tumek19

Kosiarki Listwowe

Polecane posty

Tomasz78    1029

Kolego to trzeba było pisać że chcesz za darmo ,może ktoś się trafi ,bo my interesu nie zrobimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Haha nieporozumienie ta kosiarka to meduza z lat 90tych 165cm szerokosci ,tylko odległość pozostaje problemem bo ja z okolic Gniezna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

jak by ktos mial kose do kosiarki listowej do chetnie kupie bo mi przy tegorocznej akcji siankosy kosa sie zlamala podczas koszenia. jak cos to na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Czy ktoś rozbierał w osie, ten korpus z wałkiem na którym jest z jednej strony koło pasowe z drugiej koło zamachowe z targańcem? Czy od strony targańca powinno być jedno łożysko czy dwa obok siebie? Ja remontuję to u siebie i wg. instrukcji powinny być dwa łożyska 6007 od strony targańca i jedno łożysko 6206 od strony koła. U siebie rozebrałem i było jedno 6007 i jedno 6206. Drugiego tam nie wcisnę, bo komuś kiedyś coś się posypało i strasznie pokiereszowało wałek i tuleję w środku. I nie wiem czy bruzdy w tulei powodujące że nie wcisnę drugiego łożyska to były fabryczne, czy może wina starego rozlecianego kiedyś łożyska.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

u  mnie też to się posypalo w zeszlym roku, ale nie rozbieralem tego, tylko na zlomie kupilem cala tą obudowe z targancem, kolem zamachowym i pasowym i wymienilem całośc, ale jeśli w instrukcji jest napisane że tam są 2 łożyska to raczej powinno tak byc. pewnie jak się komuś to kiedyś rozsypalo to i potarło i porysowało obudowe i wsadzil tylko 1 aby chodzilo

 


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam, kupiłem używana kosiarkę" ose" zapiołem do mojego rusinka T-25 i wyszło kilka problemów , pierwszy taki ,że jak podnosze kosiarke to rama sie dzwiga po chwili kosa ale na tyle mało ,że koniec leży na ziemi.Nie moge jechać ani cofnąc bo złamie , jak to wyregulować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Podciągając sprężyne z tego co pamiętam i skreć cięgło ramienia od strony kosy aby rolka na ramieniu maszyny lepiej ciągła do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ewentualnie skróć łańcuch trzymający listwę po podniesieniu, albo rozkręć górny łącznik, wtedy kosiarka przechyli się do tyłu i będzie szybciej podnosić kosę. sprężyna o której pisze kolega wyżej służy tylko do odciążenia listwy podczas pracy, czyli żeby mniej naciakała na ziemię podczas koszenia i regulacja też sprężyny nic ci nie da.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

myślę ,że kosa słabo naciska, bo "skacze" faluje podczas jazdy, może też dlatego że ugór który kosiłem jest nie równy, kiedyś zaorane ściernisko i zostawione,wiec może wystarczy regulacja górną śrubą, lub skrócenie łańcucha o 1 ogniwo starczy ?. chciałbym też wykosić łęty+trawa w ziemniakach podobno się da ,pasuje zeby ta kosa leżała poziomo równo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

skrócenie o 1 ogniwo powinno pomóc i to sporo. co do koszenia w ziemniakach to nigdy tego nie przktykowałem, ale mysle jakby ustawić badnety czubkami bardziej do góry to jakoś by szło


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

no dzięki, będę próbował i dam znać,tylko jak narazie to niema co kosić, nawet trawa usycha z tego upału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

Orientuje się ktoś gdzie kupię targańca do kosiarki konnej? Pisałem do kilku hurtowni i już nie mają, w googlach też nic nie mogę znaleźć i jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, damian0305 napisał:

Orientuje się ktoś gdzie kupię targańca do kosiarki konnej?

sprzedam ci całą:D ,chodzi o tą drewnianą listwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

@witejusCałej kosiarki nie potrzebuję, ale dzięki za chęci 😃 Tak, szukam tą drewnianą listwę(drzewiec) która napędza ostrze. 

Edytowano przez damian0305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

Niby można, ale najlepiej ponoć z akacji której nie posiadam, poza tym byle czym takiego drzewca nie wystrugam. W tym roku już dwa mi pękły, więc do trzech razy sztuka :D Jeżeli rzeczywiście masz na sprzedaż to pisz pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

W ostateczności kogoś poszukam, ale wątpię że komuś będzie się chciało bawić z taką błahostką. Ostatni sezon na tym zabytku i jak na złość musiał pęknąć 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj