Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa, licznik litrów

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2012 - 19:59

Dojarka przewodowa, licznik litrów Witam
Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??

Edytowany przez DOMINIK19995, 04 luty 2012 - 19:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa, licznik litrów Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:08

Dojarka przewodowa, licznik litrów Weź krowy pod ocenę użytkowości to przynajmniej raz w miesiącu będziesz miał takie info+inne przydatne informacjo o krowach.

#3 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 luty 2012 - 20:13

Dojarka przewodowa, licznik litrów Albo kup te aparaty co mierzą ile jest kg mleka ceny od 800zł i do każdej dojarki możesz założyć

#4 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:30

Weź krowy pod ocenę użytkowości to przynajmniej raz w miesiącu będziesz miał takie info+inne przydatne informacjo o krowach.

Opłaca się wziąć krowy pod ocenę ?
Jak oni sprawdzą ilość mleka dawaną przez krowę?

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:01

Dojarka przewodowa, licznik litrów Najprościej to się dowiedz czy mleczarnia skupująca od Ciebie mleko dopłaca to tego parę groszy. Przy 20 krowach i odstawie miesięcznie około 10 tys l jeśli mleczarnia dokłada Ci ze 2gr to wychodzisz na lekkim plusie Za metode AT4 (jeden próbny udój miesięcznie) jest coś koło 9zł za sztukę do zapłaty. Ale otrzymujesz w tym tabulogramy, w których jest kupę informacji o krowach i mleku przez nie oddawanych.

Edytowany przez Pawel20, 05 luty 2012 - 17:27.

#6 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:14

Dojarka przewodowa, licznik litrów Jak dla mnie jak jałówek nie sprzedaje to nie widzę sensu prowadzić tej kontroli <_<
Mleczarnia daje 2gr ;)

#7 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:45

Dojarka przewodowa, licznik litrów Nie sprzedaje ale chce kupić ^^ . Jak by ktoś wiedział jałówkę HF z papierami (z pod oceny) w woj śląskim to proszę o kontakt. Szukam i nigdzie nie ma a jeśli są to bardzo daleko ;[ .

Edytowany przez DOMINIK19995, 06 luty 2012 - 20:46.

#8 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 06 luty 2012 - 23:24

Opłaca się wziąć krowy pod ocenę ?
Jak oni sprawdzą ilość mleka dawaną przez krowę?

Sam mam pod oceną i się ciesze z tego bardzo. Mleko sprawdza na hali i przewodówkach mlekometrem (zdjęcie niżej) a na konwiach wagą.

http://www.google.pl...=1t:429,r:6,s:0

W raportach masz:
określenie wydajności mlecznej w laktacji w oparciu o wyniki przeprowadzonych próbnych udojów,
ustalanie zawartości suchej masy mleka oraz zawartości tłuszczu, białka i laktozy w łącznej próbie mleka, pobranej z każdego doju w ramach próbnego udoju,
obliczanie wydajności tłuszczu, białka i laktozy w laktacji, na podstawie określonej wydajności mlecznej oraz ustalonej w kolejnych próbnych udojach zawartości tłuszczu, białka i laktozy,
określenie liczby komórek somatycznych (LKS) będących wskaźnikiem zdrowotności wymienia,
określenie zawartości mocznika w mleku wskazującego na jakość stosowanego żywienia,
określenie użytkowości rozpłodowej poprzez rejestrację min. pokryć, wycieleń lub poronień, płci i liczby urodzonych cieląt oraz okresów miedzyciażowych i miedzywycieleniowych u krów ocenianych,
ocenę cech funkcjonalnych poprzez gromadzenie informacji na temat temperamentu zwierzęcia i szybkości oddawania mleka,
rejestrację pochodzenia bydła w systemie informatycznym,
prowadzenie dokumentacji hodowlanej tj. dokumentów zawierających informacje o zwierzęciu, jego przodkach i potomstwie oraz dane na temat jego wartości hodowlanej i użytkowej.

WYMIERNE KORZYŚCI PROWADZENIA OCENY WARTOŚCI UŻYTKOWEJ BYDŁA RAS MLECZNYCH:

Pełna informacja na temat wyników indywidualnej wydajności mlecznej poszczególnych krów w stadzie, dane w układzie próbny udój, laktacja, rok udostępniana na bieżąco hodowcom w postaci dziesięciu różnych raportów wynikowych. Hodowca ma możliwość wyboru rodzaju raportu i częstotliwości jego wydruku. Dwa z raportów tj. RW-1 i RW-2 dostarczane są hodowcom obligatoryjnie, dla każdego ocenianego stada w ramach opłaty za ocenę. Pozostałe raporty zainteresowani hodowcy otrzymują odpłatnie – cena zgodna z obowiązującym cennikiem PFHBiPM.
Wysoki poziom usług zootechnicznych i laboratoryjnych oraz stały merytoryczny nadzór nad prawidłowością wykonywanej pracy terenowej, stanowiący gwarancję jakości i poprawności wyników prowadzonej w stadzie oceny wartości użytkowej. Laboratoria PFHBiPM świadczą usługi zgodnie z wdrożonym systemem zarządzania – norma PN-EN-ISO/IEC-17025 poświadczonym przez Polskie Centrum Akredytacji.
Nowoczesne i profesjonalne zarządzania stadem w zakresie:
oceny walorów genetycznych zwierząt, pozwalającej prowadzić efektywną pracę hodowlaną i odpowiednią selekcję, a tym samym doskonalenie stada poprzez poprawę cech użytkowych i pokrojowych,
planowania właściwych kojarzeń, brakowania i remontu stada,
programowania optymalnego żywienia zwierząt,
poprawy ilości i jakości produkowanego mleka, a tym samym jego rentowności,
określania kosztów produkcji mleka i dokonywania oceny ekonomicznej stada.
Uczestnictwo w realizacji Krajowych Programów Hodowlanych.
Zwierzęta wpisane do ksiąg bydła hodowlanego ras mlecznych.
Uczestnictwo w wojewódzkich, regionalnych lub krajowych pokazach i wystawach hodowlanych dających możliwość prezentacji posiadanych zwierząt oraz promocji własnego gospodarstwa.
W przypadku sprzedaży - aspekt ekonomiczny w postaci dobrej ceny za wartościowy materiał hodowlany.

Dzięki temu zwiększyłem sobie wydajność.

Więcej info

http://www.pfhb.pl/?
antyfan AF

#9 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:59

Dojarka przewodowa, licznik litrów a czy ocena użytkowości wiąże się tylko z tym, że jałówki będą miały papiery? Może kiedyś tak było, ale teraz gdy hodowla bydła mlecznego jest tak zawansowana to w myśle, że w każdym gospodarstwie te tabulogramy pozwalają na wczesne wykrywanie jakichkolwiek zmian u danej sztuki. Każdy żywieniowiec który ustala dawki pokarmowe dla stada bazuje na tych tabulogramach. U nas ocena użytkowości jest od 1979roku i nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby z niej rezygnować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 07 luty 2012 - 11:17

Dojarka przewodowa, licznik litrów Tak będą miały.
antyfan AF

#11 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:40

Dojarka przewodowa, licznik litrów czy ktoś więcej ma mlekometr u siebie ? jak to sie sprawdza wady i zalety oraz ceny, na targach widzaiłem firmy bentley mini 800 zl brutto, lepszy 1200 netto
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:43

Dojarka przewodowa, licznik litrów ja kupiłem używany DeLaval za 500zł od swojego dilera, ale jeszcze nie podłączyłem, więc nie powiem jak działa.

#13 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:31

Dojarka przewodowa, licznik litrów -- połączono --

Witam
Od jakiegoś czasu szukam urządzenia do pomiaru ilości mleka które mógłbym zamontować bezpośrednio przed zbiornikiem na mleko, a tuż za jednostką centralną. Chodzi mi o jakieś takie większe urządzenie, ponieważ przewód jest o średnicy ok. 3 cm. Proszę o jakieś propozycje, ponieważ znalazłem kilka urządzeń, ale myślę że są za małe, przeważnie są to urządzenia na aparaty udojowe. Pewnie będziecie się pytać dlaczego takich szukam: otóż w ostatnim czasie zauważyłem, że "PAN" z cysterny na mleko, chętnie lubi urywać mi po kilkadziesiąt litrów. Niestety mój zbiornik nie posiada listwy, ani tabelki do odczytu ilości mleka, więc mam problem, który muszę jakoś rozwiązać.

Edytowany przez Marcin91, 04 luty 2013 - 22:36.
dublowanie tematów

#14 Share galinek3140

galinek3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnctwo

Napisany 04 luty 2013 - 20:41

Dojarka przewodowa, licznik litrów siema u mnie tez w chu*** sobie kierowcy lecą i też mam zamiar coś zamatować do pomiaru znalazłem fają rzecz ale drogową taka spokojnie byś założył http://www.autotrade...40/121056640/d.
:)

#15 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:06

Dojarka przewodowa, licznik litrów a wiecie może ile kosztują i gdzie można kupić takie pojedyncze do aparatów udojowych?

#16 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 luty 2013 - 15:24

Dojarka przewodowa, licznik litrów Już 2 miesiące jestem pod oceną i nie żałuje na prawdę warto :)
dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Edytowany przez DOMINIK19995, 24 luty 2013 - 15:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 październik 2013 - 07:36

Dojarka przewodowa, licznik litrów Witam. Ostatnio kupiłem 2 mlekometry podobne do tego środkowego ze zdjęcia http://www.google.pl...ved=0CEQQ9QEwBw
Mógłby ktoś dać jakieś wskazówki co do urzytkowania takiego czegoś bo nie bardzo wiem i nie mam się kogo dopytać
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika