tumek19

Kosiarki Listwowe

Polecane posty

Sadek    1116

Chyba nikt Ci lepiej nie wytłumaczy jak sąsiad (poprzedni użytkownik).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

zawieszana (osa). A sąsiada się nie zapytam bo nie żyje 2 lata a kosiarkę kupiłem od jego syna a syn nią nigdy nierobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Bieg to zależy 2,3 lub 4, zależy jaka trawa, sam zobaczysz. Nigdy nie miałem OSY, ale sądzę że co do ustawienia to tak jak rotacyjną, wysokość cięcia się reguluje śrubą i tak myślę, że musisz ustawić łańcuchy od cięgien dolnych ciągnika tak aby kosiarka (kosa) tworzyła kąt prosty z tylnym kołem ciągnika (patrząc z góry).


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wysokość regulijesz praktycznie tylko raz zmieniając położenie płozy na końcu i początku listwy. Na łańcuchy podwieszasz tak żeby na ziemi była tylko listwa a sama maszyna nie szorowała brzuchem po ziemi. Na łączniku ustawiasz by listwa była w miare prosto i tyle. Spokojnie wszystko sam wyczaisz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Witam, chciałbym sprzedać kosiarkę listwową - Osa2. Jestem jej pierwszym właściciele, mam ją od nowości mało używana. Więc teraz pytanie do was. Za ile by można sprzedać ową kosiarkę.? Dodaję do tego kosę ( chyba są nawet 2 w garażu ), wałek przekaźnika, osłonki itp.

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam, Majes897

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Posprawdzaj na allegro ceny , a jak nie to po cenie złomu ją sprzedaj , teraz jest nawet dobra cena złomu więc by się opłacało , takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2954    0

Witam czy na forum jest osoba z okolicy Oleśnicy ,która posiada taką kosiarkę na sprzedaż . Za każdą odpowiedz dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam odświeżę temat.

Mam pytania co do osy.

Gdy zabije się kosa w tej kosiarce to jest w niej jakieś sprzęgło czy coś takiego? Bo w konnej zablokują się koła i się ciągnie za ciągnikiem. Jak to wygląda w tej kosiarce? Bo chyba na paskach klinowych się nie śliźnie.

Czy może jest tak, że zabije się kosa i się tego nie zauważy to musi się wtedy coś urwać czy trzeba mieć wałek ze sprzęgłem? Jeśli ktoś jest w temacie niech napisze.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba musi być jakieś sprzęgło, ale żeby zablokowało to musi Ci coś utknąć pomiędzy bagnetami a kosą,albo jak mi się to często zdaża w konnej na listwie tnącej żyletka zaczepia o bagnet dlatego że są duże luzy i wtedy koła u kosiarki na smyka ciągnę :D Ale słabym puntkem w tych kosiarkach jest targaniec wykonany z drewna żeby w razie ,,W" to on sie urwał niż coś innego. A w Osach to nie wiem ale tu masz więcej informacji ;)

 

http://instrukcja.pl/i/kosiarka_uniwersalna_z_034_osa_2_instrukcja_obslugi_i_katalog_czesci_wymiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja używam jej co rok do cięcia przedplonu (żyta) na kiszonkę do balotów, nie ma lepszej kosiarki to tego, nie trzeba później trząść tylko od razu po podeschnięciu można zgrabiać na wałki.

Zabezpieczenia ani sprzęgła nie ma żadnego, jeśli np. trafi na kamień to powinny się paski ślizgać, tak trzeba ustawić ich napięcie, palić się nie będą bo tam nie ma tak dużych obrotów jak w rotacyjnej.

Ojciec kiedyś zrobił na dwie listwy to mówił, że nie zdawało to za bardzo egzaminu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

osa ma zabezpieczenie jeżeli zaczepi sie listwa to jest podobny mechanizm jak u rotacyjnej

listwa odchyla się do tyłu i luzują się paski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No jak się zaczepi o coś to wiadomo rozkłada się podobnie jak rotacyjna. Ale nie ma nic gdy np. zapcha się kosa lub może jakiś gruby patyk wejdzie w kosę. Ja kupiłem skróconą o 10 cm bo podobno oryginalnie długie na 1,85 łatwo było urwać kosę - tak mówiło większość sprzedających.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kosy to raczej nie urwie najwyżej śliźnie na pasach

Kiedyś ja miałem przez paręnaście lat raz wcięło w kose metalowe sidła (takie zatrzaskowe) to trzeba było od nitować dwa nożyki bo nie dało się wyjąc kosy , pyzatym nic się nie urwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ja kupiłem skróconą o 10 cm bo podobno oryginalnie długie na 1,85 łatwo było urwać kosę - tak mówiło większość sprzedających.

Bo nie przestrzegali jednej generalnej zasady - jak się podnosi ją do góry to koniecznie trzeba wyłączyć WOM. Listwa po podniesieniu się mocno wygina i nożyki zaczepiają o bagnety. U mnie wykorzystywana do koszenia plantacji truskawek po zbiorze - sprawdza się w tej roli doskonale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Ja wykorzystuję ją do koszenia pierwszego pokosu koniczyny nasiennej, zostaje to na polu i druga ładnie to przerasta.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4krzysztof4    0

Witam

mam problem posiadam ruska t25 kupiłem niedawno do niego kosiarke listwowa tzn.osa i kosa pekła pospawałem i znowu pekła w innym miejscu:( tak juz 4 razy jestem poczatkujacym i moze robie cos zle ale kosze na 1 biegu wolnym(rolny) rusek bardzo wolno jedzie ale po skoszeniu 0,2h peka ...

Pomocy nie wiem moze ze starosci.kupie jutro nowa kose zabkowana do tej kosiarki moze wtedy nie peknie..

POMOCY POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kosy maja to do siebie, że lubią pekać zwłaszcza jak sa dłuzsze i maja spore obciażenie. Kosa wiekowa to też swoje przekosiała.

Najczęściej pękaja tuż przy główce targańca, tam płaskownik ma najwieksze obciążenie.

Przyjżyj się czy sztanga nie ma za dużego luzu w bagnetach.

Dużo tej trawy, wysoka gęsta? Nie zapycha sie na sztandze?

Ostrośc stalek wystarczająca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

najważniejsze przy tej kosiarce jest to, żeby żyletki były ostre, i żeby nigdzie nie było luzów. jeżeli jest luz np na łożysku, na targańcu lub gdziekolwiek w miejscu napędu kosy, to miestety, ale i wymiana kosy na nową nic nie pomoże i bezie rwać. także przede wszystkim sprawdz, czy nie ma gdzieś luzów. ja też miałem z tym problem, że rwało kosę w bardzo gęstej trawie. w koncu sie wkur... i skrucilem sztangę na długość kosiarki konnej i jak narazie nie mam z tym żadnego problemu.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze kiedyś miałem taką do lucerny i skróciłem o 60cm i założyłem targaniec od konnej bo taki miałem ,kośiłem kilka lat bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4krzysztof4    0

dziekuje za odpowiedz...

trawa gesta i co ok5metrów musze stawac bo sie zapycha i wtedy nie kosi tylko kładzie trawe robi omijaki:(

zastanawiam sie czy w takim razie inwestowac w nia czy nie kupic rotacyjna 1,6 tylko ze tu nik niema a jak ma to cena z kosmosu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dopracuj tę i powinna dawać radę. Widziałem taką trawę gęstą , że rotacyjnej się nowe nożyki chowały i nie cięła, a ciągana konna kosiarka cięła tylko trzeba było ja trochę dociążyć bo po paru metrach kola się ślizgały od obciążenia. Dziwne, ale jedn.

Masz ją w oryginalnej długości?

Skasuj luzy od napędu po główkę kosy. Sztanga w bagnetach powinna być od góry dociskana by ocierać się o bagnety w tedy stalki najlepiej tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Skąd jesteś kolego, bo mam rotacyjną za dobrą kasę w miarę w szyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj