mam kilka pytań co do tego mianowicie jakim siewnikiem to siać, oraz jaki jest optymalny termin siewu dla nasion nie podkiełkowanych?