X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:21

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Witam czy ktoś już w swoim ciągniku zastosował pompkę elektryczna zasilającą paliwową zamiast tej fabrycznej mechanicznej ,kiedyś miałem 3p i niekiedy po wymianie filtra sporo musiałem pompować ręcznie aby odpowietrzyć ostatnio u kolegi w Fergusonie 5465 zapowietrzył przy okazji wymiana filtrów i było sporo pompowania ,podjechał jeden znajomy i mówi załóżcie elektryczną on założył do swoich trzech różnych marek,ja mam teraz farmtraca pompka przykręcona na trasie od zbiornika do filtra założone wężyki prosta sprawa dwa kabelki przekręcasz kluczyk idzie prąd i pompuje ,myślę że troszkę znający się rolnik przerobi to sam pompka koszt ok 150-200zł według mnie do zastosowania w prawie każdym ciągniku ,mam jeszcze stary ciągnik pompka prawdopodobnie była by do wymiany jak postoi z tydzień muszę przed odpaleniem popompować bo inaczej po kilkunastu sek zgaśnie ,ktoś już przerabiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Dzisiaj, 11:14
  •  

#2 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:06

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Kolego co to za ciągnik .pompka elektryczna prawdo podobnie zdała by egzamin ale nie rozwiąże twoich problemów z odpalaniem bo nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia w wysokości 135barów dla c330 czy 165 dla c360 np. A powodem nie odpalania na 80% są zużyte zaworki w pompie wtryskowej te pod króćcami wyjściowymi

#3 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:02

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Kolega chyba mnie nie zrozumiał mi nie chodzi nic nie kombinować przy pompie wtryskowej tylko np.w Fergusonie zamiast pompki zasilającej tej kałatajki z przeponą wstawiasz elektryczną u mnie w Farmtracu jest to rurka wielkości mniejszej od puszki piwa przekrecasz kluczyk prąd dochodzi i pompuje przez filtry do wtryskowej pompy a ta już do wtrysków

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:23

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej nie wiem co za różnica czy pompka elek. czy mech.jak działa mech.to po co kombinować-a jeżeli ciśnienie po jakimś czasie ucieka z pompy wtryskowej może warto spojrzeć na zaworek przelewowy w pompie wtryskowej-niesprawny zaworek powoduje właśnie takie efekty że zapalić zapali lecz po kilku sekundach gaśnie-zapowietrza się.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:34

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej

Kolega chyba mnie nie zrozumiał mi nie chodzi nic nie kombinować przy pompie wtryskowej tylko np.w Fergusonie zamiast pompki zasilającej tej kałatajki z przeponą wstawiasz elektryczną u mnie w Farmtracu jest to rurka wielkości mniejszej od puszki piwa przekrecasz kluczyk prąd dochodzi i pompuje przez filtry do wtryskowej pompy a ta już do wtrysków

Tą kałatajkę :rolleyes: powinieneś zostawić, w niej są zworki utrzymujące paliwo w instalacji na odcinku zbiornik - filtry. Każdy osobowy ma teraz pompkę elektryczną i nie ma problemu ani przeciwskazań by taką założyć(szczególnie tam gdzie jest daleko i pod górkę ;) od zbiornika do silnika)

#6 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 07 luty 2012 - 13:32

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej nie wiem jakie maja do sprzedania np na allegro ale te od samochodów osobowych się do ciągnika nie nadają bo one muszą mieć chłodzenie i dla tego zanurzone są w zbiorniku. z tego co się orientuje to w niektórych golfach czy innych tej marki są pompki elektryczne zewnętrzne które pracują na wolnym powietrzu że tak powiem.ale pomysł nie zły np do kombajnu który ma zbiornik nisko i daleko od silnika też by znalazła zastosowanie

Edytowany przez robert983, 07 luty 2012 - 16:16.

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:45

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Taka?
http://allegro.pl/po...2071014679.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:22

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej no to taka mogła by być tylko ta cena trochę odstrasza ale jeśli komuś będzie potrzebna to ją kupi ja bym wolał uszczelnić przewody[podkładki miedziane wymienić] i zreperować pompkę oryginalną wyszło by taniej a paliwo żeby nie opadało zastosować zawór zwrotny miałem taki w maluchu i paliwo mi nie opadało palił bez problemu

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:52

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Ale tu już cena lepsza : http://allegro.pl/po...2050616666.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:33

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej A orientuje się ktoś jakie ciśnienie daje ciągnikowa pompa zasilająca?
Wydaje mi się, ze wystarczyło by 1 bar.

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2012 - 19:53

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Na str. 10 tego pdf-a

http://mamala.po.opo...w_TRiL_nr_2.pdf

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:20

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Tak jak myślałem od 1 do 3 barów czyli spokojnie można by założyć taką zewnętrzna pompke od benzyniaka mpi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:49

Pompka elektryczna zamiast mechanicznej Pompki elekt. montowane w baku mają ten plus, że łatwo się odpowietrza bo zalane paliwem.
Pytanie jak zaciąga paliwo pompka która jest sucha, a paliwo daleko w baku.
Dobra gdy ktoś ma niewielkie problemy z cofaniem się paliwa, bo pompka dosłownie w 2 sekundy uzupełni brak i zacznie pompować na przelew zanim zapalimy.
Gdy zapalamy ze świecą płomieniową to płomień pojawi się jeszcze przed kręceniem silnikiem, bo paliwo będzie pod ciśnieniem w układzie.
Jak ktoś dużo dłubie przy ciągnikach może takową pompkę zakupić do testów np. oryginalna pompka zasilająca prawdopodobnie kuleje, podpina elektryczna. Jak wszystko dobrze pracuje wiadomo za co się wziąć.

Na pewno nie przyda się komuś kto chce odpalić diesla na pych bez aku. już nie zapali.