Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki Listwowe

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:14

Kosiarki Listwowe Ja wykorzystuję ją do koszenia pierwszego pokosu koniczyny nasiennej, zostaje to na polu i druga ładnie to przerasta.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki Listwowe Dzisiaj, 09:19
  •  

#42 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:43

Kosiarki Listwowe Witam
mam problem posiadam ruska t25 kupiłem niedawno do niego kosiarke listwowa tzn.osa i kosa pekła pospawałem i znowu pekła w innym miejscu:( tak juz 4 razy jestem poczatkujacym i moze robie cos zle ale kosze na 1 biegu wolnym(rolny) rusek bardzo wolno jedzie ale po skoszeniu 0,2h peka ...
Pomocy nie wiem moze ze starosci.kupie jutro nowa kose zabkowana do tej kosiarki moze wtedy nie peknie..
POMOCY POMOCY

#43 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:13

Kosiarki Listwowe Kosy maja to do siebie, że lubią pekać zwłaszcza jak sa dłuzsze i maja spore obciażenie. Kosa wiekowa to też swoje przekosiała.
Najczęściej pękaja tuż przy główce targańca, tam płaskownik ma najwieksze obciążenie.
Przyjżyj się czy sztanga nie ma za dużego luzu w bagnetach.
Dużo tej trawy, wysoka gęsta? Nie zapycha sie na sztandze?
Ostrośc stalek wystarczająca?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#44 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 05:37

Kosiarki Listwowe najważniejsze przy tej kosiarce jest to, żeby żyletki były ostre, i żeby nigdzie nie było luzów. jeżeli jest luz np na łożysku, na targańcu lub gdziekolwiek w miejscu napędu kosy, to miestety, ale i wymiana kosy na nową nic nie pomoże i bezie rwać. także przede wszystkim sprawdz, czy nie ma gdzieś luzów. ja też miałem z tym problem, że rwało kosę w bardzo gęstej trawie. w koncu sie wkur... i skrucilem sztangę na długość kosiarki konnej i jak narazie nie mam z tym żadnego problemu.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#45 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 18:19

Kosiarki Listwowe Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze kiedyś miałem taką do lucerny i skróciłem o 60cm i założyłem targaniec od konnej bo taki miałem ,kośiłem kilka lat bez żadnych problemów.

#46 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:54

Kosiarki Listwowe dziekuje za odpowiedz...
trawa gesta i co ok5metrów musze stawac bo sie zapycha i wtedy nie kosi tylko kładzie trawe robi omijaki:(
zastanawiam sie czy w takim razie inwestowac w nia czy nie kupic rotacyjna 1,6 tylko ze tu nik niema a jak ma to cena z kosmosu..

#47 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:55

Kosiarki Listwowe Dopracuj tę i powinna dawać radę. Widziałem taką trawę gęstą , że rotacyjnej się nowe nożyki chowały i nie cięła, a ciągana konna kosiarka cięła tylko trzeba było ja trochę dociążyć bo po paru metrach kola się ślizgały od obciążenia. Dziwne, ale jedn.
Masz ją w oryginalnej długości?
Skasuj luzy od napędu po główkę kosy. Sztanga w bagnetach powinna być od góry dociskana by ocierać się o bagnety w tedy stalki najlepiej tną.

#48 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:33

Kosiarki Listwowe Skąd jesteś kolego, bo mam rotacyjną za dobrą kasę w miarę w szyku.

#49 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:46

Kosiarki Listwowe kobyłka ile ja cenisz?

#50 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:30

Kosiarki Listwowe Ja chcę 700zł .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:52

Kosiarki Listwowe za 160? to biore mam nadzieje ze z mazowieckiego jestes

daj jakis kontakt

#52 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:43

Kosiarki Listwowe Kolego to trzeba było pisać że chcesz za darmo ,może ktoś się trafi ,bo my interesu nie zrobimy .

#53 Share 4krzysztof4

4krzysztof4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:36

Kosiarki Listwowe hehe chodziło mi czy to mała 130cm czy 160cm ciecia zgadzam sie na 700

#54 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:16

Kosiarki Listwowe Haha nieporozumienie ta kosiarka to meduza z lat 90tych 165cm szerokosci ,tylko odległość pozostaje problemem bo ja z okolic Gniezna.

#55 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 17:45

Kosiarki Listwowe jak by ktos mial kose do kosiarki listowej do chetnie kupie bo mi przy tegorocznej akcji siankosy kosa sie zlamala podczas koszenia. jak cos to na pw

#56 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:40

Kosiarki Listwowe

Czy ktoś rozbierał w osie, ten korpus z wałkiem na którym jest z jednej strony koło pasowe z drugiej koło zamachowe z targańcem? Czy od strony targańca powinno być jedno łożysko czy dwa obok siebie? Ja remontuję to u siebie i wg. instrukcji powinny być dwa łożyska 6007 od strony targańca i jedno łożysko 6206 od strony koła. U siebie rozebrałem i było jedno 6007 i jedno 6206. Drugiego tam nie wcisnę, bo komuś kiedyś coś się posypało i strasznie pokiereszowało wałek i tuleję w środku. I nie wiem czy bruzdy w tulei powodujące że nie wcisnę drugiego łożyska to były fabryczne, czy może wina starego rozlecianego kiedyś łożyska.

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#57 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 08:44

Kosiarki Listwowe

u  mnie też to się posypalo w zeszlym roku, ale nie rozbieralem tego, tylko na zlomie kupilem cala tą obudowe z targancem, kolem zamachowym i pasowym i wymienilem całośc, ale jeśli w instrukcji jest napisane że tam są 2 łożyska to raczej powinno tak byc. pewnie jak się komuś to kiedyś rozsypalo to i potarło i porysowało obudowe i wsadzil tylko 1 aby chodzilo

#58 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 09 sierpień 2015 - 16:40

Kosiarki Listwowe

Witam, kupiłem używana kosiarkę" ose" zapiołem do mojego rusinka T-25 i wyszło kilka problemów , pierwszy taki ,że jak podnosze kosiarke to rama sie dzwiga po chwili kosa ale na tyle mało ,że koniec leży na ziemi.Nie moge jechać ani cofnąc bo złamie , jak to wyregulować ?

#59 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 20:43

Kosiarki Listwowe

Podciągając sprężyne z tego co pamiętam i skreć cięgło ramienia od strony kosy aby rolka na ramieniu maszyny lepiej ciągła do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 05:45

Kosiarki Listwowe

ewentualnie skróć łańcuch trzymający listwę po podniesieniu, albo rozkręć górny łącznik, wtedy kosiarka przechyli się do tyłu i będzie szybciej podnosić kosę. sprężyna o której pisze kolega wyżej służy tylko do odciążenia listwy podczas pracy, czyli żeby mniej naciakała na ziemię podczas koszenia i regulacja też sprężyny nic ci nie da.