Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z dojarka konwiową

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pietro881

pietro881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:48

problem z dojarka konwiową witam
mam taki problem mam dojarkę konwiową alfa laval i teraz gdy zrobiło się chłodniej mam tak że jak ją włączam to niby wszystko jest ok ale powietrza nie zaciąga nie tworzy podciśnienia muszę ją wyłączyć i znów włączyć wtedy normalnie zasysa powietrze i po chwili już ma właściwe podciśnienie w czym jest problem ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z dojarka konwiową Dzisiaj, 01:34
  •  

#2 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 luty 2012 - 00:53

problem z dojarka konwiową To ci chyba nawaliło to co masz nad deklem od konwi tak pstryka (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

#3 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 05 luty 2012 - 01:00

problem z dojarka konwiową @Dinek94 To jest pulsator ;)

#4 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 luty 2012 - 01:33

problem z dojarka konwiową sprawdź czy pod agregatem ten dzyndzel gumowy od odwadniania zbiornika podciśnienia nie namarzł, no i wlej rzadszy olej do smarowniczki (wa takie mrozy śmiało możesz wlać olej silnikowy 0w40) a jak zrobi się cieplej to pomyśl o dokładnym przeczyszczeniu smarowniczki i wymianie łopatek w sprężarce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2012 - 09:55

problem z dojarka konwiową Wymian łopatek to dość kosztowna sprawa bo gdzieś w granicach 500zł ja radze wyjąć nasmarować i będzie chodziło i chodziło :)

#6 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:31

problem z dojarka konwiową Pod pompą w zbiorniku jest taki zawór, który np. przy płukaniu rurociągu lub gdy dostanie się do niego dużo mleka zamyka się uniemożliwiając zassanie cieczy przez pompę. Jest brudny, zaolejony i przy tych temperaturach może powietrze go jakoś samoczynnie zasysa. Łatwo go zdemontować - wystarczy dość silnie pociągnąć w dół, założyć trochę gorzej ale się da. Wczoraj też przepłukałem zbiornik i dzisiaj rano nie było podciśnienia więc zdemontowałem ten zawór (właściwie to jest chyba pływak) - założę jak się ociepli.

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:37

problem z dojarka konwiową Podmarzają Ci łopatki w agregacie, rozbierz przeczyść i będzie grać. Nie zapomnij wyczyścić smarowniczki, i nalać świeżego oleju, kiedyś zalecany był LUX.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:56

problem z dojarka konwiową

Wymian łopatek to dość kosztowna sprawa bo gdzieś w granicach 500zł ja radze wyjąć nasmarować i będzie chodziło i chodziło :)

no nie zgodzę się
http://dankos.home.p..._VP_70-726.html
za 500 złych, to można kupić kompletną sprężarkę

a LUX jest owszem dobry, ale przy obecnych mrozach nie zaszkodzi nalać czegoś rzadszego