Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samsung335

samsung335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, muzyka.

Napisany 05 luty 2012 - 12:58

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:18

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Tak się dzieje "od jakiegoś czasu" czy tylko przy tych mrozach - jeśli przy mrozach to być może zamarzła ci odma tzn. rurka pomiędzy filtrami oleju - tam jest przeważnie tłusta maź - i ciśnienie ze skrzyni korbowej ucieka tam gdzie ma lżej porywając ze sobą olej. Masz ponadto najprawdopodobniej uszkodzony czujnik ciśnienia oleju. U siebie wymieniłem i kontrolki nie zapalał ale też cieknął, dopiero następny był dobry (koszt około 11 zł). Co to znaczy "ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne"? Podłączałeś zewnętrzny manometr czy chodzi Ci o poziom oleju?

#3 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 05 luty 2012 - 13:52

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju czujniki w zetorze często przeciekają, a w niskich temp oleju podają że brak jest cieśnienia (mróz -30 :P) ja u siebie już go 2 razy wymieniałem. na korku od wlewu oleju często uszczelka sie "podwija" warto zwrócić na nią uwagę

#4 Share samsung335

samsung335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 luty 2012 - 18:26

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Zaczeło się to dopiero dziać przy mrozach. Podłączałałęm zewnętrzny manometr. Kupię czujnik i uszczelkę to wymienię i problem powinien już zniknąć. Dziękuję za pomoc :)

#5 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 luty 2012 - 19:43

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju wszystko pewnie raz przez mróz dwa ciagnik pracuje pewnie krótko i nie łapie temperatury a wtedy para się skrapla i robi się masełko, tak jak kolega wyżej mogło odme złapać, proponuje zastawić całą chłodnice tekturą szczelnie zawsze to szybciej ciągnik łapnie temp, a termostat też wskazany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:07

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Sprawdź koniecznie tę odmę - czy jest drożna, może zamarzło w śrubie, którą jest przykręcona? Jeśli nie będzie drożna to żadne uszczelnienie nie pomoże. Jak dobrze uszczelnisz korek to może wyrzucić olej np. uszczelniaczem od strony koła zamachowego, a tego byś chyba nie chciał.

#7 Share samsung335

samsung335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:47

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju Tego to bym nie chciał. Dziękuję serdecznie wam chłopaki za pomoc :D

#8 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:20

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju witam. mam taki problem założyłem nową pompę i ciśnienie oleju tak zwiększyło sie że wyrywa aż kubki.prosze oporady jak zmniejszyć ciśnienie

#9 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:40

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju o której pompie piszesz ? Jak podnośnikowej to na deklu ,co jest zamontowana, jest obok zawór bezpieczeństwa , który decyduje o max ciśnieniu w układzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:13

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju założyłem pompe silnikową. nawolnych obrotach ponad 6 atmosfer.

założyłem pompe silnikową i powkręceniu zegara ponad 6 atmosfer