Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obciążniki dla ciągników renault?

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:44

Obciążniki dla ciągników renault? Gdzie te ciągniki mają mieć zamontowane obciążniki tylne? Da się takie gdziekolwiek kupić? Czy trzeba przerabiać felgi do obciążników?
Z odp mi się śpieszy, bo nie wiem czy trzeba będzie balast robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obciążniki dla ciągników renault? Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 04 luty 2012 - 21:06

Obciążniki dla ciągników renault? w renault nie ma czegos takiego jak obciazniki na kolach, nie ma takiej potrzeby, tyl jest dosc ciezki, ogolnie caly ciagnik ma duza mase, a do tego jakos tak pomyslane ze ma dobry uciag

Polska B

#3 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 luty 2012 - 21:30

Z odp mi się śpieszy, bo nie wiem czy trzeba będzie balast robić.

jeżeli masz ciągnik to sam powinieneś wiedzieć najlepiej czy trzeba czy nie trzeba zakładać obciążników.....
Coś mi się wydaje,że koledze @ FanUrsusa nudzi się strasznie w te ferie bo co i rusz zakłada to nowy i nowy temat każdy lepszy od poprzedniego.........

Edytowany przez soltys48, 04 luty 2012 - 21:31.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#4 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 04 luty 2012 - 22:22

Obciążniki dla ciągników renault? dokładnie kolego @soltys48, posiadając taki ciągnik i nie wiedzieć czy wymaga dociążenia, to jest śmieszne. a po drugie co ty chcesz robić tym ciągnikiem że musisz mu tył dociążyć? posiadam Renault i jestem zmuszony powiedzieć że do żadnych prac polowych i pociągowych (i wszystkich innych jakie u mnie wykonuje) nie wymaga dociążenia przedniej osi, a w szczególności tylnego mostu!

#5 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:45

Obciążniki dla ciągników renault? Nie pomyśleliście że może mu tył w turze podnosić, niekoniecznie musi mieć renaulta 120km tylko może z 90km i na przykład podnosi mu tył przy ładowaniu czegoś ciężkiego najpierw go dobrze wysłuchajcie a potem osądzajcie jak na razie nie podał nic konkretnego a masa komentarzy o niczym

Edytowany przez kamin60, 04 luty 2012 - 22:47.

#6 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:59

Obciążniki dla ciągników renault? Nie, to temat jest o niczym a nie komentarze.

#7 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 04 luty 2012 - 23:35

Obciążniki dla ciągników renault? kolego @kamin60 komentarze są jak najbardziej na temat. jak się nie podaje nic konkretnego w temacie który się samemu zakłada to po co zakładać taki temat, jak jest bez żadnego sensu? myślę że każdy z użytkowników którzy napisali coś w tym temacie właśnie pomyślał że być może do ładowacza potrzebne są obciążniki(bo to najbardziej logiczne), więc kolego nie masz do czego się czepiać! ja przecież zadałem pytanie, więc poczekajmy aż @FanUrsusa się wypowie!

#8 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 05 luty 2012 - 08:52

Obciążniki dla ciągników renault? No kurna wkurzyłem się, co mam napisać wypracowanie 5 stron żebyście nie pisali że mi się nudzi? No mam renault 75.14 z turem no i wcale on nie jest ciężki może waży z 3,8t. On jest krótki mam na nim tura on jest dość masywny a do tego chwytak do bel (150kg) i niekiedy bale o wadze powyżej 600kg to trochę się ciężar robi. Z resztą na pusto po prostej na 4x2, po śniegu 10cm tył ma problem z ruszaniem nawet jak jest troszkę więcej to się zagrzebuje. No śmiech na sali, większy uciąg może z 1,5 raza mam w c-360 opony podobnie zużyte coś około 40% jest. A z balem? :) to tylko 4x4 i spokój. No ale widzę że troszkę tuleja od przedniego mostu jest wytarta i wychodzi na wierzch. No bo na niej opiera się niekiedy 4,5t. Kupiłem reno bez żadnych obciążników na tyle ani na przodzie. No z balastem jest kłopot bo w większości prac by mi przeszkadzał. Nawet w zimie bo w garażu się nie zmieści ciągnik + balast, za mały garaż. A w polu gdy ładuję bele to też bo reno ciągałbym przyczepę jak i ładował. No a z balastem to ciężko, nawet nie wiem czy się da. Da się dorobić obciążnik? Jakieś pytania, śmiało piszcie.

Edytowany przez FanUrsusa, 22 luty 2012 - 18:34.

#9 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:21

Obciążniki dla ciągników renault? Niestety jesteś skazany na balast bo nie słyszałem jeszcze o obciążnikach na tylne koła do renaulta. Balas będzie chyba prostszym i tańszym rozwiązaniem, do niego możesz zrobić zaczep i po bele spokojnie możesz jechać no bo chyba zboża na tandemie z balastem nie będziesz woził. Jak to mówią Polak potrafi i zrobić można wszystko tylko czy się to opłaca np. obciążnik na jedno koło 55kg 455zł od jd. Więc ja się radze poważnie zastanowić

Edytowany przez kamin60, 05 luty 2012 - 09:25.

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:37

Obciążniki dla ciągników renault? a po co odrazu od JD, jak mozna z 6czy 8 plytek od ursusa 330 czy 360,
kolego gdybys odrazu napisal ze do pracy z ladowaczem (a nie turem, bo to nazwa polskiego) to byloby latwiej
ktos pisal ze obciazniki z przodu nie sa potrzebne, no moze prawda, ale mi by sie przydaly

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:07

Obciążniki dla ciągników renault? Chcąc żeby to jakoś wyglądało i ważyło trzeba się postarać nie koniecznie od jd może być nawet i od zetora jak się podoba ja podałem tylko przykład

#12 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:54

Obciążniki dla ciągników renault? Przecież felgi w renault mają otwory tak więc lekka przeróbka i coś powinieneś dopasować. Pozostaje jeszcze opcja z płynem (gliceryna) do dętek.

#13 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:40

Obciążniki dla ciągników renault? Dokładnie tak, dorobić coś można na felgi zrobić konstrukcje metalową na te otwory co masz teraz na te mocowania i na te nowe obciążniki, Wszystko jest do zrobienia, wystarczy troszkę czasu i pomysłu. Jednakże tak jak kolega wyżej napisał można też zrobić roztwór do kół. Ja sam mam u siebie zalane koła i myślę że jest to nie głupi pomysł na dociążenie.

#14 Share edi75

edi75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:27

Obciążniki dla ciągników renault? Nie wiem jaki rozmiar szpilek jest w tylnym kole Renaty 75.14RS ale w 106.14 ten sam co w ursusie np 912 itp wiec poszukac i zalozyc. Kolo Gniezna gdzies jest szrot z zetorami i ursusami sprowadzonymi z zagranicy i sprzedawanymi na czesci wiec cos napewno sie znajdzie. Ja do przodu dorobilem uchwyt i powiesilem tylne obciazniki po 28kg kazdy od zetora 7245 bo mi z plugiem troche podskakiwal na drodze.

Załączone miniaturki

• 769.jpg

Edytowany przez edi75, 05 luty 2012 - 13:53.

#15 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:06

Obciążniki dla ciągników renault? kolego @izydor6280 chodziło mi o to że przednia oś w moim Renault nie wymaga "dodatkowego" dociążenia, bo ja na przodzie mam 456kg obciążników(12x38kg). jak dla mnie to praca przy uprawie bez przednich obciążników lub bez obciążnika na przednim TUZ jest nie do przyjęcia, bo to strata ON i czasu(w trudnych warunkach). wracając do tematu, kolego @FanUrsusa nie lepiej było na początku napisać takie opowiadanie, które wszystko wyjaśnia i opisuje. myślę że jak już naprawdę potrzebujesz dociążenia to zrób coś małego na tylny podnośnik, bo na pewno dużo obciążenia nie potrzebujesz. tylne koła nie mają przyczepności po podniesieniu beli no to właśnie z belą jeźdź na przednim napędzie, bo przecież po to on jest. ja farmerem jak wożę bele to tylko i wyłącznie na napędzie(tyłu mi nie podnosi, ale czasami koło potrafi się obrócić jak trafi się ciężka bela

#16 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:08

kolego @izydor6280 chodziło mi o to że przednia oś w moim Renault nie wymaga "dodatkowego" dociążenia, bo ja na przodzie mam 456kg obciążników(12x38kg). jak dla mnie to praca przy uprawie bez przednich obciążników lub bez obciążnika na przednim TUZ jest nie do przyjęcia, bo to strata ON i czasu(w trudnych warunkach). wracając do tematu, kolego @FanUrsusa nie lepiej było na początku napisać takie opowiadanie, które wszystko wyjaśnia i opisuje. myślę że jak już naprawdę potrzebujesz dociążenia to zrób coś małego na tylny podnośnik, bo na pewno dużo obciążenia nie potrzebujesz. tylne koła nie mają przyczepności po podniesieniu beli no to właśnie z belą jeźdź na przednim napędzie, bo przecież po to on jest. ja farmerem jak wożę bele to tylko i wyłącznie na napędzie(tyłu mi nie podnosi, ale czasami koło potrafi się obrócić jak trafi się ciężka bela

Ja nie radze wozić bel na włączonym przodku na twardej nawierzchni bo może się to zakończyć kosztownym remontem przedniej osi

#17 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 06 luty 2012 - 14:46

Obciążniki dla ciągników renault? kolego oczywiście masz rację, ale nie do końca. przy normalnej(spokojnej i uważnej) jeździe nic przedniemu napędowi się nie stanie, oczywiście jak weźmiesz belę(ale i bez niej) i będziesz jeździł 30 km/h(czy więcej) na przednim napędzie no to most na pewno nie wytrzyma. każdy producent pisze w instrukcji obsługi że nie powinno się jeździć po twardej nawierzchni na stale włączonym napędzie, ale każdy wie jak jest, czasami są takie sytuacje że inaczej się nie da.

#18 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:22

Obciążniki dla ciągników renault? No niestety czasem się nie da ale po to jest właśnie przeciwwaga, zauważyłem że nasz twórca tematu to nie jest chyba specjalnym majsterkowiczem bo do tej pory zalał by balast lub coś innego ale on szuka gotowizny a takiego czegoś nie znajdziesz(oczywiście nie obrażaj się nie każdy ma talent i chęci do majsterkowania)

#19 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:06

Obciążniki dla ciągników renault? gotowiznę oczywiście znajdzie w postaci jakiegoś kupnego obciążnika za duże pieniądze, masz rację wielkiego talentu nie potrzeba do zalania jakiegoś balastu(tak jak już pisałem na pewno wielkiego i ciężkiego obciążnika nie potrzebuje), tylko trochę pomysłu i gotowe. ja teraz mam balast w postaci przednich obciążników od Farmera(6x45kg) są one założone na belkę i jakoś jeżdżą, ale mało kiedy tego używam. te obciążniki to taki trochę pseudo balast, też będę konstruował konkretny obciążnik do którego będzie można coś podczepić. pewnie będzie to pospawana jakaś rama ze stojakiem zawieszenia i zaczepem, która później będzie zalana betonem(takie najprostsze rozwiązanie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:27

Obciążniki dla ciągników renault? jesli chce gotowy obciaznik to od Aresa powinien byc idealny, tylko cena pewne kosmiczna a dostepnosc prawie zerowa

Polska B