Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ)

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:56

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Pisaliście coś o kopcach. Duże te kopce muszą być, chodzi o wymiary w metrach i jeszcze odległości od budynków, stawów i działek sąsiedzkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Dzisiaj, 05:43
  •  

#22 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2012 - 02:16

powiem tak z własnego doświadczenia

moja gmina złożyła wniosek wkłąd wyniósł około 1500 zł oczyszczalnia działa rok i 8 miesięcy, wygląda to tak że najpierw robi się projekt i badania gruntu - jeżeli jest gleba przepuszczalna to zakładali sączki r rury PCV i drenaz z tłucznia i piasku pod to lub gdy gleba zwięzła kopiec naziemny, który był droższy cały z tłucznia i piasku. Do oczyszczali sa dwa zbiorniki 2 tysiące litrów pierwszy wstępnego oczyszczania drugi zasadniczego z aeratorem. W zbiornikach naziemnych dodatkowo jest przepompownia. Do kibelka sypiemy bakterie koszt około 50 zł na rok i raz na 8 miesięcy powinno się wybrac zawartość zbiorników. U mnie problem był ze smrodem musi być szcxzelna kanalizacja w domu i co najważniejsze odpowietrzenie do niej. Póki co jest ok ale firma co to robiła jechała masówkę i samo wykonanie ich mi się nie podobało i nie podoba. Terasłonz gmina weszła w nowy wniosek na kolektory słoneczne też się zapisałem a co. Jak ktoś chce mogę cyknąć focię

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#23 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:01

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) witam. Chciałem spytać o oczyszczalnie biologiczną z osadem czynnym i odpływ za pomocą studni chłonnych tak to mi pani przedstawiła:)
Powiedział Byś mi może coś na ten temat??!! nie znam jeszcze tylko wkładu własnego to będzie dopiero jak zrobią wszystkim wyceny
ale najlepsze jest to że czas na składanie wniosku jest do jutra więc muszę to szybkawo wszystko ogarnąć:):)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share cinekmar80

cinekmar80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2012 - 08:08

witam. Chciałem spytać o oczyszczalnie biologiczną z osadem czynnym i odpływ za pomocą studni chłonnych tak to mi pani przedstawiła:)
Powiedział Byś mi może coś na ten temat??!!

Mogę powiedzieć kilka słów w tym temacie. Sam mam oczyszczalnię biologiczną z Haby i też ma odprowadzenie do studni chłonnej:
http://www.haba.pl/o...-typu-sbrk.html

Oczyszczalnie biologiczne montuje się zazwyczaj tam, gdzie jest mało miejsca na działce lub przy wysokim poziomie wód gruntowych. Co więcej, na zachodzie montuje się niemal wyłącznie biologiczne, bo są uznane za skuteczniejsze od tradycyjnych. Wiem też, że jakiś czas temu dofinansowane były tylko oczyszczalnie biologiczne i chyba tak jest do teraz. Nie mogę wypowiadać się za innych producentów, bo oczyszczalnia oczyszczalni nierówna, dlatego powiem o tej, którą mam na działce:

1. bardzo dobrze nadaje się na niewielkie działki, gdzie zależy nam żeby zajmowała mało miejsca
2. dostosowana do trudnych warunków na działce, tzn. wysokiego poziomu wody gruntowej i gliniastego gruntu
3. niskie koszty eksploatacji (kilka złotych miesięcznie za prąd)
4. wygodna w użytkowaniu (ma wbudowany sterownik, który steruje całą pracą oczyszczalni, więc ja nic nie muszę przy niej robić)
5. wywózka osadu mniej więcej raz na półtora roku, dwa lata
6. woda na wyjściu układu przezroczysta - wizualnie wygląda jak czysta woda i nie ma zapachu
7. wbudowana pompa na wyjściu - u mnie to obowiązek, bo musiałem podnieść wodę na wypływie, żeby doszła do studni chłonnej; znajomy zrobił pochłaniacz roślinny i wykorzystał pompę do ciśnieniowego podlewania roślin na ogrodzie - ogólnie bardzo przydatna rzecz.

Ogółem jestem zadowolony i polecam takie rozwiązanie. I jeszcze jedno - jeżeli w pobliżu znajduje się rów albo stawek to można tam puścić wodę po oczyszczeniu, tylko tutaj ważne żeby ta woda na wylocie faktycznie miała drugą klasę. Ja odprowadzam nadmiar wody z oczyszczalni również do stawku, w którym są ryby i inne zwierzęta i żyją bez problemu, mimo wszystko to najlepszy tester. Ale się rozpisałem... pozdrawiam ;)

#25 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:48

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Witam, posiadam oczyszczalnię ze zbiornikiem 4000l. z drenażami w ziemi (nic nie widać na zewnątrz oprócz 2 studzienek ) od 5 lat i nie mam z nią najmniejszego problemu .Koszt tej oczyszczalni z mojej strony 1500zł resztę dofinansowała gmina .Używam papieru jaki mi się podoba i nic się nie zatyka ,nic nie zamarza .Jedynym mankamentem jest to że nie można używać środków czystości z chlorem itp. Koszt utrzymania takiej oczyszczalni na rok to 45 zł bakterie i wywóz raz w roku osadu 50 zł .Jak najbardziej polecam :)

#26 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 15 luty 2013 - 11:28

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) u nas założyli biologiczne oczyszczalnie w zeszłym roku po zimie jak zajrzałem do środka to w trzeciej komorze 40 cm galaretowatej substancji to wszystko wywaliłem i teraz co dziennie zbieram taki kożuch to samo dzieje się u was ? dodam że nic nie śmierdzi a woda do studni chłonnej idzie czysta

#27 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:07

Witam, posiadam oczyszczalnię ze zbiornikiem 4000l. z drenażami w ziemi (nic nie widać na zewnątrz oprócz 2 studzienek ) od 5 lat i nie mam z nią najmniejszego problemu .Koszt tej oczyszczalni z mojej strony 1500zł resztę dofinansowała gmina .Używam papieru jaki mi się podoba i nic się nie zatyka ,nic nie zamarza .Jedynym mankamentem jest to że nie można używać środków czystości z chlorem itp. Koszt utrzymania takiej oczyszczalni na rok to 45 zł bakterie i wywóz raz w roku osadu 50 zł .Jak najbardziej polecam :)

ja mam tak samo, po zakupie takiej oczyszczalni biologicznej BIO HERO trzeba było wymienić wszystkie środki do czyszczenia toalety, zlewu i tym podobne, ale w sumie jakby nie było używanie domestosa i posiadanie takiej oczyszczalni trochę mija się z celem, bo to one odwalają tam najwiekszą robote przecież :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share rkprojekt

rkprojekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:06

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Witam, doszły mnie słuchy, że do przydomowej oczyszczalni można podłączyć ścieki z mycia dojarki. Podobno do osadu czynnego i tych gruntowo-roślinnych. Widzieliście takie cudo? Macie tak może podłączone u siebie? Szukam obiektywnej informacji czy taka oczyszczalnia normalnie działa i daje sobie rade i czy poważnie to oczyszcza?

#29 Share piotrwysocki

piotrwysocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 15:12

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Już od pół roku zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni scieków, jednak w dalszym ciągu nie jestem przekonany. Znalazłem ofertę - http://www.ekopan.pl/kontakt.html ale nie wiem czy decydować się na to, czy szukać czegoś innego? Co poradzicie? I jak wygląda to dofinansowanie?

#30 Share DanielaProszek

DanielaProszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 08:31

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Ja korzystałam z firmy http://www.bioires.pl pracownicy doradzili mi jak starać się o dofinansowanie z urzędu gminy, dlatego jestem bardzo zadowolona. Nie ma się nad czym zastanawiać, albo dbamy o ekologię albo zanieczyszczamy środowisko ;)

#31 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 marzec 2014 - 09:31

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Tu już nie chodzi o ekologię ale WYGODĘ nic nie tykasz i wodę lejesz bez ograniczeń.

#32 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:55

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) Zastanawiam się nad biologiczną oczyszczlnią ścieków w domu. Tylko moja gmina nie ma takigo projektu i czy jest jakieś dofinansowanie o które mógłbym sam wystąpić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share lolek112

lolek112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:21

Przydomowe Biologiczne Oczyszczanie Ścieków (PBOŚ) PK007 jeśli jesteś zainteresowany przydomową oczyszczalnią ścieków to zapraszam do mnie: http://ekohouse-oczyszczalnie.pl