Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super sposób dla starszych ciagników !

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 luty 2012 - 09:34

Super sposób dla starszych ciagników ! Witam wszystkich zmarzniętych ! :)
Przeglądałem alle... i znalazłem cos takiego :

http://odsiebie.pl/f...7903_1.jpg.html

i to jest znakomity sposób na podgrzanie misy pod ciągnikiem w takie mrozy ! :)
Ja do swojej 80-tki którą muszę rozpalić co 2 dzień podłożyłem 2 pustaki i przed rozpaleniem podkładam ten "taboret" i po kilku minutach pali na dotyk ! :)

Załączone miniaturki

• 18337903_1.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Super sposób dla starszych ciagników ! Dzisiaj, 15:51
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:41

Super sposób dla starszych ciagników ! Chłopie ten sposób jest znany odkąd wymyślono silnik i gdy nie mógł odpalić jak nadeszła pierwsza zima :D , zamiast palnika może być to puszka po konserwie ze szmatkami nasączonymi ON, lub palnik, z resztą nie przyszło ci do głowy jak odpalają silniki przy -40 czy -50 na syberji czy północnej skandynawi za kołem podbiegunowym? tylko palnik, ogień a zamiast rozrusznika elektrycznego silnik benzynowy jak w pile czy kosiarce...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 luty 2012 - 10:49

Super sposób dla starszych ciagników ! albo lepiej zainstalować grzałkę od parnika w misce olejowej,lub w bloku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:52

Super sposób dla starszych ciagników ! no tak ale widzicie grzalke w bloku, szmaty do podpalania, a tu wystarczy wydac 70 zl i jaka wygoda a przy reszcie ile to roboty... chodzilo mi o to wlasnie o wygode :)

#5 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 luty 2012 - 10:57

Super sposób dla starszych ciagników ! Tylko tu jest otwarty ogień jak się nie mylę
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#6 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 luty 2012 - 12:10

Super sposób dla starszych ciagników ! no tak ale nic sie nie dzieje przynajmniej [niech wam bd] u mnie :P

Edytowany przez pablo18, 06 luty 2012 - 14:32.

#7 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 luty 2012 - 12:13

Super sposób dla starszych ciagników ! kolego zajrzyj do słownika wyrazów obcych i zobacz co oznacza słowo bynajmniej...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#8 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 06 luty 2012 - 12:18

Super sposób dla starszych ciagników ! http://bynajmniej.pl...ie-przynajmniej
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#9 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 luty 2012 - 12:55

Super sposób dla starszych ciagników ! sposób ok ale jak sinik suchy;) w starszych ciągnikach czesto występuje problem przecieków, wycieków, zapocenia się silnika. Podchodząc z ogniem to można taki ciągnik łatwiej spalić niż odpalić ;) wg mnie lepsza grzałka;)

#10 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 luty 2012 - 13:08

Chłopie ten sposób jest znany odkąd wymyślono silnik i gdy nie mógł odpalić jak nadeszła pierwsza zima :D , zamiast palnika może być to puszka po konserwie ze szmatkami nasączonymi ON, lub palnik, z resztą nie przyszło ci do głowy jak odpalają silniki przy -40 czy -50 na syberji czy północnej skandynawi za kołem podbiegunowym? tylko palnik, ogień a zamiast rozrusznika elektrycznego silnik benzynowy jak w pile czy kosiarce...

Napewno tak- przedwszystkim grzalki, rzadkie oleje, silniki benzynowe jako rozruszniki, przystosowane ON no i swiece plomieniowe, zarowe w kolektorze ssacym.

baby coraz czesciej dajesz popis swojej fantazji, a mialem Cie na za madrego czlowieka.

Edytowany przez egal, 06 luty 2012 - 13:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:21

Super sposób dla starszych ciagników ! Panie i panowie komplikujecie sprawę ,czysto bezpiecznie kupujecie za kilkadziesiąt zł prosty grzejnik z nadmuchem podkładacie pod miskę idziecie na śniadanie i pół godziny starczy aby blok już był ciepławy

#12 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:30

Super sposób dla starszych ciagników ! tylko grzałka w układzie chłodzącym i żadnych taboretów. Grzałka nagrzewa płyn który cyrkuluje po całym silniku podgrzewając głowicę, a pośrednio wtryski i przewody paliwowe nag silnikiem.Jak zrobisz 40 stopni silnik to nie ma szans by nie zapalić. Miałem takie grzałki w 2 ciągnikach i smiech było w mrozy.Oczywiście podstawa to nie zostać z letnim paliwem przy -30 bo wtedy to juz nic nie pomoże.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 16:06

Super sposób dla starszych ciagników ! I myślisz, że taka grzałka o mocy 500 W rozgrzeje cały 6 cylindrowy silnik do 40* przy - 25*? W Ursusach gdzie fabrycznie montowana jest grzałka dużej mocy jest inaczej, dokładane grzałki 400-500W to już nie to samo i w bardzo dużych mrozach mogą nie wystarczyć.

#14 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:42

Super sposób dla starszych ciagników ! Mi koleś robił grzałki do 4cylindrowców to po 2tyś wat, a do 6 180km to powiedział kupić 3 grzałki po 2000W, ale nie zrobiłem tej jeszcze.
Grzałki stosuję te od 10 lat z powodzeniem, a gotowanie oleju to chyba pomysł nie z tej epoki. :o

Edytowany przez farmermf, 06 luty 2012 - 18:44.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 19:03

Super sposób dla starszych ciagników ! Przy takiej mocy to już co innego, problemem jest tylko upchnąć takiego potworka w bloku, bo miejsca nie ma tam zbyt dużo. Do tego odpowiednie zasilanie, podłączenie 6 kW przez złodziejkę nie przejdzie ;) .

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:16

Super sposób dla starszych ciagników ! Często gęsto widzę jak ludzie bunkrują swoje auta w garażyku pod domem a ciągniki jak te psy na mrozie :D -ja mam super patent na odpalanie ciągników nawet przy -30 i wiecej stopniach-ciągniki stoją w garażu pod domem (tzn. nie jest to jakiś wjazd w dół tylko tzw. wysoka suterena)-grzałek nie trzeba itd.A samochody to po prostu nie te słynne Tedei tylko zwykłe benzyny więc nie ma problemu...
PS.Ale na chwalipietę wyszedłem :D

#17 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:19

Super sposób dla starszych ciagników ! W bloku nie upycham grzałek tylko w obiegu zewnętrznym , lub obiegu dodatkowym(w mtz) , do 6000W to projekt był z nie rdzewki robić taką skrzynkę grzewczą, ale nie używam tego ciągnka wcale zimą to i tak projekt się zawiesił.

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:35

Napewno tak- przedwszystkim grzalki, rzadkie oleje, silniki benzynowe jako rozruszniki, przystosowane ON no i swiece plomieniowe, zarowe w kolektorze ssacym.

baby coraz czesciej dajesz popis swojej fantazji, a mialem Cie na za madrego czlowieka.

a w czym tym razem objawiła się moja fantazja? grzałki są stosowane gdy mamy dostęp do prądu, a gdy nie mamy to co wtedy?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:56

Super sposób dla starszych ciagników ! Witam panowie ja mam taki problem że na jesieni już mi nie palił ale wydaje mi się że to rozrusznik albo szczotki ..
Na jesieni a co gadać o zimie wczoraj podeszłem i sprawdzam nawet nie drgnął ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:04

Często gęsto widzę jak ludzie bunkrują swoje auta w garażyku pod domem a ciągniki jak te psy na mrozie :D -ja mam super patent na odpalanie ciągników nawet przy -30 i wiecej stopniach-ciągniki stoją w garażu pod domem (tzn. nie jest to jakiś wjazd w dół tylko tzw. wysoka suterena)-grzałek nie trzeba itd.A samochody to po prostu nie te słynne Tedei tylko zwykłe benzyny więc nie ma problemu...
PS.Ale na chwalipietę wyszedłem :D

No nie każdego stac na benzynę 2.8 w qatro. :D . Biedaki się musza meczyć w TD :D
Co do ciągników to ja mam komfort bo nie muszę wcale zapalać, o ile jakiś mieszczuch nie przeceni możliwości trakcyjnych swego passata. :D
@boby, a ja myslałem że Tusk to już w całym kraju zapewnił elektryczność?

Edytowany przez farmermf, 06 luty 2012 - 20:06.

Dodaj odpowiedź